Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam!

ihvanistanbul

AkhenAton
Enerji Günlüğü - Doğalgaz fiyatlarına konutlarda yüzde 9, sanayide yüzde 14 zam geldi. Elektrik fiyatlarına ise yüzde 15 zam yapıldı.
Türkiye Eylül ayına enerji zamlarıyla girdi. BOTAŞ, doğalgaz satış tarifelerini yeniledi. Buna göre konutlar için doğalgaz fiyat tarifesine yüzde 9 zam yapıldı. Doğalgazda sanayi tarifesi ise yüzde 14 arttırıldı.
EPDK’DAN ERKEN TARİFE
Bu arada, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, elektrik fiyat tarifelerini yayınladı. Normalde elektrik fiyatları için üç ayda bir tarife yenileyen EPDK, geçen ay olduğu gibi bu ay da erken davrandı ve 1 Ekim 2018 yerine 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle tarifeleri yeniledi.
ELEKTRİK FİYATLARI ARTTI
Yeni açıklanan tarifelere göre elektrik fiyatlarına yüzde 14.6 ile yüzde 16.2 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Elektrikte tek zamanlı tarife fiyatı yüzde 15 arttırılırken, üç zamanlı tarifede gündüz yüzde 15, gece yüzde 16.2, puant saatler için ise yüzde 14.6 artışa gidildi.

Enerji Günlüğü

@KAFKAS ne diyorsun bu işe? Sanki daha 2 hafta önce bu konuyu konuşuyorduk?

talib

Kıdemli Üye
Ben artık yüzde yüzün altında olan zamlara zam gözü ile bakmıyorum. Güncelleme o. Artık bunların haber değeri bile yok.

Yeni Türkiye!

cemaliii

Kıdemli Üye
Sen oy atmadan önce düşünecektin. Bir ara nerdeyse kafkastan hakperestten bile daha fanatikçe savunuyordun ak partiyi. Kendi düşen ağlamaz talib.

talib

Kıdemli Üye
Hiç bir zaman akp fanatiği olmadım. Hatta Feto nun Hocaefendi(!) olduğu zamanlarda akp yi, onlarla beraber iş tuttuğu için eleştiriyor idim. Ama oyumu her zaman için bu geleneğe verdim yine de. Bu sefer kantarın topuzu iyice kaçtı. Artık bu iş bitti. Bir daha asla! Gerçi cebini doldurdu herkes, bir daha oy vermesek ne olur, belki iyilik bile yapmış oluruz onlara, paralarını yerler rahat rahat.

KaRNeC_81

Üye
Web sitesi
kampanyamerkez.com
İhvan Forum merhaba
Yıllardır girmiyordum siteye.
Eleştirdiğim zaman "din düşmanı", "vatan haini" ilan edildikten sonra ilk kez girdim. Çok şey değişmiş. Ülke için kötü olsa da, kafaların değişmesi bakımından iyi bir gelişme.

ilke

Paylaşımcı
İktidarın bu iki temel tüketim kalemlerine yapmış olduğu zamlar, adeta zam yapmadığı yılların acısını çıkartır mahiyette olmuştur.. Bendeniz şahsen vatandaşların lehine bu enerji maddelerine KDV sıfırlanması ve indirimi beklerken yapılan bu zamlar işin tuzu biberi olmuştur ! Umarız milletimize nefes aldıracak uygulamalar bir an önce hayata geçirilir.

alanyali07

Kıdemli Üye
Corbaci corbaya 2 tl zam yapmış, aktrol isyan ediyor "amca sen corbayi dolarla mi aliyorsun fırsatçısın" diye veryansin ediyor.
Düşunemiyorki o çorbacı hayat idamesini corbadan kazandığı para ile yapacak.
Corbacinin elektirigi dogalgazi benzini gıdası elektronigi herseyi zamlanacak, çorbaciya zam yapma diyeceksin. Başka isteğin....
Işte bu kafa ülkeyi bitiriyor.
çorbacıyi elestiren kafasını, holigani oldugu partiyi eleştirmek icin kullanamıyor malesef.

bi husben

Kıdemli Üye
KAHROLASI İNSAN ÇOK NANKÖRDÜR

adams77

Kanalizasyoncu
KAHROLASI İNSAN ÇOK NANKÖRDÜR

Bismillâhirrahmânirrahîm.
1. İnsanın üzerinden, henüz kendisinin anılan bir şey olmadığı uzun bir süre geçmedi mi?
2. Gerçek şu ki, biz insanı katışık bir nutfeden yarattık; onu imtihan edelim diye, kendisini işitir ve görür kıldık.
3. Şüphesiz biz ona yolu gösterdik. İster şükredici olsun ister nankör.

talib

Kıdemli Üye
Corbaci corbaya 2 tl zam yapmış, aktrol isyan ediyor "amca sen corbayi dolarla mi aliyorsun fırsatçısın" diye veryansin ediyor.
Düşunemiyorki o çorbacı hayat idamesini corbadan kazandığı para ile yapacak.
Corbacinin elektirigi dogalgazi benzini gıdası elektronigi herseyi zamlanacak, çorbaciya zam yapma diyeceksin. Başka isteğin....
Işte bu kafa ülkeyi bitiriyor.
çorbacıyi elestiren kafasını, holigani oldugu partiyi eleştirmek icin kullanamıyor malesef.

Aktrol rol, Feto dan çalıntı bir roldür. O yüzden laf anlatmak zor değil imkansız.

Kaç bin defa yazdım laf anlatamadım. Su satıyor, niye zam yapıyor diyor. Ve akıllı gibi görünen nice insanlar da bu paylaşımı yapıyorlar. Adamın parası yüzde 50 değer kaybetmiş. Harcaması kat kat artmış. Bu adam bunu nasıl dengeleyecek. Tabi ki kendi ticaretinden.

Dengeleme yaparken fırsatçı olmaması önemli

bi husben

Kıdemli Üye
Aktrol rol, Feto dan çalıntı bir roldür. O yüzden laf anlatmak zor değil imkansız.

Kaç bin defa yazdım laf anlatamadım. Su satıyor, niye zam yapıyor diyor. Ve akıllı gibi görünen nice insanlar da bu paylaşımı yapıyorlar. Adamın parası yüzde 50 değer kaybetmiş. Harcaması kat kat artmış. Bu adam bunu nasıl dengeleyecek. Tabi ki kendi ticaretinden.

Dengeleme yaparken fırsatçı olmaması önemli

Şeyhtrol kalkmış başkalarını ayıplıyor önce kendinize bakın
Allahın ayetleri gözünüzün önündeyken bile şeyhtrollüğünüz sayesinde başka anlamlar çıkarıp eğip büküyorsunuzya

nabzagöre şerbetçi talip

talib

Kıdemli Üye
Nabza göre ne zaman şerbetçi oldum ben? Yani sırf yazmak için yazma. Parti liderini putlaştırıp, tarikatlara laf çakacağım diyen çakma fetocu kafalar. O kafanın bile çakması olur ancak sizden. Sizin vehhabi babalarınız da abd putuna tapıyor değil mi? Size put olsun yeter ki, ne olduğu da önemli değil.

Seni de ciddiye alıp cevap verdim ya, ama sizden de az değil ki, insan nasıl yazmasın.

bi husben

Kıdemli Üye
Nabza göre ne zaman şerbetçi oldum ben? Yani sırf yazmak için yazma. Parti liderini putlaştırıp, tarikatlara laf çakacağım diyen çakma fetocu kafalar. O kafanın bile çakması olur ancak sizden. Sizin vehhabi babalarınız da abd putuna tapıyor değil mi? Size put olsun yeter ki, ne olduğu da önemli değil.

Seni de ciddiye alıp cevap verdim ya, ama sizden de az değil ki, insan nasıl yazmasın.

ŞEYHTROL TALİP dolar yükseldi diye davasını satan talip tarikat ve tasavvufçu talib. Siz busunuz işte kıbleniz dolara ve euroya endeksli

talib

Kıdemli Üye
ŞEYHTROL TALİP dolar yükseldi diye davasını satan talip tarikat ve tasavvufçu talib. Siz busunuz işte kıbleniz dolara ve euroya endeksli

Seninle hakaret yarışına girecek değilim. Maaşlı küfürbaz çevrenden sanma beni. Zeka emaresi görse konuşalım diyeceğim ama fetoyu bitirip, yerine geçme hevesindeki aktrol küfürbazlara diyeceğim sözüm yok. Ama onun putu başka idi sözü, biz müslümanları bağlamaz. Put puttur.

Hakperest

Kıdemli Üye
Reisi cemaat tarikat düşmanı göstermek ile cemaatleri reise düşman ettirme çabası aynı hatadır.. müslümanlar birbirlerinin velisidir, hatanızdan dönün sayın bi husben ve sayın talip.. kuffarin ekmeğine yağ surmeyin

Kaptan

Mecra Yazarı
Valla bana 5 aydır elektrik faturası gelmiyor. Ha gittim ha gidecem derken 5 ay geçti. Yarın gidip durumu bildirecem bakalım nolcak. Zam da gelmiş gitmesem mi acaba ?...

bi husben

Kıdemli Üye
Seninle hakaret yarışına girecek değilim. Maaşlı küfürbaz çevrenden sanma beni. Zeka emaresi görse konuşalım diyeceğim ama fetoyu bitirip, yerine geçme hevesindeki aktrol küfürbazlara diyeceğim sözüm yok. Ama onun putu başka idi sözü, biz müslümanları bağlamaz. Put puttur.

şeyhperest talib müslümanlara nasıhat veriyor.yani şeyhi put olan bir insanın put puttur demesi zekasızlığın zirvesi olmalı.

talib

Kıdemli Üye
şeyhperest talib müslümanlara nasıhat veriyor.yani şeyhi put olan bir insanın put puttur demesi zekasızlığın zirvesi olmalı.

Bana hakaret etmen mühim değil, onun acısı elbet çıkar ama sen dini bir forum denilen yerde, ehli tasavvuf milyarlarca insana müşrik diyerek şeytanın sözcülüğünü bu kadar rahat nasıl yapabiliyorsun, ben onu anlamış değilim.