Elektriğe yüzde 37 zam

ihvanistanbul

AkhenAton
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca, 1 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere Elektrik Üretim AŞ'nin aktif elektrik enerji toptan satış tarifesi belirlendi. Yeni düzenlemeye göre dağıtım şirketlerine yapılan satışların fiyatı yüzde 37 zamlanmış oldu.

Elektriğe yüzde 37 zam

Enes

İhvan Forum Üye
Tüketiciye yansımayacakmış.

Yalnız başlık yanıltıcı. Twitterdan görüp geldim. A haberin "dolar çakıldı" manşeti gibi. Bizim sorunumuz ölçüyü tutturamamak

ihvanistanbul

AkhenAton

Yalnız başlık yanıltıcı. Twitterdan görüp geldim. A haberin "dolar çakıldı" manşeti gibi. Bizim sorunumuz ölçüyü tutturamamak
hacı abi toptan satış fiyatına zam gelince dağıtıcılar dur ben çok kar ediyorum tüketiciye yansıtmayayım mı diyecek?

onun meali şu: ilk anda tüketiciye yansımayacak.

alanyali07

Kıdemli Üye

inşallah dedikleri gibi çıkar..
önceki zamlarda da öyle söylüyorlardı, ama malum, faturada bilmemkaç yüz tane kalem var.. içlerinden bir tanesine hoop yansıtıveriyorlar olay çözülüyor..
fatura kontrol etme hesaplama alışkanlığımız yok..

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
Haydar başın adayının bir enerji projesi var.. Boğaza Denizin altına gül koyuyorsun 5 tane keban barajına denk enerji elde ediyorsun..
Hadi biz de her tarafa güneş paneli kurun diyelim.. Rüzgar gülü kurun diyelim.. Bunlar çok zor şeyler olmasa gerek.. Duble yol, köprü yapmanın bugüne getirisi ne oldu? Hiç. O kaynakları enerjiye yatırsaydınız şimdiye çoktan döviz karşısında paramızın değer kaybının önüne set çekmiştiniz. Bırakın doları-avroyu, Gürcü-Bulgar-Ukrayan gibi ülkelerin parabirimi karşısında bile 4 kat değer kaybı söz konusudur.

Yani Türkiye 2002 den daha beter durumdadır esasında.. O zaman hiç değilse tefecilere borçlu değildik.

ilke

Paylaşımcı
Seçim geçtiğine göre vatandaşlara her türlü atış serbest artık! Malum koskoca ülke yönetiliyor ve ekonomi de S.O.S: veriyor ! Bence bu gidişat AKP'nin siyasi parti mezarlığına doğru revan olduğunu gösteriyor !

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bu tüketiciye yansımayacak olayını anlamadım ben.

Bu kadar büyük zammı hangi firma, şirket kendi kesesinden karşılayacak, karşılayabilir mi?

talib

Kıdemli Üye
Seçim geçtiğine göre vatandaşlara her türlü atış serbest artık! Malum koskoca ülke yönetiliyor ve ekonomi de S.O.S: veriyor ! Bence bu gidişat AKP'nin siyasi parti mezarlığına doğru revan olduğunu gösteriyor !

Ülkeyi doğru yöneteme, hattı batır, sonra seçimleri kaybettim deyip çekil köşeye ve çaldığın paraları ye yedi sülale. Böyle bir sistem olamaz ve sağlıklı yürümez. Hesap sorulmalı muhakkak eski yönetimden. İstanbul'u önce yiyorlar, bitiriyorlar, oradan milyar dolarlar kasalarına giriyor ve o paralar kasalarında dururken, İstanbul'a biz de haksızlık ettik deyip, bir de alkış alıyorlar, aaa özeleştiri yaptı diye. Bu nasıl bir düzendir Allah aşkına! Önce o çaldığın paraları yerine koy, sonra cezanı çek, çıktıktan sonra hapisten, hak etmiştik de, biz de diyelim, özeleştiri yaptı. Bundan sonra sevmeye devam edelim sizi.