El Kaide'den Türkiye'ye "Osmanlı Ruhunu" Canlandırma Çağrısı

cahid

Kıdemli Üye
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,523
Tepkime puanı
1,278
Puanları
113
Konum
Muamma...!
resim.php

El Kaide'nin iki numaralı ismi Eymen Zevahiri, Türkiye halkına Osmanlı'nın geçmişte oynadığı rolü üstlenmeleri çağrısında bulundu.

Zevahiri, Türkiye’ye çağrıda bulunarak, Türkiye halkının Erdoğan hükümetine baskı uygulamalarını, Erdoğan hükümetini İsrail’i tanımadığını ilan etmeye ve Afganistan’daki haçlı birlikleri arasında yer alan Türk askerlerinin geri çekmeye zorlamalarını istedi.

Zevahiri, yayınlanan yeni ses bandında “Türklere sesleniyorum. Türkiye, Osmanlı’nın gururlu günlerini geri getirmeli ve İsrail’le bütün ilişkileri kesmeli, anlaşmaları bitirmeli. Osmanlılar, 5 asır boyunca müslümanları ve ülkelerini savundular. Türkiye halkının oynayacağı rol, Gazze'ye sadece birkaç yardım gemisi göndermekle sınırlı kalmamalı” dedi.

Fransa’da ilan edilen peçe yasağına tepki göstererek Fransa’nın aldığı bu kararla müslümanlara karşı açık savaş ilan ettiğini söyledi. Zevahiri “Fransa’da başlayan ve Avrupa’da yayılan hicab ve peçe yasağı, onların sapkın inançlarına karşı mücadele edebilmemiz için hak olan dinimize daha sıkı bağlı kalmamızı gerektirmektedir” dedi.

Zevahiri, batıda başlayan tesettür yasağının, bayan müslümanlara bir takım zorluklar getirse de mücadele etmelerini istedi. Zevahiri, müslüman bayanlara “Sizler, cihad meydanlarının en önemlisindesiniz” dedi.

Fransa’daki Meclisten geçen yasa tasarısı, kamuya açık her yerde burka veya peçeli çarşaf giymiş kadınların 150 euro para cezası veya mecburi yurttaşlık stajıyla cezalandırılmalarını öngörüyor.

Zevahiri konuşmasında ayrıca Yemenli alimlere çağrıda bulunarak, Amerika’ya karşı savaş ilan etmelerini istedi.

Zevahiri, Amerika’nın Yemen hükümetinin yanında, Yemenli müslümanlara karşı savaşa dahil olmasına rağmen, Yemenli alimlerin daha önceden duyurusunu yaptıkları “Amerika’ya karşı cihad” ilanını yapmamalarını eleştirdi.

Zevahiri “Cihad ilan etmek için daha neyi bekliyorsunuz? Amerika’nın Yemen’e müdahale ettiğini anlamanız için füzelerin başlarınıza düşmesini ya da Amerikan askerlerinin tanklarıyla Sana’nın caddelerinde dolaşmasını mı bekliyorsunuz?” diye sordu.

Uluslar arası örgütlerin, Yemen halkına verdiği değerin Yemenli alimlerden daha fazla olduğunu ifade eden Zevahiri, uluslararası insan hakları örgütlerinin raporlarında, güney Yemen’e düzenlenen füze saldırılarında, Amerika’nın parmağının olduğuna dair ifadelerin olduğunu hatırlattı.

Zevahiri, konuşmasının devamında “Yemen Başkanı Abdullah, Amerika’yı hoşnut edebilmek için herşeyi yapar” dedi.

Aralık ayında Abyan şehrine düzenlenen hava saldırısında 34 Yemenli öldürülmüştü. Yemen hükümeti, bu saldırıda el Kaide mensuplarının hedef alındığını açıklamıştı.

isra haber
 

agbi

Yasaklı
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Tepkime puanı
382
Puanları
0
Konum
İzmir
CEM OLMUŞTULAR RUSYA yı yendiler.

MAKAM YETKİ kavgasına düştüler KARDEŞLERİNİN ÖLÜMLERİNE VESİLE oldular.

ve

ABD BUYUR DEDİLER.
 
Üst