Ekmeleddin'den İsrail Ve Cemaat Ağzı : Türkiye Filistin Konusunda Taraf OLMASIN !!!!!

Dua Nur

Kıdemli Üye
Ekmeleddin'den İsrail Ve Cemaat Ağzı : Türkiye Filistin Konusunda Taraf OLMASIN !!!!!

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, CNN Türk canlı yayınında Taha Akyol’un sorularını yanıtladı. İhsanoğlu, Türkiye’nin Filistin konusunda tarafsız olması gerektiğini savundu.

CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, adaylığının ardından ilk açıklamalarını Taha Akyol’un hazırlayıp sunduğu Eğrisi Doğrusu programına yaptı.

“TÜRKİYE, FİLİSTİN KONUSUNDA TARAFSIZ OLMALI”

İhsanoğlu, Türkiye’nin İsrail ve Filistin politikasında tarafsız olması gerektiğini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Siz bir tarafı tutarsanız bunlar barışınca siz kötü olursunuz. Ortadoğu’da bütün taraftarlar iyi münasebet kurmalıyız. İsrail’in realitesini tanıyan ilk devletlerden biri Türkiye’dir. Arap ülkelerinden de İsrail’i tanıyan çok devlet var. Tanıyan ya da tanımayanlar Türkiye ile ilişkilerinin lehlerine olduğunu, Kudüs işgal edildiği zaman koruyabilecek tek devlet Türkiye idi. Türkiye taraf tutmamalı. Arabuluculuk yapan bir konumda olmalı.”

medyagündem

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Ekmeleddin İhsanoğlu :)

Çatı aday oldu olalı, ilk kez CnnTürk'te Taha Akyol'un programına çıktın.

Taha Akyol ki, adı C.Başkanlığı için geçen, seni çatı aday ilan edenlerin de fikir babalarından biri diye düşünmekteyim.

Sen ilan edilir edilmez, köşesinde İLK kutlayanlardan.

Ah Ekmeleddin !

ABD'ye yalakalık olsun diye İsrail devletliğini ilan ettiği zaman ABD'den sonra ilk kabul eden ülke TÜRKİYE'dir.

Kıbrıs sorunu 60'larda hortlamaya başlayınca, ABD Kıbrıs tutumumuzdan bize 4 yıl silah ve ticaret ambargosu uyguladı.

Bunun üzerine biz başka yaklaşacak limanlar aradık, Rusya'dan da çok korktuk. Bu süreçte Filistinli Müslüman Kardeşlerimizin detlerini dert edindik.

Bugün itibariyle "ben müslümanım" diyen herkesin derdidir Filistin ve Gazze.

Kerbela'da siyasi bir süreç sonucu meydana gelmiştir, Filistin'de, Gazze'de...

Ancak sonuç o coğrafyadaki kandır, dökülen ehl-i beytin kanıdır, müslüman kanıdır muhterem.

Sen, ağababalarının ağzıyla yanlış konuştun. Bilakis, başlamadan bitirdin muhterem...

Kerbela senin zamanında olsaydı "uzak duralım" diyecektiniz sanırım.

Biz uzak duramayız, durmayacağız, kusura bakma

Serare

Profesör
Bu kadar insanlık düşmanları, insanlıktan yoksunlar işte bunlar. Bunlara ne desen ne söylesen az. Ama ne ağzını bozmaya, ne de bu insanlıktan yoksun sıfatsızlar için kafa yormaya gerek yok. Allah köklerini kurutsun.

Bebeklerle savaş yapan, iki üç yaşındaki çocukları tutuklayan, hiçbir insan hakkı gözetmeyen gözlerini kırpmadan katliam yapan azgın bir devlet karşsında söylenenlere bakın. Orda gölgesinden korkan azgın silahlı askerler çoluk çocuğu kendilerine emsal alıp çoluk çocukla savaşıyorlar. Orada insanlar tehdit altında can pazarı var. Bizim memleketimizdeki sözde iki ağaç için dünyayı ayağa kaldıranların zihniyeti bu işte. Bunların insanlıkları ölmüş. Bunlardan hiçkimseye ne bir hayır ne de bir iyilik gelir.

Bunlar için söylenecek olanı onlardan olan hayırsız biri (kendilerine hiçbir hakkımızı helal etmediğimiz ki onların yüzünden bu haldeyiz; bunca masumun günahı onların boynunda; tek tek hesabı sorulmayacak değil) iş işten geçtikten sonra kafasına geç dank eden biri söylemiş;

'' Sonra cinsi bozuk, ahlâkı fena,
Bir sürü türedi, girdi meydana.
Nerden çıktı bunca veled-i zinâ?
Yuh olsun bunların ham ervâhına!''

Bunlar ne Türk ne de müslüman; bunlar veled-i zina!

Allah bu canavarların yanında olanların köklerini kurutsun.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Ismail Cesur @icesur · 3 Tem

Filistin'de taraf olmamamız gerektiğini düşünen bir Cumhurbaşkanı adayının halkından kopuk olmadığını kanıtlamak, suda yürümekten de zordur.

CENGİZHAN

Yasaklı
Evet.... AKP taraftarları yine İhsanoğluna sataşabilmek için
konuşmasının içinden cımbızla bir cümle bulmuşlar ...

Cümlenin önüne arkasına bakmadan , saldırıya geçmişler...
İhsanoğlu aleyhine yukarıda hakaret edenler acaba İhsanoğlu'nun televizyon konuşmasını izlediler mi...???

Hayır.....

Yukarıda İhsanoğluna hakaretemiz suçlama yapanlar aynı şuna benzedi...

Bektaşiye sormuşlar neden namaz kılmıyorsun diye....

Kur'anda namaza yaklaşmayın yazıyor demiş....!!!!!!!!!!!!

Yukarıdakilerin yaptığı da AYNEN BUDUR.....

Dua Nur

Kıdemli Üye

İhsanoğlu aleyhine yukarıda hakaret edenler acaba İhsanoğlu'nun televizyon konuşmasını izlediler mi...???

Hayır.....

Sisi'ye destek, Esed'e destek falanda CIMBIZ değil mi? :)))))))

jzPOXW.jpg

Dua Nur

Kıdemli Üye
Aslan Değirmenci @aslandegirmenci · 6 sa.

“İsrail’in realitesini tanıyan ilk devletlerden biri Türkiye’dir” diyen Ekmel, Milli Şef'in izinde. İsrail'i tanıyan millet değil Milli Şef.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Hayır.....

HAKARETLERE karşıyım bunu öncelikle yazayım.

Fakat Ekmeleddin ihsanoğlunun israil-filistin konusunda TARAFSIZ OLMALIYIZ lafı çok yanlış.

Ortada bir zalim varken zalime karşı durmak varken tarafsız olmak neyin nesi?

Kınıyorum.

CENGİZHAN

Yasaklı
HAKARETLERE karşıyım bunu öncelikle yazayım.

Fakat Ekmeleddin ihsanoğlunun israil-filistin konusunda TARAFSIZ OLMALIYIZ lafı çok yanlış.

Ortada bir zalim varken zalime karşı durmak varken tarafsız olmak neyin nesi?

Kınıyorum.

Yukarıda yazmıştım bu konuda yazanların hiçbirinin İhsanoğlu'nun televizyon konuşmasını dinlemediğine eminim.......

AKP nin bir nolu yalakası ,her olayı çarpıtan ve açıkça YALAN YAZMAKTA zerre çekinmeyen MEDYA GÜNDEM SİTESİ MİDİR NEDİR.??

Oradan başlıktaki gibi uyduruk ve çarpıtılmış bir yazı buraya kopyalanır... Sonra buradaki Tüm AKP yandaşları küfüre, ifitraya hep bir ağızdan başlarlar.....!!!!!!

Ekmelettin İhsanoğlunun Televizyon konuşmasının tamamını izledim....

Taha Akyol Türkiyenin Ortadoğu politikası nasıl olmalıdır diye sordu. İhsanoğlunun cevabı.....;

Türkiye ortadoğunun en büyük ve en güçlü ülkesidir... Müslüman bir ülke olması vesilesiyle tüm ortadoğu ülkeleri
Türkiyeye saygı duyarlar....

Bu nedenle TÜRKİYE ORTADOĞUDAKİ ANLAŞMAZLIKLARDA TARAFSIZ OLMALIDIR.. Böylece büyüklüğü vr gücününd etkisiyle taraflar arasında arabuluculuk yaparak anlaşmazlıkları sona erdirebilir.... Dedi ve örnek olarkta:

Eğer Türkiye MISIRDA TARAFSIZ KALSAYDI......

hEM ORDU VE SİSİ üzerinde hem de MURSİ üzerinde oldukça etkili ve dost bir ülke idi.. ve SİSİ ile MURSİ arasında arabuluculuk yapabilir, ve bu güne nazaran çok daha iyi neticeler alınabilirdi...

Ancak çok yanlış bir dış politika izlenerek MURSİ tarafı tutulmuş ve sonra ne olmuş...:

SİSİ cumhurbaşkanı seçilince Abdullah Gül SİSİ 'yi tebrik
etmek mecburiyetinde kalmıştır.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Büyük Türk devletinin itibarını siz düşünün artık...

Filistin meselesine gelince:
İhsanoğlu şunları söylemiştir:

İsraili ilk tanıyan ülkelerden biri Türkiyedir. Bu gün bile israili tanıyan Mısır gibi ,ürdün gibi arap ülkeleri de çoktur.,

Birkaç yıl çnce israil ile Türkiyenin arası çok iyi idi. Öyle ki
İsrail plotları Türkiyede eğitim görüyor başka bir çok askeri alanlarda işbirliği yapılıyordu...

Eğer bu durum devam ettirilebilseydi, Türkiye İsrail ile Filistin arasında arabuluculuk yapabilir ve bu konuda oldukça etkili olabilir ve filistine ÇOK DAHA FAZLA YARDIMCI OLMUŞ OLURDU..........

netice:

İhsanoğlunun Türkiyenin ortadoğu politikası hakkında söyledikleri çok mükemmel fikirler idi..

Ne yazık ki bu gün Türkiye ÇOK YANLIŞ VE APTALCA BİR
MEZHEP İÇGÜDÜSÜYLE TÜM KOMŞULARI İLE BIRAKIN PAPAZ OLMAYI ADETA DÜŞMAN HALİNE GETİRİLMİŞTİR....

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
@CENGİZHAN;

Ekmeleddin ihsanoğlu "Türkiye israil-filistin olayıda tarafsız olmalıdır" diyor mu demiyor mu? Evet veya hayır lütfen.

CENGİZHAN

Yasaklı
EVET veya HAYIR diyebilirsiniz.

Ben 3 gündür....30 defa sitedeki tüm sünnilere bir soru soruyorum... IŞİD sünni midir diye...

Bir cevap alamıyorum...

Halbuki yukarıdaki yazımda sorunuzun cevabı çok açık olarak hende uzunca yazılmış...
Siz hala alnı yerde kalmışsınız....Yazımı iyi okuyun.....????

Yazımı Anlıyamıyorsanız size bir sözüm olmaz....

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Yukarıda yazmıştım bu konuda yazanların hiçbirinin İhsanoğlu'nun televizyon konuşmasını dinlemediğine eminim.......

AKP nin bir nolu yalakası ,her olayı çarpıtan ve açıkça YALAN YAZMAKTA zerre çekinmeyen MEDYA GÜNDEM SİTESİ MİDİR NEDİR.??

Oradan başlıktaki gibi uyduruk ve çarpıtılmış bir yazı buraya kopyalanır... Sonra buradaki Tüm AKP yandaşları küfüre, ifitraya hep bir ağızdan başlarlar.....!!!!!!

Ekmelettin İhsanoğlunun Televizyon konuşmasının tamamını izledim....

Taha Akyol Türkiyenin Ortadoğu politikası nasıl olmalıdır diye sordu. İhsanoğlunun cevabı.....;

Türkiye ortadoğunun en büyük ve en güçlü ülkesidir... Müslüman bir ülke olması vesilesiyle tüm ortadoğu ülkeleri
Türkiyeye saygı duyarlar....

Bu nedenle TÜRKİYE ORTADOĞUDAKİ ANLAŞMAZLIKLARDA TARAFSIZ OLMALIDIR.. Böylece büyüklüğü vr gücününd etkisiyle taraflar arasında arabuluculuk yaparak anlaşmazlıkları sona erdirebilir.... Dedi ve örnek olarkta:

Eğer Türkiye MISIRDA TARAFSIZ KALSAYDI......

hEM ORDU VE SİSİ üzerinde hem de MURSİ üzerinde oldukça etkili ve dost bir ülke idi.. ve SİSİ ile MURSİ arasında arabuluculuk yapabilir, ve bu güne nazaran çok daha iyi neticeler alınabilirdi...

Ancak çok yanlış bir dış politika izlenerek MURSİ tarafı tutulmuş ve sonra ne olmuş...:

SİSİ cumhurbaşkanı seçilince Abdullah Gül SİSİ 'yi tebrik
etmek mecburiyetinde kalmıştır.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Büyük Türk devletinin itibarını siz düşünün artık...

Filistin meselesine gelince:
İhsanoğlu şunları söylemiştir:

İsraili ilk tanıyan ülkelerden biri Türkiyedir. Bu gün bile israili tanıyan Mısır gibi ,ürdün gibi arap ülkeleri de çoktur.,

Birkaç yıl çnce israil ile Türkiyenin arası çok iyi idi. Öyle ki
İsrail plotları Türkiyede eğitim görüyor başka bir çok askeri alanlarda işbirliği yapılıyordu...

Eğer bu durum devam ettirilebilseydi, Türkiye İsrail ile Filistin arasında arabuluculuk yapabilir ve bu konuda oldukça etkili olabilir ve filistine ÇOK DAHA FAZLA YARDIMCI OLMUŞ OLURDU..........

netice:

İhsanoğlunun Türkiyenin ortadoğu politikası hakkında söyledikleri çok mükemmel fikirler idi..

Ne yazık ki bu gün Türkiye ÇOK YANLIŞ VE APTALCA BİR
MEZHEP İÇGÜDÜSÜYLE TÜM KOMŞULARI İLE BIRAKIN PAPAZ OLMAYI ADETA DÜŞMAN HALİNE GETİRİLMİŞTİR....

Anladım ki soruma cevap vermeyeceksiniz.

İzledim diyorsunuz ama nedense:

http://www.youtube.com/watch?v=DSr7DvEDjFQ

Burda videosu var.

Açık bir şekilde TÜRKİYENİN TARAF TUTMAMASI LAZIM diyor.

Bu bölüm yok açıklamanızda.

Neden bu cümle yok sizin yazınızda??

İsrail-Filistin olayında TARAF TUTMAMIZ LAZIM diyen herkes bana göre vicdansızdır.

Çünkü ortada bir zalim var, zalim israil var.

Zalim varken zulüm varken TARAFSIZ OLALIM, TARAF TUTMAMAZI LAZIM diyenlerin vicdanları kurusun.

CENGİZHAN

Yasaklı
Anladım ki soruma cevap vermeyeceksiniz.

İzledim diyorsunuz ama nedense:

http://www.youtube.com/watch?v=DSr7DvEDjFQ

Burda videosu var.

Açık bir şekilde TÜRKİYENİN TARAF TUTMAMASI LAZIM diyor.

Bu bölüm yok açıklamanızda.

Neden bu cümle yok sizin yazınızda??

İsrail-Filistin olayında TARAF TUTMAMIZ LAZIM diyen herkes bana göre vicdansızdır.

Çünkü ortada bir zalim var, zalim israil var.

Zalim varken zulüm varken TARAFSIZ OLALIM, TARAF TUTMAMAZI LAZIM diyenlerin vicdanları kurusun.

Bir göz doktoruna görünmeniz gerekiyor galiba.....

Yukarıdaki yazımdamn alıntı bir cümle hem de büyük harflerle:

Bu nedenle TÜRKİYE ORTADOĞUDAKİ ANLAŞMAZLIKLARDA TARAFSIZ OLMALIDIR..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
İhsanoğlu bir müslümanın oy vereceği cumhurbaşkanı adayı değildir, lakin ülkenin bölünmemesi için başbakanın cumhurbaşkanı olmaması gerektiğinede inanıyorum.... onun için şu an kararsızım....