Ehli Kible tekfir edilmez ne demek

Kaptan

Mecra Yazarı
Tescilli kafirlere ve kafirligi tartisilmayacak rayindan cikmislara dahi mu'min denildigi böylesi bir dönemde bu söz aciklamaya muhtactir.

efonaltı

Kısıtlı Erişim
Bu adam dan din alimi olmaaz.Bakmayın arabcadan tercemelerine.arab turist rehberleride aynı işi yapıyor çok güzel terceme ediyorlar.

Kızdığım yanı ,güçlünün yanında olmayı seviyor .kendisine alkış tutan bir cemaatin şeyhinin şirkleri önüne konduğunda sesi soluğu kesiliyor.

Bu adam bir kalemşördür.verirsiniz parasını sizin borunuzu öttürür.

tarikatcıların ,süleymaniye vakfı ve ilahıyatcılara karşı tuttukları ilahıyatcı satlık gazeteci bir kalemşör!!

aynı gurubda biri daha var ihsan şenocak.Bu adama ise verdikleri ise sadece gaz!!! gaz verdinmi iş bitiyor..

Birde ülkeler çerçevesinde sosyal yönlendirici olarak seçilenler var..

son zamanlardakileri zikredersek, nihat hatipoğlu ve cübbeli ahmet..

nihat hatipoğlu f.gülenin newversiyonu diyebiliriz.Görevleri beyinleri dumura uğramış insan yetiştirmek.

Beyinleri dumura uğramışlar, adaletsizliği ,sosyal eşitsizliği göreceğine , hiç bir nasibi olmayan şeyleri kendilerine meşgale edinirler.

mahmut efendiye bağlı kalma

f.gülenin takdirindeki hizmet ehli olma

başbakan mezheblerimi kaldıryormuş.

risalei nur sadeleştirmesi.............................

daha binlerce sayılamayacak beş para etmez meseleler

ALI25

Kıdemli Üye
Ehli Kible tekfir edilmez ne demek
-------------------------------------------------
Bizim kiblemize dönüp namaz kildiklari icin veya bir baska ifade bizim gibi ayni kibleye bakip namaz kildiklari icin onlarda küfür ile itham olunmazlar diye.

Bu ehli sünnetin bir bakis acisi olur ve de onlarin kabul etmis olduklari bizzat ulema tarafindan.
Bu konuda kendisi ile alakali kitablarda gecer isteyen orada da bunu okuyabilir buna dair bilgi icin de.

ALI25

Kıdemli Üye
Bu adam dan din alimi olmaaz.Bakmayın arabcadan tercemelerine.arab turist rehberleride aynı işi yapıyor çok güzel terceme ediyorlar.

Kızdığım yanı ,güçlünün yanında olmayı seviyor .kendisine alkış tutan bir cemaatin şeyhinin şirkleri önüne konduğunda sesi soluğu kesiliyor.

tarikatcıların ,süleymaniye vakfı ve ilahıyatcılara karşı tuttukları ilahıyatcı satlık gazeteci bir kalemşör!!

aynı gurubda biri daha var ihsan şenocak.Bu adama ise verdikleri ise sadece gaz!!! gaz verdinmi iş bitiyor..

nihat hatipoğlu f.gülenin newversiyonu diyebiliriz.Görevleri beyinleri dumura uğramış insan yetiştirmek.

Beyinleri dumura uğramışlar, adaletsizliği ,sosyal eşitsizliği göreceğine , hiç bir nasibi olmayan şeyleri kendilerine meşgale edinirler.

Böyle bir sekilde yazi yazmayi sen de birak artik bu nasil yazi tarzi sen böyle mi ögrencisin basit yaziyorsun ve yazdiklarin akil ve mantiki sen de senin gibi kisiler de su digisle yararli olmaz ve de zararli olursunuz.

Allahu teala sana ve sizlere bir basiret vermesini dilerim bu sizde ya yok yada var da eksik galiba?.

ALI25

Kıdemli Üye
Tescilli kafirlere ve kafirligi tartisilmayacak rayindan cikmislara dahi mu'min denildigi böylesi bir dönemde bu söz aciklamaya muhtactir.
Sen ne yapiyorsun yillardir doymadin mi veya bikmadin mi artik senin redd etitigin ve inkar ettigi kisi senin savunup ve begendigin vede övmüs gibi oldugun kisiden saglam olarak görülüp vede insanlar tarafindan da kabul edilmektedir.

lafons7275

Kıdemli Üye
Zaruratı diniye diye bir tabir var. Bunu inkar eden kafir olur diyor sifil hoca. Evet doğrudur. Zaruratı diniye tabirini açmak lazım diyor ama kısa bir açılım yapıyor. Sahabe kafir oldu diyen ehli kıble de olsa kafir olur diyor.

Benim merak ettiğim bu zaruratı diniyeler nelerdir?

Kaç maddedir?

Nuzulu İsa zaruratı diniye midir?

Mehdi?

Şefaat?

vs.

Bu zaruratı diniyelerin neler olduğunu tek tek yazmış açıklamış bir eser var mı?

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
bu zamandaki ehli kıble denen kişilere bakıyoruz çoğu küfre girmiş eskiden ehli kıble mertdi oturaklıydı ne olduğu belli olurdu şimdikilere bakıyoruz bi mütezileden almış bi vehhabilerden şiilerden yada başka fırkadan çorba gibi olmuşlar sen şu fırkadansın diyemiyoruz meyve kokteyi olmuşlar

ALI25

Kıdemli Üye
Bu adam dan din alimi olmaz.Bakmayın arabcadan tercemelerine.arab turist rehberleride aynı işi yapıyor çok güzel terceme ediyorlar.Kızdığım yanı,güçlünün yanında olmayı seviyor.kendisine alkış tutan bir cemaatin şeyhinin şirkleri önüne konduğunda sesi soluğu kesiliyor.Bu adam bir kalemşördür.verirsiniz parasını sizin borunuzu öttürür.tarikatcıların,süleymaniye vakfı ve ilahıyatcılara karşı tuttukları ilahıyatcı satlık gazeteci bir kalemşör!aynı gurubda biri daha var ihsan şenocak.Bu adama ise verdikleri ise sadece gaz! gaz verdinmi iş bitiyor.Birde ülkeler çerçevesinde sosyal yönlendirici olarak seçilenler var.son zamanlardakileri zikredersek,nihat hatipoğlu ve cübbeli ahmet.nihat hatipoğlu f.gülenin newversiyonu diyebiliriz.Görevleri beyinleri dumura uğramış insan yetiştirmek.Beyinleri dumura uğramışlar,adaletsizliği,sosyal eşitsizliği göreceğine,hiç bir nasibi olmayan şeyleri kendilerine meşgale edinirler.mahmut efendiye bağlı kalma f.gülenin takdirindeki hizmet ehli olma başbakan mezheblerimi kaldıryormuş.risalei nur sadeleştirmesi.daha binlerce sayılamayacak beş para etmez meseleler

Meseleyi elle alip tek olarak birbiri ardina isleyim dedim biiznillah kisada olsa.

Simdi bu adam dedigin kisi alim diyen var mi kim ben de bilmiyorum var ise sayet de bilmek de isterim ve bende bizzat ali olarak buna da hic bir zaman alim demedim ve öyle bir sözlede bakmadim ve de böyle birseyide kabul da edemem acikcasidir.

Bu kisinin arabca terccümesine mi sirf buna mi bir bakan var ben buna bakmadim hic bir kisinin tek arabcasi var isi veya var olan bir ilim dalina bakmam ve bunuda bir esas da almam benim icin bu bir ölcü ve örnek de degildir.

Gecmissin bir seyi diger seyi ile kiyaslamissin buda ister istemez nakiz olmustur.

Bir seyi birilerin cok güzel tercüme etmesi nedir ki veya söyle diyeyim güzel olarak tercümeye etse ne yazar ki veya neye yarar ki bu tek sadece bir dili baska dile cevirmede.

Kizabilirsin insan olarak ve o kizdigin seym de ne kadar dogru buda ister istemez bir soru isareti olur.

Güclünün yaninda olmayi seviyor bunu sen diyorsun ve bir baska ifade ile senin de bu bakis acin olur.

[kendisine alkış tutan bir cemaatin şeyhinin şirkleri önüne konduğunda sesi soluğu kesiliyor.

Eger böyle birisi olsa idi bunu coktan tanimis olur idim vede ondan da uzak olurdum biiznillah ve sunu da kesin vede acik olarak da diyeyim sayet öyle bir insan da olursa bende artik ondan da uzagimdir.]

Bu adam bir kalemsördür. Bu adamin sadece yazi yazmasi var ise veya bunun marifeti tek bu ise buda basit birsey olur su acidan herkes birseyler yazar vede yazabilir ve yazip da ortaya da koyar.

Verirsiniz parasini sizin borunuzu öttürür.

Demek ki insani satinmak bu imis veya bir insani para ile de olsa insan satin alabilirmiyormus ve de ayni zamanda kisi onun efendisi ve o satin aldigi kiside onun icin calisan ve bir kölesi olur ve böylecede gider artik öyle mi buda basit bir söz olmus ve biz bu konuda cahil ve gafil gibi kalmis gibi halde oluruz?.

Tarikatcilarin,süleymaniye vakfi ve ilahiyatcilara karsi tuttuklari satlik gazetesi bir kalemsör!

Biz bunu öyle olarak bilmiyoruz vede kabul da etmiyoruz bu ise vakia degil vede o vakia yi da degistirecek de degildir.

Ayni gurup da biri daha var Ihsan Senocak

Bunlarin ikisi gibi türkiyede kac tane böyle birer insan var bana bunu de 1kac taneyi gecer mi yoksa bunun da altinda mi kalir?.

Sen de kim de ne derse desin bunlar birer ehli sünnet ve de ilmini ortaya koymak icin bir ugras vermektediler.

Bu adam ise verdikleri ise sadece gaz! gaz verdin mi is bitiyor.

Bu adam böyle neymis be der gibi oldum suanda aklimdan gecen de budur acikcasi ve ihsan senocak bir motor gibi sahsiyetmis de bende bilmiyormusum ona gaz´i ver calisip gidermis ve dogru ya onun sanki bir beyni yok degil mi? ve sonra o cahil mi gafil mi bu sey icin de?.

Yazimi kisa kesmek istedim yeterli görüp ve de kabul etmis oldugum icin benim acimdan da biiznillah.

efonaltı

Kısıtlı Erişim
Böyle bir sekilde yazi yazmayi sen de birak artik bu nasil yazi tarzi sen böyle mi ögrencisin basit yaziyorsun ve yazdiklarin akil ve mantiki sen de senin gibi kisiler de su digisle yararli olmaz ve de zararli olursunuz.

Allahu teala sana ve sizlere bir basiret vermesini dilerim bu sizde ya yok yada var da eksik galiba?.

temizle temizle bitmiyor çoğalıyorlar...yazının tarzına bir bak, kendine bir bak!

ve deki ben neden geriyim?

bu yazılar bu durumu ifade ediyor.senin gibi her makarnaya sos olacak yazı yazmanın ne anlamı var?

Ahter

Kıdemli Üye

Senin bu pespaye yazılarınla, kullandığın üstad El-benna nın resmi hiç mi hiç yakışmamış.. tenkid ettiğin (tenkid de sayılmaz doğrusu paçavra)şahsın hiç bir kitabını okuma zahmetine katlandınmı? Bu tür paçavraları yazanların ortak özelliği budur yani, okumadan hayalinde canlandırdığı ''don kişot'' gibi etrafında kılıç sallamak>!Yazın bundan fazla kelamı hak etmiyor.The end!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
bu zamandaki ehli kıble denen kişilere bakıyoruz çoğu küfre girmiş eskiden ehli kıble mertdi oturaklıydı ne olduğu belli olurdu şimdikilere bakıyoruz bi mütezileden almış bi vehhabilerden şiilerden yada başka fırkadan çorba gibi olmuşlar sen şu fırkadansın diyemiyoruz meyve kokteyi olmuşlar
:D Güldürdün yahu! Gerçekten dediğin gibi eskiden kimin ne olduğu belli olurdu.. Biri bir şey desin ''bu görüş falan fırkanındır'' denirdi ve muhatap ''ha, öyle miii, bilmiyordum, estağfirullah'' derdi.. Karşı taraftakiler de öyleydi.. Herkes halinden memnundu abi yaa.. Kimse kimsenin tavuğuna kış demezdi.. Noldu bize böyle?

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
:D Güldürdün yahu! Gerçekten dediğin gibi eskiden kimin ne olduğu belli olurdu.. Biri bir şey desin ''bu görüş falan fırkanındır'' denirdi ve muhatap ''ha, öyle miii, bilmiyordum, estağfirullah'' derdi.. Karşı taraftakiler de öyleydi.. Herkes halinden memnundu abi yaa.. Kimse kimsenin tavuğuna kış demezdi.. Noldu bize böyle?
eski bidat ehlinin kitaplarına bak şiaysa şia mütezileyse mütezile bu zamankinin kitabına bak bi bu fırkanın görüşünü benimsemiz bir öbürünü

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
örnek hayreddin karaman bi mütezilin görüşünü almış bir vehhabinin fırkalar birleşmiş eskiden 72 vardı şimdi bu fırkalar kokteyi olmuş

efonaltı

Kısıtlı Erişim
Senin bu pespaye yazılarınla, kullandığın üstad El-benna nın resmi hiç mi hiç yakışmamış.. tenkid ettiğin (tenkid de sayılmaz doğrusu paçavra)şahsın hiç bir kitabını okuma zahmetine katlandınmı? Bu tür paçavraları yazanların ortak özelliği budur yani, okumadan hayalinde canlandırdığı ''don kişot'' gibi etrafında kılıç sallamak>!Yazın bundan fazla kelamı hak etmiyor.The end!

hala daha etrafıma don kişot gibi kılıç salladığımı düşünüyorsan vah olsun bana!!

Bu adamı makalelerinden ve gazete köşe yazılarından ,videolarından tanırız. beş pare etmez !

fakat senin gibiler kuran 33 ayette said nursiye işaret ediyormuş !!!küfürmüdür? diye sor...

yan cebinede bahişişini koy ..Ehlisunnet ve hadisle konuya öyle girerki,kuranın said nursi işaret etmesi vacib olur.sen bile şaşarsın.

ALI25

Kıdemli Üye
temizle temizle bitmiyor çoğalıyorlar.yazının tarzına bir bak,kendine bir bak!ve deki ben neden geriyim?bu yazılar bu durumu ifade ediyor.senin gibi her makarnaya sos olacak yazı yazmanın ne anlamı var?
Neye takildin sen de simdi sanada ne diyeyim varsa bir durum yapayim acik oturum misalinden olur.

Benim gramer zayif olabilir ve de imla da eksik olabilir ne var bunda da dermisin ve hic olmasa senin gibi birisine saldirmiyorum ve ona da hakaret gibi bir cinsten de yazmiyorum.

Ve senin gibi sitede böyle birkac ktane kisi var yazisi olan yazi yazmayi birakiyorsunuz gecip de o kisi ile ugrasiyorsunuz.

efonaltı

Kısıtlı Erişim
Neye takildin sen de simdi sanada ne diyeyim varsa bir durum yapayim acik oturum misalinden olur.

Benim gramer zayif olabilir ve de imla da eksik olabilir ne var bunda da dermisin ve hic olmasa senin gibi birisine saldirmiyorum ve ona da hakaret gibi bir cinsten de yazmiyorum.

Ve senin gibi sitede böyle birkac ktane kisi var yazisi olan yazi yazmayi birakiyorsunuz gecip de o kisi ile ugrasiyorsunuz.

bir yere takıldığımız yok .sen yazıyorusun bizde yazıyoruz.Fark bir sürü piskolojisinde haraket etmemem.dolayısıyla yazdıklarım garip geliyor.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ebubekir SİFİL'in bazı hallerini yanlış bulabilirsiniz, bu hallerini sevmeyebilirsiniz. Tamam da Ebubekir SİFİL Hocaefendi Aliyyü'lkari'den nakil yapıyor, eserin Arapça'sını okuyor ve metne mana veriyor...

Yani ortada SİFİL'in görüşleri yoktur. Alimler "Ehli kıble tekfir edilmez" sözününü nasıl anlamışlar, onu nasıl ifadelendirmişler onu bizlere duyuruyor.

Gayet güzel bir tanımlada bulunuş alimler...

Düşünün, bütün hadisleri inkar eden ve bu haliyle - haşa - Peygamber'in mübarek ağzını bantlayan insanların tamamı "kıble ehli" değillerdir...

Bunu bilmeyenlerimiz var mıydı aramızda...

Guten Morgen ya...

Evet, ehl-i kıble olabilmek için:

Kur'an tasdik edilecektir... Peygamber'in öğretisi tasdik edilecektir... Alimlerin ilmi tasdik edilecektir... Bütün bunlar "zaruret-i diniyye"dendir...

Siz kaale almayacaksınız, keyfiniz bilir... Zaten sizi de kale alan yoktur... Ehl-i kıble değilsinizdir...

ALI25

Kıdemli Üye
bir yere takıldığımız yok.sen yazıyorusun bizde yazıyoruz.Fark bir sürü piskolojisinde haraket etmemem.dolayısıyla yazdıklarım garip geliyor.
Kimseden cok bir sey istemedim vede istemiyorum da tek hak deyin veya dogru ne ise onuda oldugu gibi deyin bir zahmet o hal üzerine ortaya koyun meseleyide saptirmadan ve de yokusada sürmeden.

efonaltı

Kısıtlı Erişim
Kimseden cok bir sey istemedim vede istemiyorum da tek hak deyin veya dogru ne ise onuda oldugu gibi deyin bir zahmet o hal üzerine ortaya koyun meseleyide saptirmadan ve de yokusada sürmeden.

kimseyi yazdığı için sorgulamıyoruz.yeterki yazsın..