Ege üniversitesinde ülkücü ve solcu öğrencilerin kavgasında bir kişi öldü | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Ege üniversitesinde ülkücü ve solcu öğrencilerin kavgasında bir kişi öldü

menzil5453

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
11 Eyl 2014
Mesajlar
579
Puanları
0
Ege üniversitesinde ülkücü ve solcu öğrencilerin kavgasında bir kişi öldüİzmir Ege Üniversitesi'nde kampüste ülkücü ve solcu olduğu belirtilen iki öğrenci grubu arasında çıkan kavgada bir öğrenci hayatını kaybederken, bir öğrenci ağır yaralandı.

Ege Üniversitesi Kampüsü'nde, ülkücü ve solcu oldukları belirtilen karşıt görüşlü öğrenci grubu arasında, iddiaya göre 2 gündür gerginlik yaşanıyordu. Bugün akşam saatlerinde gerginliğin büyümesi üzerine kavga başladı.

BIÇAK, SOPA VE TAŞLI KAVGA

Yaklaşık 300 öğrencinin karıştığı kavgada, bıçak, sopa ve taş kullanıldı. Kavga sırasında 2 öğrenci bıçakla ağır yaralanırken, çok sayıda öğrenci de hafif şekilde yaralandı. Durumun bildirilmesi üzerine kampüse çok sayıda ambulans yönlendirilirken, çevik kuvvet polis ekipleri kampüse girerek olaya müdahale edip grubu ayırdı. Ağır yaralılar olay yerindeki ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

BİR ÖĞRENCİ HAYATINI KAYBETTİ

Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Fırat Yılmaz Çakıroğlu, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Ağır yaralı Nurullah S.'nin ise tedavisinin Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam ettiği, hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Kampüs içerisindeki gerginlik polisin müdahalesi ile sonlanırken, hayatını kaybeden Çakıroğlu'nun arkadaşları Ege Üniversitesi Acil önünde toplanmaya başladı.

http://m.ensonhaber.com/haber.php?id=346628
 
Üst