Ece Nur Saldırıya Uğradı!

• Konbuyu başlatan Kaçak
  • Başlangıç tarihi
K

Kaçak

Guest
AK Parti milletvekili ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül'ün çocuklarını okula başörtüsüyle göndermeye teşebbüs eden ailelere "Aileler mevzuata karşı koymakta direnirlerse, suç işliyorlar demektir. Bu iş daha ileriye giderse, o zaman çocuk aileden alınır" şeklindeki tehdidinin ardından başörtüsü zulmü farklı bir boyut kazandı.

Diyarbakır Merkez Yenişehir ilçesi Hamravat İlköğretim Okulu 6-A sınıfı öğrencisi iken başörtülü olduğu gerekçesiyle sürgün edilen ve bin bir zorlukla başörtüsüyle okuluna devam eden Ece Nur Özel, müfettiş tarafından sınıftan atıldı.

Alınan bilgiye göre; her gün olduğu gibi başörtülü olarak sabah dersine giren küçük Ece, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen bir müfettiş tarafından tehdit ve hakaretlerle sınıftan çıkarıldı.

Ece Nur'un babası Murat Özel'den aldığımız bilgiye göre, sabah saat on sıralarında Ece Nur'un sınıfına giren müfettiş, Ece Nur'u zorla sınıftan çıkardı. Murat Özel, “Kızım her gün olduğu gibi bugün de sürgün olarak gönderildiği okuluna başörtülü olarak gitti. Kızımın sınıftan zorla çıkarıldığına dair telefon geldi. Hemen okula gittim. Gittiğimde kızım ağlıyordu. Müfettişin başını açmaya çalıştığını buna izin vermeyince sınıftan zorla çıkarıldığını söyledi. Çok korkmuş ve titriyordu. Müfettişe buna hakkının olmadığını söyleyince aynı saldırganlıkla bana da sözleriyle saldırdı. Provokasyon yapmak için geldiği açıktı. 'Ne hakkı ulan, ne hakkı... Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Ben Piranlıyım, Piranlı!' diyerek bana tehditler savurdu. 'Kim olduğumu biliyor musun" cümlesini tekrarlayarak üzerime yürüdü" şeklinde konuştu.

Tansiyonun yükselmesi üzerine polisin okula çağrıldığı öğrenildi. Müfettiş ve küçük Ece ile beraber karakolda giden Murat Özel, müfettiş hakkında suç duyurunda bulunduğunu söyledi.

TakVa

Ordinaryus
Ablalarına bakıp, öyle meydan okusaydı başörtüsü düşmanlarına.. Kimseye anlatamaz derdini, derdine yansın.

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Bu kardeşimizin ve böyle durumda olan kardeşlerimizin maddiyi geçtim manevi yönden haklarını nasıl ödeyecekler, Rabbim yar ve yardımcıları olsun her daim, güç versin, yıldırmasın...