Ebubekir Sifil ve Abdulaziz Bayındır

lafons7275

Kıdemli Üye
MÜNAZARA

"İLM-İ İLÂHÎ ve KADER"

Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil Hocamız ve Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır'ın gerçekleştireceği münazara 23 Ağustos 2013 Cuma saat: 18'de Süleymaniye Vakfı'nda gerçekleştirilecektir. Canlı yayın yapılmayacaktır ancak internet üzerinden izlenebilecektir, video kaydı alınacaktır. Herhangi bir tv kanalında yapılması söz konusu değildir.

Yoğun talep yüzünden münazara yeri değişebilir. Değiştiği takdirde duyurulacaktır.

Hanımlar için yer ayrılacaktır.

Tüm okurlarımız ve takipçilerimiz davetlidir.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
İnternet üzerinden izleyeceğimiz linkleri verebilirseniz izleyelim inşallah.

Bu da TV NET deki tartışma:

lafons7275

Kıdemli Üye
Canlı yayın belli değil. Canlı yayın için de uğraşılıyor. Ama canlı yayınlanmasa bile kısa süre içerisinde video paylaşım sitelerine atılacak inşaAllâh.

arifan yolcusu

Profesör
Mevla bu bayındırı ıslah eylesin....
ihsan hocayla olan münazaraya bakılırsa bu adamlar bizim mezhebi (yusuf/muhammed ekolü) yok etme sevdasındalar...
Ebubekir hocamızın çalışmaları ve reddiyeleri çok önemli...

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Neden Süleymaniye Vakfında ?

Orası Bayındır'ın ocağı, bunu herkes bilir :)

Diyanet işleri başkanlığı da hakem olsun isterim.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Sonuc da bir sey degismez

her hoca bildigini okur

isine gelen hadisleri ve ayetleri okur

karsi taraf da isine gelen hadisleri ve ayetleri okur

lafons7275

Kıdemli Üye
Sonuc da bir sey degismez

her hoca bildigini okur

isine gelen hadisleri ve ayetleri okur

karsi taraf da isine gelen hadisleri ve ayetleri okur

İzleyenler için faydalı olabilir. Yoksa ikisinden biri diğerine haklısın ben yanılmışım diyeceğini ben de beklemiyorum.

alanyali07

Kıdemli Üye
Bayındır zaten hiçbir mümin vicdanın aklın kabul edemediği "Allah kişinin kiminle evleneceğini bilmez" diyerek başta çuvallamıştır. Ben Bayındırı takip edenlerin bile bu sözü söyleyemediklerini kabul edemediklerini gördüm genelde.

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
Ihsan Hoca ile munazarasinda cok komik durumlara dusmustu, Ebubekir Sifil'e karsi hic sansinin oldugunu dusunmuyorum.

nefahtü

Kıdemli Üye
Bayındır izlemekten ve dinlemekten pek keyif almadığım ender kişilerden..

Havas

Kısıtlı Erişim
cemaate sırnaşık yıldız parlatan bir yardoç,bir prof hocaya krşı keder bilmem fi meselede tartışacakmış.....sifil efendi önce cemaatinin sapkın inançlarını düzeltse daha iyi olmazmı...?
sifil boş biri ...belki cemaatine gelen eleştrileri ekarte etmek için en ucube hadis kitaplarından hadisler hazırlamaya başlamıştır..o tutmassa mubarek zat sözleri....

Allah abdul aziz hocamamıza sabır versin........

Havas

Kısıtlı Erişim
Bayındır zaten hiçbir mümin vicdanın aklın kabul edemediği "Allah kişinin kiminle evleneceğini bilmez" diyerek başta çuvallamıştır. Ben Bayındırı takip edenlerin bile bu sözü söyleyemediklerini kabul edemediklerini gördüm genelde.

insanlar hata yapar .. önemli olan hatalardan dönmek....risalei nurdaki çuvallamalırında görüleceği kanatiyle.....

fakiri

Kıdemli Üye
Hoca kabul edilen isme bak çay demle !
Kudurmuş, kudurmuşu nasıl da buluyor görüyorsunuz !

alanyali07

Kıdemli Üye
insanlar hata yapar .. önemli olan hatalardan dönmek....risalei nurdaki çuvallamalırında görüleceği kanatiyle.....

Birincisi, Sifil hoca Risale-i Nur cemaatinden değil. bu birinci hatan. Demekki daha sifil hocayı tanımıyormuşsun.

ikincisi konumuz Risale-i Nur değil. Temel itikadi konular.
Bayındırın "Allah kişinin kiminle evleneceğini bilmez" sözü en temel itikadi bilgilere tamamen zıttır.
Küfür bir sözdür. Bu yanlıştan döndüğü de görülmemiş ki "önemli olan hatalardan dönmek" demişsin. dönerse eyvallah. TAm tersi de dönmediği içn münazaraya katılıyor.

Eğer ki bu söze yanlış demiyorsan buyur senden de duyalım "Bayındır doğru söylüyor, Allah kişinin kimine evleneceğini bilmez" dediğini.
YOk söyleyemiyorsan bu konuda bari Bayındırı savunma fanatikliğinden vazgeçin.

cevap yazacaksan lütfen bu söz hakkında yaz. başka konularla konuyu çevirmeye çalışmazsan sevinirim.

Havas

Kısıtlı Erişim
Birincisi, Sifil hoca Risale-i Nur cemaatinden değil. bu birinci hatan. Demekki daha sifil hocayı tanımıyormuşsun.

ikincisi konumuz Risale-i Nur değil. Temel itikadi konular.
Bayındırın "Allah kişinin kiminle evleneceğini bilmez" sözü en temel itikadi bilgilere tamamen zıttır.
Küfür bir sözdür. Bu yanlıştan döndüğü de görülmemiş ki "önemli olan hatalardan dönmek" demişsin. dönerse eyvallah. TAm tersi de dönmediği içn münazaraya katılıyor.

Eğer ki bu söze yanlış demiyorsan buyur senden de duyalım "Bayındır doğru söylüyor, Allah kişinin kimine evleneceğini bilmez" dediğini.
YOk söyleyemiyorsan bu konuda bari Bayındırı savunma fanatikliğinden vazgeçin.

cevap yazacaksan lütfen bu söz hakkında yaz. başka konularla konuyu çevirmeye çalışmazsan sevinirim.

sifil hocanın nur cemaatinden olmadığını biliyorum.yorum sizin ,bayındır hocadaki hataları gören birir neden risaledeki hataları göremiyor düşünülerek yapılmış bir yorum......profil bilgileriniz nurcu olduğunuzu çıkardım..

bu yorum tepkisel bir yorum olup yanlış anlamaya neden oldu,sonradan değiştrildi..."Allah olanı bilir olmayanı bilimez.."..kısaca......