Ebu Zer gibi başkaldırıyorum...

muğlakgölge

Profesör
Ya Huda ya hurma diyerek Tanrıyı halka, hurmayı kendilerine ayırıp geriye kalan yoksulluğu ilahi kutsallık olarak gören yağmacı kafaların efsanesine Ebuzer gibi başkaldırıyorum Başkaldırıyorum!Eğer bir secde senin alnının ayıbını örtemeye yetmiyorsa,Eğer cebindeki kuru sıkı kâğıtları Kutsal Kitabın sayfaları gibi yalayarak çevirmeye başladıysan,Ve sana dokunmayan yılanın son nefesini başkalarının hakkını vakumlayarak ısıtıyorsan,Veren elinin dürüstlüğü sende hakkı olanın yüzünde vıcık vıcık bir yalana dönüşmüşse.Ve sen o yalan üzerine yıllanmış bir mülkün penceresinden ebabil avına çıktıysan o ebabil senin helak olmuş vicdanının üzerine taş düşürmekten usandıysa,Ya Ebubekir’in sadakatini riyanla paralayıp attın Ya da adamlık zirvesini ilk terk edenlerden olup ganimetini sadece kendine yontacağın savaşlarda elindeki yayın ilk siftahını Uhud’un okçularıyla yaptın!Başkaldırıyorum!Sizin yaptığınız İlahi mahkemenin duruşma saatini dünya üzerinde ertelemek adına din rüşvetçiliğidir... İdam ettiğiniz vefanın emeğin cesedini kuruş yutarak çalıştırdığınız hırslarınızla çiğnemektir! Sizin yaptığınız haklarını isteyen işçilerin suratlarını sadakalık yalanlarınızla tokatlamak ve o tokadın şiddetini ceplerinize sağmaktır! Ve yazık tır ki sizin gaddarlığınızı eritecek olan helallik istediğiniz dudaklar değil haklarını afiyetle yemeğe çalıştıklarınızın emeğidir! Şimdi karşımda rahlesini yazar kasa olarak kullanan menteşelik silahşorlar gibi durup ayetlerin kaymağını yiyerek sek adamlık taslamayın!Kul hakkının cinsiyeti yok, siyaseti yok, ırkı yok, kul hakkı vizyona yeni giren bir hançeri gişede bekler ki biletini de Allah keser! Keşke adamlık ta f5 yaparak yenilediğimiz ak bir gövde olabilseydi. Yalnızlık Ebuzer’in emanetidir ki o bu yalnızlıkla çoğunluğun zenginliği ve azınlığın yoksulluğuyla ilgilenmeyen halifeye başkaldırmıştır. Müslüman eğilmeyecek başı göğe doğru itip yürümenin şerefine yerdeyken nail olandır. Adaleti keskinleştiren Ebuzer’in kılıcıdır. Yalnızlığın zekatını vermek için ölmüyor muyuz azizim!

Meryem

Komplike
Sizi tekrar forumda görmek ne güzel. : )