E-Ticaret'in Üç Silahşörleri

Meryem

Komplike
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Tepkime puanı
759
Puanları
113
Yaş
37
Konum
İstanbul
Sahibinden.com, 2010 yılı ilk 3 çeyreğinde kullanıcılarının online alışveriş alışkanlıklarını inceledi. Eylül ayı, neredeyse her kategoride e-ticaretin zirve yaptığı ay oldu.

Yapılan değerlendirmenin sonucuna göre elektronik ürünler e-ticaretin en yoğun olarak kullanıldığı alanlardan biri olarak ortaya çıktı.

Bilgisayar, fotoğraf makinesi ve cep telefonu kategorileri en çok ilgi gösterilen kategoriler olarak ilk sıralarda yer aldı.

sahibinden1289634225.jpg


Sahibinden.com 2010 yılı ilk 3 çeyreği için yaptığı değerlendirme ile kullanıcılarının platform üzerinden yaptıkları satın alma eğilimlerini ortaya çıkardı.​

2010 yılı ilk 3 çeyreği içerisindeki bilgisayar satışlarına bakıldığında, tüketicilerin taşınabilir bilgisayarları daha fazla tercih ettiği dikkat çekti. Satışlar Eylül ayı içerisinde en üst noktaya ulaşırken, en çok tercih edilen Netbook markası Asus, Notebook markası ise HP oldu.

Öte yandan aynı dönemde fotoğraf makinesi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği markalar Canon ve Nikon oldu. E-ticaret hacminin yüksek olduğu bilinen cep telefonu kategorisinde ise en çok satın alınan markalarda Nokia ve Samsung ilk sıraları paylaştı.


Kaynak
 
Üst