Düşünmek LaZıM!!(soru)

musabbinumeyr

Asistan
Arkadaşlar bu bir dönem Amerika'da FBI sorusu imiş. Tüm sınavlardan geçtikten sonra sorulan son soru bu: Ben de burada soruyorum.

İki genç kız var. Aynı evde yaşıyorlar. Kızlardan biri diğerine diyor ki: "Ben bu gece arkadaşlarımla dışarıya gideceğim, haberin olsun. Sen keyfine bak." Tamam diyor diğer kız. Gece arkadaşının dışarı çıktığını ve yatağının boş olduğunu bilen evdeki kız kendi kendine, "bu gece arkadaşımın yatağında yatayım" diyor ve gidip arkadaşının yatağına yatıyor. Derken aradan saatler geçiyor ve dışarı çıkan kız gece eve geri dönüyor ve gidip KENDİ YATAĞINA yatıyor. Uzanıyor ve öylece yatarken dışarıdan bir arabanın geçtiğini fark ediyor. Arabanın farları, kızın yattağının arkasından, pencereden yansıyarak duvardaki saate yansıyor. Kız o farların saate yansıması ardından korkuyla yatağın altına bakıyor ve evde kalan diğer arkadaşının cesedi ile karşılaşıyor.

Buradaki soru şu. Kızın neden öldüğü sorulmuyor. Eve sonradan gelen kız, kendi yatağına yatınca ve arabanın farları saate vurunca neden yatağın altına bakma ihitiyacı hissediyor? Soru bu... biraz düşünün cwbı sonra werecem..

M_i_r_a_y

Paylaşımcı
Tamamen tesaduf olabilir,kiz isigi farkedince uyanmis ve korkmus,hemen yatagin altina bakmis biri var mi diye ve arkadasinin cesedini gormus :) bende kucukken korktugumda hemen yatagin altina bakardim biri var mi diye :D

uzAyli

İhvan Forum Üye
cünküüü saate bakiyo aboo gec olmus kizarkadasim simdiyexe yatmis olmasi lazimdi sonra iste bakiyo yatakda yok hemen yatagin altna bakio amanin ne görsünn..arkadasinin cesedini :whistling[1]: :D

EGELI EFE

Doçent
Normalde o saat yatağın altındaymış..Arabanın farları gece yanınca duvardaki saatten yansıma yapmış ve kızda uyanınca duvardaki saati görmüş..Sonrada bu saatin burda ne işi var yatağımın altındaydı o diyip yatağın altına bakmış ve cesedi görmüş..

M

Murat Sâki

Guest
merak ettim acaba neden? böyle bir tepki vermiş refleks hareketide olbilir..ilginç cevabı bekliyoruz

zelal

Asistan
Arabanın farları yatağın altından arkasına geçiyor olabilir çünkü bu konuda bi ayrıntı verilmemiş. Pencereden yansıyan ışık saate cesedin gölgesini düşürüyor olabilir. Saatte bir insan gölgesi gören kız da yatağın altına bakmış olabilir. Sadece bi düşünce...

musabbinumeyr

Asistan
€G€Lİ_€F€' Alıntı:
Normalde o saat yatağın altındaymış..Arabanın farları gece yanınca duvardaki saatten yansıma yapmış ve kızda uyanınca duvardaki saati görmüş..Sonrada bu saatin burda ne işi var yatağımın altındaydı o diyip yatağın altına bakmış ve cesedi görmüş..

evet kardeşim cevab buydu.Tebrik ediyorum seni.:clap2:

emmargah

Profesör
Ce: Düşünmek LaZıM!!(soru)

€G€Lİ_€F€;30456' Alıntı:

helal bea hiç aklıma gelmez