"durum yillardir olmadiği kadar kötü":):):)....................................... ........ | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

"durum yillardir olmadiği kadar kötü":):):)....................................... ........

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,905
Puanları
63
"durum yillardir olmadiği kadar kötü":):):)....................................... ........

Cemil Bayık'tan itiraf gibi sözler!Terör örgütünün Kandil'deki sözde sorumlusu Cemil Bayık'tan itiraf gibi açıklamalar...
Alman Bild ** Sonntag gazetesi, terör örgütü PKK’nın Kandil’deki sözde lideriCemil Bayık ile yaptığı bir röportajı yayımladı.

Gazetenin bugünkü sayısında Maximilian Kiewel imzasıyla yer alan röportajda Bayık'tan itiraf gibi açıklamalar geldi...

İşte röportajdan öne çıkan bazı başlıklar:
"BEN VE ÖRGÜT TELEFONU KULLANMIYORUZ"
Cemil Bayık, Alman muhabirinin bir sorusu üzerine şu ifadeleri kullandı: "Ben grubum ile dağlarda yaşıyorum. Biz köyden köye hareket ediyoruz. Bir sığınakta nadiren bir geceden fazla kalıyoruz. Bazen geceleri yola çıkıp yer değiştiriyoruz. Bazen yürüyerek, bazen de otomobille hareket ediyoruz. Hatta birbirimizle iletişimimizde de çok dikkatliyiz. Çok nadiren cep telefonu kullanıyoruz.
ALMANYA'DAN ÖZÜR DİLEDİ!
Dergi muhabirinin terör örgütünün Almanya’da kendilerini yakan eylemcilerle hatırlatması üzerine Bayık, kanlı cinayetler için günah çıkardı. İşte Bayık'ın sözleri: "PKK olarak, kedimizin de hatalar yaptığını gördük. Bunlar arasında, özellikle 90'lı yıllarda, Almanya'da işlenen bazı eylemler de bulunuyor. Bunun için, ben Almanlardan burada bir kez daha özür dilerim. Ben bu hataların tekrarlanmaması konusunda mümkün olan her şeyi yapacağımızı size garanti ederim.
"DURUM YILLARDIR OLMADIĞI KADAR KÖTÜ"
Bayık mevcut durumu ise şöyle özetledi: "Durum yıllardır olmadığı kadar kötü. Türk hükümeti “Tüm Kürt savaşçılar teslim olana veya öldürülene kadar bu savaş sürecek diyor. Bu yüzden ben de “Evet, biz Kürtler Türkiye ile yeniden bir iç savaş yürütüyoruz”
"BATI BİZE SİLAH YARDIMINDA BULUNSUN"
"Biz bağışlarla aldığımız kendi silahlarımızla savaşıyoruz. Şayet Batı bize silah verecek olursa, daha iyi savaşırız."
Kaynak : DHA
 
Üst