dünyanın kapısına dayanmış olan nükleer savaşın ne kadar farkındayız.

elbiss

Ordinaryus
Kule Savaşları ciddi savaşlardır...

Kule savaşlarında VEZİRLER meydanda olur onlar hengabenin iç yapısını şekillendirirler Kule savaşlarında ki ganimet en büyük kazanım olasıya kadar durmaz...Kule savaşlarında KALE ve SAVUNMA hattı çok önemli olur...

Savunma hattının yığın ve etkin olması sizlerin belirgin teknolojik aletlerdeki üstünlüğünüze değil yetenek ve kabiliyetinize bağlı olur....Kule savaşlarında geliştirilecek ilerleyen silah teknolojisinde Manyetik iletişimli silah teknolojisi sayesinde havada uçan uçağın etki alanı dairesine girdiğinde motorlarını stop ettirebilir ve bu envanteri sadece havada değil karada da etki alanı dairesi içerisinde kullanabilirsiniz..ve tamamen hattı savunma ve müdafada tutarak tıpkı eski günlerdeki gibi bilek gücüne durumu çevirebilirsiniz...

Olası nükler atışlar için kubbe savunma sistemi inşaa ederekte tehlike size gelmeden engellemiş olabilirsiniz ama gelişen teknoloji içerisinde kendinizi yenileyemez ve üretkenlik haline getiremezseniz çok şeyi başaramayabilirsiniz..

Hayat birer mücadele ister mücadele için ise BARIŞ içinse herşey için güzel olur...Sizler insanlar ve dünya liderleri olarak sürekli BARIŞ ı anlatmalı devamında insan sevgisinin önemini vurgulamalısınız sizler aranızda ne kadar fazla sevgiyi din dil ırk demeden yayanlar olabilirseniz zamanınızı uzatmış ve güzel günleri daha fazla yaşamış olursunuz...

İnsanlar içerisinde bazı zumre insanlar vardır ki...

Onlar sizlerin iyiliklerinizi istiyor gibi gözükürler aslında onların istedikleri sizleri düşündükleri filan değil tam aksine dünyayı biran evvel kıyamete sürüklemektir....Bu insanlar aslında içlerinde maneviyatlarında kötü insanlar değiller en azından ben böyle inanıyorum fakat zaman ve öğretiler o kadar fazla fanatik hal almış ve bedenlerini kaplamış ki artık dogruyu ve yanlışı seçemez halde olmuşlar...

Bizler adaletli dogru ve ahlaklı ne kadar hayatlarımızda belirgin ve etken olursak ALLAH ta bizlerden o derece hoşnut olur...ALLAH ın hoşnutluğu demek karanlığın zayıflaması IŞIĞIN güçlenmesi demek IŞIK SEVGİ MERHAMET VE ADALET ile ne kadar yogrulur ve güçlenirse BARIŞ adına bizler İNSANLIK olarak ALLAH katından çok kazanımlar sağlamış oluruz hem dünyada hemde ahirette....

Türkiye de ki insanlara şöyle bir sorun
?
Yaşadığınız şehirde sığınak nerede var diye ??

Ciddiyim bir çoğu size BİLMİYORUM yanıtını verecek HATTA bu Soruyu SİYASETLE UĞRAŞAN MİLLETVEKİLLERİNE de sorun emin olun onlarda cevap veremeyecek....

Çünkü sizler çalışmıyor ve çok ilgisizsiniz...Savunma hattı ilk iş SİVİLLERİ korumakla başlar...Sivilleri mahsumları koruyamayan bir ülke DEVLET olamaz....eksiğiniz burada çok var ülkenizde sığınaklarınız olsada ÇOK donanımsız ve yeterli sayıda değil acı ama gerçek :(

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Türkiye de ki sığınakları TÜM PARTİ LİDERLERİNE sorun bakalım size yerlerini verebilecekler mi? yada tek bir isim... size bir çoğu metroları sığınak olarak söyleyebilir ta bi yerseniz:)....metrolar sıgınaktır elbet fakat NÜKLEER bir durum için ASLA..

veremezler çünkü çoğu bakımsız ve bilinmiyor hatta olaganüstü durumlarda sığınakların PRATİK Kullanımı yapılmadı Bakınız JAPON LARA HALK OLARAK SIĞINAK TATBİKATI yaptılar ve yapıyorlar çünkü zamanında hiroşima ve nagazaki vardı...bu durum sadece size özel değil avrupada da sıkıntı ...

Aslında savşa gerek yok dünyada savaş olmasa sığınaklarada gerek yok ama doymuyorsunuz işin gerçeği bu hep daha fazlası ve benim olsun istiyorsunuz neticede hep acı zulum ve eziyet işte....kendiniz ekiyor ve kendiniz acıları veriyorsunuz...

ALLAH dünya için hayırlısını versin ve yardımcı olsun demekten başka seçeneğimiz İNSANLIK olarak yok..

Böyle.

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Türkiye de ki sığınakları TÜM PARTİ LİDERLERİNE sorun bakalım size yerlerini verebilecekler mi? yada tek bir isim... size bir çoğu metroları sığınak olarak söyleyebilir ta bi yerseniz:)....metrolar sıgınaktır elbet fakat NÜKLEER bir durum için ASLA..

veremezler çünkü çoğu bakımsız ve bilinmiyor hatta olaganüstü durumlarda sığınakların PRATİK Kullanımı yapılmadı Bakınız JAPON LARA HALK OLARAK SIĞINAK TATBİKATI yaptılar ve yapıyorlar çünkü zamanında hiroşima ve nagazaki vardı...bu durum sadece size özel değil avrupada da sıkıntı ...

Aslında savşa gerek yok dünyada savaş olmasa sığınaklarada gerek yok ama doymuyorsunuz işin gerçeği bu hep daha fazlası ve benim olsun istiyorsunuz neticede hep acı zulum ve eziyet işte....kendiniz ekiyor ve kendiniz acıları veriyorsunuz...

ALLAH dünya için hayırlısını versin ve yardımcı olsun demekten başka seçeneğimiz İNSANLIK olarak yok..

Böyle.

insanoglunun nefsi domaz ac gözlüdür cennete en son giren en kanaatkar müslümana bile allah cc 2 dünya büyüklügünde cennet vericek .
biz müslümanların bu konuda kafirlerden farkımız nefsimizi doyurmak icim imanımızdan dolayı ahireti beklememiz tercih etmemizdir.
zaten nefsi dünyada doyurmakta mümkün degil cünkü dünya yetmiyo.
kafirler aptal oldukları ahireta inanmadıkları icin nefislerini dünyada doyurmaya calışıp hem bizim icin hemde kendilari icin bu dünyayı yaşanmaz hale getirmeleri dir.

lafons7275

Kıdemli Üye
insanoglunun nefsi domaz ac gözlüdür cennete en son giren en kanaatkar müslümana bile allah cc 2 dünya büyüklügünde cennet vericek .
biz müslümanların bu konuda kafirlerden farkımız nefsimizi doyurmak icim imanımızdan dolayı ahireti beklememiz tercih etmemizdir.

Cennet maksadıyla yapılan ibadetler, cehennem korkusuyla yapılan ibadetler işe yaramıyor. Allah için yapılmalı ibadet.

İşte bu noktada kendimizle başbaşa kalıp ihlasımızı gözden geçirmeliyiz.

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Cennet maksadıyla yapılan ibadetler, cehennem korkusuyla yapılan ibadetler işe yaramıyor. Allah için yapılmalı ibadet.

İşte bu noktada kendimizle başbaşa kalıp ihlasımızı gözden geçirmeliyiz.

o senin bahsettigin allah doslarının ibateti bize bikac numara büyük gelir o sözler biz kılavye müca hidiyiz.
ne yani biz şimdi allahın vadettigi cennet umuduyla kokuttugu cehenem korkusuyla namaz kısak ne olucak ahirette allah cc bize dün söz vermiştim bugün vaz gectim namazını kabul etmiyorummu dicek.
dün dündür bugügün bu gündürmü dicek demirel gibi.

lafons7275

Kıdemli Üye
ne yani biz şimdi allahın vadettigi cennet umuduyla kokuttugu cehenem korkusuyla namaz kısak ne olucak ahirette allah cc bize dün söz vermiştim

Allah hangi ayetinde, cennet umuduyla, cehennem korkusuyla yaptığınız ibadetleri kabul edeceğini söz verdi?

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Allah hangi ayetinde, cennet umuduyla, cehennem korkusuyla yaptığınız ibadetleri kabul edeceğini söz verdi?

allah cc cennete cehenneme inanmayı imanın şartları arasına koydu sen delil olarak ayet soruyosun.
imanı olmadıgı halde namaz kılan yalnızca munafıklardır onlarında cennet umuduyla cehennem korkusuy ne alakaları olur onların amacı o an orada bulunan müminleri kaddırma amacındalar.
kuranı kerimde encok tekrar edilen mümini cennet ehlini tarif eden ayeti celile (onlar namazı kılarlar zekatı verirler)bu ayeti celileye göre allah cc muamele eder.

lafons7275

Kıdemli Üye
allah cc cennete cehenneme inanmayı imanın şartları arasına koydu sen delil olarak ayet soruyosun.
imanı olmadıgı halde namaz kılan yalnızca munafıklardır onlarında cennet umuduyla cehennem korkusuy ne alakaları olur onların amacı o an orada bulunan müminleri kaddırma amacındalar.
kuranı kerimde encok tekrar edilen mümini cennet ehlini tarif eden ayeti celile (onlar namazı kılarlar zekatı verirler)bu ayeti celileye göre allah cc muamele eder.

İhlasın ne olduğunu araştır sonra da yakalamak için uğraş.

Zor diyip de pes etme.

elbiss

Ordinaryus
zaten nefsi dünyada doyurmakta mümkün degil cünkü dünya yetmiyo.
kafirler aptal oldukları ahireta inanmadıkları icin nefislerini dünyada doyurmaya calışıp hem bizim icin hemde kendilari icin bu dünyayı yaşanmaz hale getirmeleri dir.

BEYAZ ZAMBAĞIN KISA BİR HİKAYESİ...

beyaz.zambak2.jpg

Uzak bir köyün ardında çok geniş bir arazide beyaz bir zambak olmuş ama ÖYLE güzel bir beyaz zambakmış ki ÖYLE narinmiş ki sadece beyaz zambaktan bir tane çıkıvermiş...onu keşfeden gören insanlar kokusundan ve güzelliğinden hayranlıkla bahsederlermiş...

Günün birinde yine aynı köyün uzak diyarındaki zambağa ziyarete giden insanlar bu sefer beyaz ve tek olan zambak ın orada olmadığını görmüşler....bir anda onu görmek isteyen herkese duyulmuş beyaz zambak artık yerinde yok diye herkes sevdiği zamnbağın orada olacağını gitmeyeceğini düşünerek akın etmiş....fakat herşey düşündükleri gibi değilmiş beyaz zambak artık gitmiş ve ertesi seneler çıkmamak üzere...

her sene beyaz zambak ı bilen köyün ve şehrin insanları çıkar umuduyla o uzak köyün ardındaki geniş araziye gelmişler ama aradan seneler geçmesine rağmen beyaz zambak hiç çıkmamış artık herkes beyaz zambaktan umudunu kestiğinde bıraktığında zambak yeniden eski güzelliği ve istişahımı ile yeniden yeşermiş fakat bu sefer bulunduğu yerden biraz uzak ve kenarda çıkıvermiş...

Beyaz zambak a soran çiçek arkadaşları....

neden uzun zamandır kayboldun ve şimdi çıktın ama çok farklı kıyı yerde...diye..

Beyaz zambakta...

Ben onlara güzelliğimi kokumu sevgimi şefkatimi verdim oysa ki onlar bana sevgilerini değerlerini vermek yerine beni kullanmayı tercih ettiler anladım ki onların dünyasında benim sadece çıkarları olduğunda olmamdı...

İşte bir beyaz zambak hikayesi biz insanların hayatı oluvermiş....

ALLAH ı her zaman hatırlamayız oysa ki biz insanları herdaim hatırlayan seven değer veren güzel bir ALLAH a sahibiz...fakat bizler ALLAH ı çoğu zaman zor anımızda hatırlarız oysa ki ALLAH herzaman hatırlanması ve koşulsuz şartsız sevilmesi gereken değerli TEK olandı.....

TEK olması insanlara bazen çok şey ifade etmiyor olabilir fakat Beyaz Zmabak için teklik çok önemliydi...işte ALLAH insanlar için önemli olabilmeliydi....ne kadar başarabiliyoruz hayatlarımızda bilemeyiz ama sanırım dünyada İNSANLIK olarak en iyi başardığımız YIKIM ACI HÜZÜN VE ZULÜM.....umarım bir gün TEK olan BEYAZ ZAMBAK gibi tüm İNSANLIK birlikteliğie ve beraberliğe SEVGİ MERHAMET VE SAYGI üzerine yelken açar....Umarım...

Rabbim İNSANLIK için hayırlısını versin...

Böyle.

Yüzde bir

Doçent

Cümle eşya Halik'ındır, kul eliyle işlenir ...
Hak Teala razı olmayınca sanma bir çöp deprenir ...

17806809-lg.jpg

Çok ince ve naifsiniz sayın @elbiss, rabbim akıbetimizi hayr eylesin ... Hüsnü zannınıza ve affınıza sığınarak kelam etmeye cüret edebildik kusurumuz veyahut küsurumuz olursa ki her zaman olur mutlaka şimdiden affola ... Sünbülizade Sinan efendi, dergahında müritlerini halka edip tam merkezine oturmuş ... İmtihan bu ya müridlerine hitaben evlatlarım demiş; Allah ki haşa Allah'lığını kimseye vermez ama faraza size verdi ne yaparsınız diye sual eylemiş ... Müridler de tüm dünyayı iyiliklerle doldururum, tüm kötülükleri kaldırırım vs. bunun gibi cevaplar vermişler ... Ama efendinin dikkatini başı önde hiç konuşmayan bir müridi celbetmiş ve O müride hitaben evladım sen hiç bir şey söylemedin, söyle de bir bakalım deyiverince ... Mürid; efendim demiş sizin yaptığınız gibi bir halka yapar tam ortasına, merkezine otururum mevcut düzene hiç karışmam bir hoca giderse yerine bir hoca, bir sarhoş giderse yerine bir sarhoş vb. eksilen kim olursa yerini böyle böyle tamamlar ve seyr eylerim diye cevab etmiş ... Efendi; aferin oğlum en güzel cevabı sen verdin bundan sonra senin adın Merkez Efendi olsun diye buyurmuş ... Gülü herkes görür, sever amma gülü dikeninde görebilmek marifet ... Yani demem O ki be güzel; hepsi O ndan, hepsi O nun kulları, biz kendimize bakalım kafi ... O da neylerse güzel eyler ... Bir güzel burada; Allah bir, Muhammed hak, sen kendi işine bak demişti, demişti ki bunlar O kadar güzel deyişlerdi ki ... Hak şerleri hayr eyler, zannetme ki gayr eyler ... Hürmet, muhabbet ve saygılarımla ...

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com

beyaz.zambak2.jpg

Uzak bir köyün ardında çok geniş bir arazide beyaz bir zambak olmuş ama ÖYLE güzel bir beyaz zambakmış ki ÖYLE narinmiş ki sadece beyaz zambaktan bir tane çıkıvermiş...onu keşfeden gören insanlar kokusundan ve güzelliğinden hayranlıkla bahsederlermiş...

Günün birinde yine aynı köyün uzak diyarındaki zambağa ziyarete giden insanlar bu sefer beyaz ve tek olan zambak ın orada olmadığını görmüşler....bir anda onu görmek isteyen herkese duyulmuş beyaz zambak artık yerinde yok diye herkes sevdiği zamnbağın orada olacağını gitmeyeceğini düşünerek akın etmiş....fakat herşey düşündükleri gibi değilmiş beyaz zambak artık gitmiş ve ertesi seneler çıkmamak üzere...

her sene beyaz zambak ı bilen köyün ve şehrin insanları çıkar umuduyla o uzak köyün ardındaki geniş araziye gelmişler ama aradan seneler geçmesine rağmen beyaz zambak hiç çıkmamış artık herkes beyaz zambaktan umudunu kestiğinde bıraktığında zambak yeniden eski güzelliği ve istişahımı ile yeniden yeşermiş fakat bu sefer bulunduğu yerden biraz uzak ve kenarda çıkıvermiş...

Beyaz zambak a soran çiçek arkadaşları....

neden uzun zamandır kayboldun ve şimdi çıktın ama çok farklı kıyı yerde...diye..

Beyaz zambakta...

Ben onlara güzelliğimi kokumu sevgimi şefkatimi verdim oysa ki onlar bana sevgilerini değerlerini vermek yerine beni kullanmayı tercih ettiler anladım ki onların dünyasında benim sadece çıkarları olduğunda olmamdı...

İşte bir beyaz zambak hikayesi biz insanların hayatı oluvermiş....

ALLAH ı her zaman hatırlamayız oysa ki biz insanları herdaim hatırlayan seven değer veren güzel bir ALLAH a sahibiz...fakat bizler ALLAH ı çoğu zaman zor anımızda hatırlarız oysa ki ALLAH herzaman hatırlanması ve koşulsuz şartsız sevilmesi gereken değerli TEK olandı.....

TEK olması insanlara bazen çok şey ifade etmiyor olabilir fakat Beyaz Zmabak için teklik çok önemliydi...işte ALLAH insanlar için önemli olabilmeliydi....ne kadar başarabiliyoruz hayatlarımızda bilemeyiz ama sanırım dünyada İNSANLIK olarak en iyi başardığımız YIKIM ACI HÜZÜN VE ZULÜM.....umarım bir gün TEK olan BEYAZ ZAMBAK gibi tüm İNSANLIK birlikteliğie ve beraberliğe SEVGİ MERHAMET VE SAYGI üzerine yelken açar....Umarım...

Rabbim İNSANLIK için hayırlısını versin...

Böyle.

yazın icin teşekürler benim alitı yaptıgın yazım gülleri zambakları incitmek icin yazmadım .
amacım budak yonmaktı bazı durumlarda faydalı olmak hakkı acıga cıkarmak karşındakinin anlamasını saglamak icin böyle amlatmak gerekiyo.
imamı rabbani hz allah cc müsade edicek olsaydı önce kafirlere şefaat ederdim buyuruyo nedenini soranlarada o kafirler olmasaydı allah indinde benim ne kıymetim olurdu buyurmuştur.
bizim sorumlulumuz görevimiz allah cc razı oluca şekilde küfürle batılla mücade etmek hakkı acıga cıkarmak ejdadımız gibi şahit olarak yaşayıp şehit olarak ruhumuzu teslim edip allahın mafiretine kavuşmak.
kendi adima başkada ebedi saadet ve kurtujuş umudum yok.

lafons7275

Kıdemli Üye
imamı rabbani hz allah cc müsade edicek olsaydı önce kafirlere şefaat ederdim buyuruyo nedenini soranlarada o kafirler olmasaydı allah indinde benim ne kıymetim olurdu buyurmuştur.

Bak bu iş senin imansız ölmene bile sebep verir. Sakın insanlarra demediği şeyleri demiş göstererek iftira atma.

lafons7275

Kıdemli Üye

Allah ki haşa Allah'lığını kimseye vermez ama faraza size verdi ne yaparsınız diye sual eylemiş ...

Mürid; efendim demiş sizin yaptığınız gibi bir halka yapar tam ortasına, merkezine otururum mevcut düzene hiç karışmam

İnnalillahi ve inna ileyhi raciun.

efonaltı

Kısıtlı Erişim
dunyaadi tüm nukleer denemlerin oluşturacağı tahrib nekadar ?

ay'a dürbünle baktığınızda toplu iğne başı kadar görünen krater kadar...:)

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Bak bu iş senin imansız ölmene bile sebep verir. Sakın insanlarra demediği şeyleri demiş göstererek iftira atma.

imamı rabbani hz bu konuyu müzarake etmişsingibi emin bişekilde beni iftirayla sucluyon mektubatcı bayram hocayı tanırmısın ben ondan işittim.
bugün dünyada yaşıyan 7 milyar insan takva ehli olsaydı senin allah indinde kıymetin ne olurdu.

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
dunyaadi tüm nukleer denemlerin oluşturacağı tahrib nekadar ?

ay'a dürbünle baktığınızda toplu iğne başı kadar görünen krater kadar...:)

hirojimaya atılan atom bombasıyla ilgili belgeseller var etkisini oradan görebilirsin 1 farkla bugünün nükleer bombaları hiroşimaya atılandan 40 kat daha büyük patladıgı anda ortam sıcaklıgı yarım saniyede 3000 dereceye cikiyo insanlar kemikleri dakih buharlaşıyı .
geride yalnızca vucudu icinden gecerke yaglanmış purotonların oluşturdugu gölgeyebenzer bi görüntü zeminde kalıyo

efonaltı

Kısıtlı Erişim
hirojimaya atılan atom bombasıyla ilgili belgeseller var etkisini oradan görebilirsin 1 farkla bugünün nükleer bombaları hiroşimaya atılandan 40 kat daha büyük patladıgı anda ortam sıcaklıgı yarım saniyede 3000 dereceye cikiyo insanlar kemikleri dakih buharlaşıyı .
geride yalnızca vucudu icinden gecerke yaglanmış purotonların oluşturdugu gölgeyebenzer bi görüntü zeminde kalıyo
nukleer gücü yanlış yorumluyorsun

lafons7275

Kıdemli Üye
imamı rabbani hz bu konuyu müzarake etmişsingibi emin bişekilde beni iftirayla sucluyon mektubatcı bayram hocayı tanırmısın ben ondan işittim.
bugün dünyada yaşıyan 7 milyar insan takva ehli olsaydı senin allah indinde kıymetin ne olurdu.

Boş muhabbeti bırakalım, duymuştum ile bir yere varılmaz. Mektup numarası ile beraber sözlerini şak diye getirirsin olur biter.