Dünya AK Parti'nin Başarı Sırrını Öğrenmek İçin Ak Partiden Eğitim Almak İstiyor

TakVa

Ordinaryus
Dünya AK Parti'nin Başarı Sırrını Öğrenmek İçin Ak Partiden Eğitim Almak İstiyor

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik , Başbakan Erdoğan'ın, çok sayıda ülkenin AK Parti'nin başarısının sırrını öğrenmek istediğini, bu konuda AK Parti'den eğitim talebinde bulunduklarınını'' söyledi.

Çelik ''Çok geniş bir liste var. Yani şu ana kadar yaklaşık 70 parti Latin Amerika'dan Çin'e kadar... AK Parti'den eğitim almak istiyor.

Bu eğitimler, birkaç aşamalı eğitimler.

Birincisi, AK Parti'nin parti programıyla ilgili eğitim almak isteyenler var.

Kendisini yeniden yapılandırmak isteyen bazı partiler var. Onlar eğitim almak istiyorlar.

İslam dünyasından var.

Yani İslam kültürünün yaşandığı, aynı zamanda demokratik bir ülkede sağlanan bu başarıyı öğrenmek istiyorlar.

Bunun yanı sıra, partinin örgütlenme biçimiyle ilgili, eğitim almak isteyenler var. Afrika'nın ucuna kadar gidiyor.''

Çelik, bu taleplere nasıl yanıt verdiklerinin sorulması üzerine, bunların bir kısmını yakın zamanda kesinleştiğinde açıklayacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Irak'ta bir partiye, daha önce verdiğimiz bir sözümüz vardı. Bu
eğitim programını, Ekim, Kasım aylarında gerçekleştireceğiz.

Sonra diğerleriyle ilgili imkan ve fırsat buldukça, -biliyorsunuz 10 ay var seçime- eğitim programlarını yapacağız. Bunlar örgütlenmeyle ilgili olacak.

Partinin fikir dünyasıyla, doktriniyle ilgili olacak.

Bir de son zamanlarda daha çok şöyle bir talep geldi: 'Seçimlerde nasıl bir yöntem izliyorsunuz? Referandumu nasıl kazanıyorsunuz?' gibi kısa görüşmek isteyenler var.

Çok büyük bir rakam, dünyanın her tarafından var. Planlayacağız. Planladıkça size bildiririz.''

:clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2:
habername

Başbakanı ve Ak Partiyi çok seviyorum.:flw:flw:flw:flw:flw