Duman Konser için Isparta'ya giremedi... | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!
Altın Burada

Duman Konser için Isparta'ya giremedi...

arifan yolcusu

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
9 Ağu 2010
Mesajlar
1,303
Puanları
48
Yaş
40

Konser için Isparta'ya giremediler


Geçtiğimiz yıl çıkardıkları albümlerinde 'REZİL' isimli şarkıları ile Müslümanların tepkisini çeken rock grubu Akdeniz'de konser veremedi...


M. FATİH GEDİMAN / TIMETURK

Türkiye'de çeşitli üniversitelerde rock şarkıcılarını öğrencilerle buluşturan Coke'n Music adlı organizasyon Duman grubunun konser vereceği Isparta'da karşılaştığı büyük tepkiye boyun eğmek zorunda kaldı.

Kur'an ayetlerini şarkı sözlerinde değiştirerek tiye alan Duman grubunun vereceği konser öncesinde Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi'nde etkinlik iptal edildi. Isparta'da etkili olan Ülkü Ocaklarının başlattığı ve bir çok gençlik platformunun destek verdiği iptal talebi karşılık buldu ve öğrencilere Duman Konseri'nin yapılamayacağı duyuruldu.

Rezil isimli şarkılarında Kur'an-ı Kerim'deki İhlas Suresi’nin “Lem yelid velem yûled’’ okunuşlu ayetini “Lem yelid löp yutar’’ şeklinde değiştiren Duman’a tepki gösteren bir grup ülkücü üniversite öğrencisi, konserin iptal edilmesi için rektörlüğe başvurdu. Konu ile ilgili büyüyen tepki ve çeşitli derneklerin ortak görüşe varması organizasyonu yapanlara ve rektörlüğe geri adım attırdı.

TEKNİK ARIZA!

Alınan bilgiye göre gerçekleştirilemeyecek olmasından dolayı yaygın medyada koparılacak fırtınaya önlem olarak konserin iptal gerekçesi olarak Teknik arıza gösterildi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vecihi Kırdemir, “Hastanedeki jeneratör arızalandı. Bu nedenle konser alanına kurulacak jeneratörü hastaneye göndermek zorunda kaldık” dedi.

İPTAL İSTEĞİNE AK PARTİ DESTEK VERMEDİ!

Öte yandan konu ile ilgili önerilerini Ak Parti'ye ileten Ülkü Ocakları'nın buradan destek bulamadığı öğrenildi. Ak Parti üniversite Birim Başkanlığı yaptığı açıklamada “AK Partililer iptal ettirdi’’ şeklinde söylentiler çıktığını öne sürerek, “Ülkü Ocakları, konseri iptal ettirme fikrini bize taşıdılar, ama bizden destek bulamadılar. Konserin iptali için MHP Merkez İlçe Başkanı Ramazan Pala ve MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz devreye girmiş ve konser iptal edilmiştir. Konseri bizim iptal ettirdiğimizi söyleyen tüm odakları kınıyoruz” açıklamasını yaptı.

http://www.timeturk.com/tr/2010/10/27/konser-icin-isparta-ya-giremediler.html
 
Üst