Dualarimiz Kabul Oluyor

• Konbuyu başlatan ada
  • Başlangıç tarihi
A

ada

Guest
Cenab-ı Allah,kuran-ı kerimde,dua edenlerin dualarının kabul edileceğini şöyle ifade etmektedir:"Kullarım beni senden soracak olursa bilsinler ki ben pek yakınım.Bana dua edenin duasına icabet ederim.Öyle ise onlarda davetime icabet ve bana hakkıyla inanıp tastik etsinler ki doğru yolda selamete ersinler."
Bir başka ayet-i kerimede ise,Cenab-ı Allah,"O nesneler mi üstün yoksa,çaresiz kalıp Kendisine yalvaran insanın duasını kabul edip sıkıntısını gideren ve sizi dünyada halifeler yapan Allah mı?Hiç Allah ile beraber başka tanrı mı 0lur?Elbette olmaz!Ne de az düşünüyorsunuz!"buyurarak zor durumda kalıp da dua eden insanlara icabet ettiğini,onları sıkıntıdan kurtardığını bildirmektedir.
Buda bize Onun vefasını göstermektedir.
(Dualarda buluşalım)

Bedrin_Aslanı

Profesör
5 vakit namazını kılan bir insanın eğer ibadetinde samimiyse bütün duaları kabul olur. Ama şöyle bir açıklama getireyim:
1- Ne dua ettiysen kabul olur.
2- Ziyadesiyle kabul olr...
3- Öbür dünyada çok daha fazlasıyla karşılığını alırsın.

Zaten dua ederken şöyle derdi bi hocamız: Allah'ım kabul edeceksin ki bize burada bu duaları söylemeyi nasip ettin.
Yolumuz doğru ise ve ettiğimiz dualarda samimiysek ve sürekli aklımıza gelip her namazdan sonra o duayı edebiliyorsak bilin ki kabul olur Allah C.C nün izni ile.
Mesela ben sigarayı bırakmayı çok istiyorum v ırakmak zorundayım ama namazlardan sonra nedense aklıma bırakabilmek için dua etmek gelmiyor.
o şekilde dua edemiyorum hep unutuyorum. Birakamıcam mı ne :)

A

ada

Guest
Limriemvrm' Alıntı:
5 vakit namazını kılan bir insanın eğer ibadetinde samimiyse bütün duaları kabul olur. Ama şöyle bir açıklama getireyim:
1- Ne dua ettiysen kabul olur.
2- Ziyadesiyle kabul olr...
3- Öbür dünyada çok daha fazlasıyla karşılığını alırsın.

Zaten dua ederken şöyle derdi bi hocamız: Allah'ım kabul edeceksin ki bize burada bu duaları söylemeyi nasip ettin.
Yolumuz doğru ise ve ettiğimiz dualarda samimiysek ve sürekli aklımıza gelip her namazdan sonra o duayı edebiliyorsak bilin ki kabul olur Allah C.C nün izni ile.
Mesela ben sigarayı bırakmayı çok istiyorum v ırakmak zorundayım ama namazlardan sonra nedense aklıma bırakabilmek için dua etmek gelmiyor.
o şekilde dua edemiyorum hep unutuyorum. Birakamıcam mı ne :)
Allah kolaylıklar versin ne diyeyim yorumlarınız için tşk.

Vuslat Rana

Edep Ya Hu
Web sitesi
vuslatirana.blogcu.com
Ubâde İbn's-Sâmit (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Yeryüzünde, mâsiyet veya sıla-i rahmi koparıcı olmamak kaydıyla Allah'tan bir talepte bulunan bir Müslüman yoktur ki Allah ona dilediğini vermek veya ondan onun mislince bir günahı affetmek suretiyle icabet etmesin. "

Tirmizî, Daavât 126, (3568).