Duaa

mü'HÜR

Ordinaryus
Katılım
19 Eki 2010
Mesajlar
2,563
Tepkime puanı
422
Puanları
0
Yaş
37
1212131987dua.jpg

Ölüsün Kalbim!

Sessiz sessiz inlemektesin. Kaldır ellerini semaya, şimdi isteme zamanı. El-Bais (ölüleri dirilten) diyorum. Ölü olan kalbime el-Bais isminle tecelli et. Es-Samed olan muhtacım sana. Sen ki el-Kadir’sin istediği gibi yaratmaya muktedir olan. El-Evvel’sin her şeyden önce var olan.

Kendinden başka hiçbir ilah bulunmayan tek birsin Allah’ım. Bense günahkâr, aciz kulum. Yolundan şaşan, sapıklıklara düşen, hep isteyen hiç vermeyen. El-Kuddüs olan, el-Melik saltanatından şüphe edilmeyen.

Er-Rahman’sın, kendi sıfatlarından bahşetmişsin bizlere. Ama biz bahşettiğin sıfatları kötüye kullanarak zulüm yapıyoruz kendi kendimize. El-Batın’sın akılların idrak edemeyeceği yüce azabı gizli olan. Ama yağdırmıyorsun azabını kullarının üstüne. Es-Sabırsın çünkü çok sabırlı olan isyankârlardan acele intikam almayan. El-Metin, güçlü olan sensin.

El-Mecid, şanı ve şerefi çok üstün olansın. El-Hamid’sin ancak kendine hamd edilen, bütün varlığın diliyle övülen. El-Vali bu muazzam kâinatı ve bütün hadisatı tek başına idare eden sensin. Aklımı ve kalbimi dinin üzerine sabit kıl. Gören kör olmaktan sana sığınırım. El-Basir isminle tecelli buyur kalplerimize. El-Vasi lütfu bol olansın lütfunla şereflendir bizi.

Dünya meşakkatlerinde kaybolduğumuzda el-Kabıt isminle indirirsin rahmet tokadını bütün benliğimize. Dilediğine darlık veren, sıkan, daraltansın çünkü. El-Müzin’sin zillete düşüren, hor ve hakir eden. Ed-Darr’sın elem ve zarar verecek şeyleri yaratan, hüsrana uğratan. Er-Rauf merhamet edici, pek şefkatli olan.

Rahmet tokadından sonra Hakk’ı bilenlerden olmayı nasip eyle. El-Halim olan el-Kabıt ismin tecelli etti içime. El-Basit isminle rahatlatman için dualardayım şimdi. Biliyorum el-Mucid’sin duaları kabul eden, el-Kerim’sin çok ikram edici.

Yarab! El-Gaffar isminle bağışla günahlarımızı. El-Vahhab isminle çeşit çeşit nimetlerini bağışla. Er-Rezzak isminle rızıklandır bizleri. Dara düştüğümüzde el-Fettah isminin tecellisiyle darlıktan kurtulmayı nasip eyle.

El-Vehud iyi kullarını sevensin, bizler muhtacız sevgine, sevilmeye layık olan sensin. Layıkıyla sevmeyi nasip eyle. El-Veliyy seçkin kullarına dostsun, dost olmayı hak edenlerden eyle. İki büklüm olmuş acizliğimi kabul etmekteyim.

El-Tevvab isminin tecellisiyle tövbe ediyorum. El-Afüvv isminle affedecek olan sensin ancak. Zülcelali ve’l-ikramsın, el-Muğni isminle zenginlik ver. Muhakkak ki her şeyden haberdar olan el-Habir’sin. Her şeyden haberdar olan Mevla’m el-Hafıd isminle dereceleri düşüren, el-Rafi isminle de dereceleri yükselten

dereceleri yüksek olanların arasına dâhil et bizleri.

Şüphe yok ki el-Gafur’sun, el-Baki’sin. Bazı şeylerin meydana gelmesine müsaade etmeyen, engelleyen el-Mani’sin. İstediklerimizden hayırlı olmayanlara el-Mani isminle engel ol Yarab! En-Nur isminle âlemleri nurlandırdığın gibi kararan kalplerimizi de nurlandır.

El-Varis sensin varlığı devam eden, servetlerin hakiki sahibi. Sahibimiz sensin el-Berr, el-Zahir ve el-Ahir

(ÂMİN)


Yaşanan ve lütfedilen güzellikler kimi için tesadüf kimi için mucizedir. Oysaki mucizeler dualarımızın sonucudur. Hayat duaya vesile iken, mucize duaya gebe. Ve bizler mucizeye ulaşmak için Rabbine el açanlardanız. Birliğimizi sağlayan en önemli yakarıştır dua.

Dik durmak için elimizdeki sağlam asamızdır. Arayışta son duraktır.

Nefsine yenik düşen kalbimin serzenişidir.

İsimlerinle coşsun kalbim her dem ve her atışta yeniden dirilsin.

Dualarda unutulmamak dileğiyle….

Ayşe Koçer
 

mü'HÜR

Ordinaryus
Katılım
19 Eki 2010
Mesajlar
2,563
Tepkime puanı
422
Puanları
0
Yaş
37
Rabbim Cümlemiz'den Razı Olsun İnşaAllah, sağolasınız...
 
Üst