Dua da yazani söylermisiniz..

nefahtü

Kıdemli Üye
22BYqj.jpg

nefahtü

Kıdemli Üye
Annemin evinde nenemden kalmış bazı kısımlarını okusakda tam anlayamadık bir bilen varsa sevinirim.

nefahtü

Kıdemli Üye
üstüne basarsanız iyice büyüyor o zaman okuyabilirsiniz görünüyor

spesifik

آزادی قید و بند
Hz. Ali’nin (ö.661) rivâyeti olan metnin düzenlenme şekline göre tercümesi şöyledir:

“Hz. Ali (Allah ondan râzı olsun), Hz. Peygamber’i (Allah’ın salât ve selamı onun üzerinde olsun) vasfettiği zaman şöyle buyurdu. Hz. Peygamber’in boyu ne çok kısa ne de çok uzundu, orta boyluydu. Ne kıvırcık kısa, ne de düz uzun saçlıydı; saçı kıvırcıkla düz arasında idi. Değirmi yüzlü, duru beyaz tenli, iri siyah gözlü ve uzun kirpikliydi. İri kemikli ve geniş omuzluydu. Göğsü ortadan karnına kadar kılsızdı. İki avucu ve tabanları dolgundu, yürüdüğü zaman sanki yokuş aşağı iner gibi rahatlıkla giderdi. Sağına ve soluna baktığında bütün vücuduyla dönerdi. İki omuzu arasında “nübüvvet mührü” vardı. Bu, onun son Peygamber oluşunun nişânesi idi. O, insanların en cömert gönüllüsü, en doğru sözlüsü, en yumuşak huylusu ve en arkadaş canlısı idi. Kendilerini ansızın görenler, heybeti karşısında sarsılırlar, fakat üstün özelliklerini bilerek sohbetinde bulunanlar O’nu her şeyden çok severlerdi. O’nun üstünlüklerini ve güzelliklerini tanıtmaya çalışan kimse: ‘Ben gerek O’ndan önce ve gerekse O’ndan sonra, Resûlullah gibi birisini görmedim...’ diyerek O’nu övmek konusundaki yetersizliğini itiraf ederdi. Allah’ın salât ve selâmı onun üzerine olsun.”

cemaliii

Kıdemli Üye

waran iki ..dejavu.. bu mesajı kim için bilmiyorum ama biri için daha yazmıştınız

doğrudur bacım.sizin içinmi yazmıştım yoksa:D
valla yaşlandık heralde ya.sakal bıraksak epey kelli felli görükürüz heralde.

cemaliii

Kıdemli Üye

eski nick Büşra Betül .. :)

hah hatırladım şinci betül bacı. allah allah büşrada varmış o dönem nickinizde ama nedense benim aklımda betül olarak kalmış olacakki sadece büşra nickini görünce hatırlayamadım.hatta siz hilal tvde programada çıkmıştınız değilmi? izlemiştim. samimi bir müminsiniz izlediğim kadarıyla.allah yolunuzu bahtınızı açık etsin.

hirahos

Kıdemli Üye

hah hatırladım şinci betül bacı. allah allah büşrada varmış o dönem nickinizde ama nedense benim aklımda betül olarak kalmış olacakki sadece büşra nickini görünce hatırlayamadım.hatta siz hilal tvde programada çıkmıştınız değilmi? izlemiştim. samimi bir müminsiniz izlediğim kadarıyla.allah yolunuzu bahtınızı açık etsin.

YouTube da var mı?

spesifik

آزادی قید و بند

Evet işte o benim :)
Allah razı olsun amin inş.. cümlemizin..

hirahos

Kıdemli Üye
Tamamdır. Konu neydi, onun hakkında kısa bilgi verir misin? Merak ettim.