Dolmabahçe'ye Bombalı Saldırı Girişimi | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Dolmabahçe'ye Bombalı Saldırı Girişimi

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Dolmabahçe Sarayı önünde saldırı hazırlığında olduğu belirtilen bir kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre; üzerinde uzun namlulu silah, tabanca ve el bombası bulunan bir kişi nöbetçi kulübesine el bombası attı.
Ancak patlama gerçekleşmedi. Hemen harekete geçen nöbet kulübesindeki tören kıyafetli polisler harekete geçti. Şüpheli kişi, yere yatırılarak etkisiz hale getirildi.
Olay yerine bomba imha uzmanları çağırılırken sarayın önünden geçen Dolmabahçe caddesi çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

Kelepçelenen kişi saray içindeki polis noktasına götürülürken bomba imha uzmanlarının olay yerindeki incelemesi sürüyor.
İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Dolmabahçe Sarayı önünde nöbet tutan polislerin bulunduğu noktaya, el bombası atılmasına ilişkin, "Dolmabahçe Sarayı'nın Saltanat Kapısı'ndaki nöbetçi kulübesine bizce malum olunan terör örgütü üyesi bir saldırgan tarafından, önce iki el el bombası atılmış, daha sonra silahla ateş edilmiştir" dedi.

Olayın ardından bölgede incelemelerde bulunan Altınok, gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Olayın Saray önünde nöbet tutan polislere yönelik saldırı şeklinde olduğunu ifade eden Altınok, "Saat 14.30 sıralarında Dolmabahçe Sarayı'nın Saltanat Kapısı'ndaki nöbetçi kulübesine bizce malum olunan terör örgütü üyesi bir saldırgan tarafından, önce iki el el bombası atılmış, daha sonra silahla ateş edilmiştir. Nöbetçi kulübesinde bulunan arkadaşlarımızın müdahalesi sonucu, şahıs etkisiz hale getirilmiştir. Olay yerindeki el bombaları ise ekiplerimiz tarafından imha edilmiştir" diye konuştu.

Kimliği ve bağlantısı bizce malum
Bir gazetecinin sorusu üzerine Altınok, "Şahsın kimliği ve bağlantısı bizce malum. Şu anda vermek istemiyorum. Hapishanede yatmışlığı var. Şu anda elde bir saldırgan var. Allah'a hamd ediyoruz, özellikle personelimizde bir sıkıntı yok" değerlendirmesinde bulundu.
Altınok, olay sırasında herhangi bir yaralanmanın da söz konusu olmadığını dile getirerek, saldırganın pimini çekerek attığı bombanın patlamadığını aktardı.

"İki bomba imha edildi"
Daha sonra polis ekiplerinin iki el bombasını imha ettiğine işaret eden Altınok, şunları kaydetti:
"Tabanca ve uzun namlulu çok eski yapım bir silah vardı. Tahkikat ilerledikçe gerekli açıklamayı yaparız. Şu anda bizim elimizde bir kişi var. Nerede olduğu da bize kalsın. Zannediyorum ki 30 yaşlarında bir şahıs. 2003-2006 arasında cezaevinde yatmışlığı var. Artık o kadarını söyleyeyim. Gerisini daha sonra size veririm."

Bu arada sarayın bulunduğu cadde incelemelerin ardından çift yönlü trafiğe açıldı. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de olayla ilgili bilgi almak için sarayın Saltanat Kapısı'na geldi.
Öte yandan bombalı ve silahlı saldırılara karşı tedbirli olmaları istenen İstanbul Emniyet Müdürlüğü personelinden özellikle noktalarda görev yapanlara çelik yelek giymeleri konusunda uyarı yapıldı.

http://www.haber10.com/haber/575370/
 
Üst