Dolar 6 TL'yi Aştı - 10.08.2018 itibariyle 6,11 | Sayfa 28 | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Dolar 6 TL'yi Aştı - 10.08.2018 itibariyle 6,11

cemaliii

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
24 Ağu 2009
Mesajlar
4,606
Puanları
113
Geziciler yine piyasaya çıktı. Onlar varsa ben yokum. Hükümeti de zerre eleştirmem. #devletiminyanındayım.
Adamlar pankart hazırlamışlar. Bir branda pankart sipariş etseniz en erken belki yarın alırsınız. Demekki öyle rastgele sokağa çıkıp yapılan eylem değil.
 
Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
İhvan Üyesi
Katılım
4 Eki 2009
Mesajlar
7,129
Puanları
113
dün akşam en büyük yayıncılardan birisi satışı durdurdu bu sabah bir diğeri mesaj attı satışı durdurdu. her siparişte fiyat sormamızı istiyor. kur 20 olacaksa olsun ama kalsın. böyle oynaklık piyasanın canına okuyor.

yakında kargo ücretlerine büyük zam gelecek. bir küçük paketin gönderimi 25 tlyi geçecek ( kurumsalda ) benzine de 1-2 lira zam gelecek. un fiyatları malum. ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.
 

Ekli dosyalar

Cenan

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
13 Eyl 2007
Mesajlar
2,841
Puanları
113
Zümer / 52. Ayet
اَوَلَمْ يَعْلَمُٓوا اَنَّ اللّٰهَ يَبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَنْ يَشَٓاءُ وَيَقْدِرُۜ اِنَّ ف۪ي ذٰلِكَ لَاٰيَاتٍ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ۟

Bilmezler mi ki, Allah rızkı dilediğine bol verir, dilediğine daraltır. Elbette bunda iman edip onda derinleşecek insanlar için nice dersler vardır.


Sebeplere, müsebbib veya müsebbiblere kızabilirsiniz, lakin rizki verende, azlikla, coklukla imtihan edende Allah'tır. Bunu hic bir zaman, varlikta da yoklukta da aklımızdan çıkarmamak gerekiyor ki kalbimizi, zihnimizi her halükarda yoklayan Biri var.
 

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,408
Puanları
113
Sokağa davet edenlerin kafasıyla doların artmasının iyi olduğunu anlatanların kafası arasında bir fark yok.. Çözüm belli ama bunu idrak edecek bir millet olduğu konusunda hiçbir ümidim yok.. Yakın zamanda Almanya v.b. yerlerde olduğu gibi aşı olmayanlara markete girişin dahi yasaklanacağı konuşuluyor. (Hoş olanlar da kaç sene daha girebilecekler Allah bilir) Bir gün buralarda yazmayı bırakırsam bilin ki aç olarak ölmeyi tercih etmek zorunda kalmışımdır.. Hala bu kadar şeyi anlamayan akletmeyenler de eserleriyle gurur duysunlar.. Dolar tavan yapmış adam hala çıkmış aşıdan bedava molnupiravirden bahsediyor. Afrikalıların açlıktan ölmesi izlenen dünyada aşılar ve ilaçlar bedava ise geleneksel tıbbın bitkisel ilaçları ortadan kaldırılmaya çalışılıyorsa ve siz hala meselenin sağlık olduğunu sanıyorsanız söyleyecek başka söze gerek yok.. İnsanlar uykudadır ölünce uyanırlar.. Evet ölünce hepimiz uyanacağız ama iş işten geçmiş olacak.. Vesselam..

1) Plandemi uygulamaları durdurulmalı
2) Paris İklim Anlaşmasından çıkılmalı
3) Sınırlar kapatılıp -elektriksiz kalmak pahasına da olsa- % 100 ata tohumlarıyla yerli üretim seferberliği başlatılmalı
4) Gerekirse topyekün savaş için her türlü hazırlık yapılmalı
5) İstanbul sözleşmesinin tüm uzantıları 6284 v.s. yeniden gözden geçirilip aileye sahip çıkılmalı..
6) Bunları kabul etmeyenler ve LGBT / cinsiyet eşitliği gibi kavramları savunanlar derhal sınır dışı edilmeli..
 

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,408
Puanları
113
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,065
Puanları
83
Milli Görüş Platformu Sözcüsü Necmettin Aydın, Dolar spekülasyonları ve döviz üzerinden oluşturulmaya çalışılan provokasyonlara ilişkin açıklama yaptı. Aydın tarafından yayınlanan bildiri şu şekilde:

"Türkiye son üç yıldır ve özellikle son üç aydır çok şiddetli kur saldırıları ile karşı karşıyadır. Eğer gerçekten ekonomik kriterler esas alınsa kurun aslında düşmesi lazımdır.

Başkanlık sistemine geçmeden önce 4 lira olan kurun bu gün 13 liraya dayanmasının hiçbir ekonomik gerekçesi yoktur.

Kur artışını direkt etkileyecek en önemli iki faktörden dış borç 450 milyardan 430 milyar dolara cari açık ise elli milyardan , 25 milyar dolara düşmüştür. İlave olarak ihracat 200 milyar doları aşmış, bu sene yüzde 9 kalkınma kesinleşmiş ve Türkiye dünyanın ticaret ve yatırım üssü olma aşamasına gelmiştir.

Gecen hafta Avrupa’nın dışlanmış çocuğu İspanya Başbakanı Türkiye'deydi, çok tarihi imzalar atıldı . BAE emiri bu gün Türkiye'dedir. Bu çok önemli bir olaydır.

Türkiye'nin eli çok kuvvetli hale gelmiştir, Eğer bu gün durdurulmazsa bundan sonra durdurulması çok daha zor olacaktır . Bu işin ekonomik fotoğrafıdır ,

Türkiye çok daha önemli siyasi adımlar atmıştır .

Türk devletleri gecen ay İstanbul'da Türk Devletleri Teşkilatı adıyla yeni bir dönem başlatmıştır .Bu Asya'nın tarihinin yeniden yazılacağı anlamına gelir ,

Türkiye Libya'ya ayak basmış Afrika'da görünmüştür. Afrika'nın tarihi yeniden yazılmaya başlanmış; emperyalizme yol görünmüştür, BAE emrinden sonra çok yakında Sisi ve Esat da Ankara da olacaktır.

Yunanistan hariç Balkanlar ve güney doğu Avrupa'nın umudu Türkiye'dir.

Türkiye Akdeniz in ortasına demir atmıştır.. Yeni gemisi gelmiş demir almaya gün saymaktadır.

Bu kur saldırının bu günkü ana sebebi ise Türkiye'nin kararlılığı ve tüm hazırlıklarını bitirdiği kuzey Suriye’ye yapacağı askeri harekattır. Amerika ve Rusya YPG ye her turlu lojistik desteği vermişler ancak Türkiye karşısında yalnızsınız mesajı vermişlerdir.
Türkiye'nin bu harekatı bölgede terör devleti umudunun sonu demektir .

Büyük fotoğrafı iyi okuyan devletler üstü siyonist finans baronları onun için ellerindeki en etkili döviz kuru silahını kullanmaktadırlar. Ancak bu sefer attıkları son kurşunlarıdır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu çok kıymetlidir. Türkiye yirmi yıldır onun liderliğinde çok büyük badireler atlatarak bu muazzam seviyeye gelmiştir. Elbette yapılan yanlışlar, eksikler kusurlar vardır .
Ancak inanıyoruz Sayın Cumhur başkanımız davasında samimidir ve onun için Allah yardım ediyor ,edecek ve galip gelecektir .
İnşallah bir on yıl daha onun liderliğinde bu atılan çok büyük temellerin üzerine Milli Görüşçüler olarak Merhum Erbakan Hocamızın gösterdiği Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya kurma hedefine ulaşılacaktır .

Tüm Milli Görüşçüler ve ayni duyguları paylasan milletimiz için, gün Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında durma günüdür. Bırakalım derdi döviz, dolar olanlar onunla oyalansın, eften püften bahanelere sarılanlar bırakalım sarılsın."


Necmettin Aydın Milli Görüş Platformu Sözcüsü
 

cemaliii

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
24 Ağu 2009
Mesajlar
4,606
Puanları
113
Hükümet faiz düşsün istiyor buna uğraşıyor bu net. Peki muhalefet ne diyor ne istiyor çözüm önerisi ne? Hükümetin iyi yada kötü bir ekonomik politikası var. Peki muhalefetin ekonomik politikası nedir?

2004te hükümet ABye girmeye uğraşırken muhalefet ABye karşıydı. Şimdi AB den batıdan uzaklaştık diye şikayetçiler. Tek politika hükümet ne der ne yaparsa tersini söylemek galiba
 
Son düzenleme:
Üst