Dolar 6 TL'yi Aştı - 10.08.2018 itibariyle 6,11

ihvanistanbul

AkhenAton
Diyelim ki içler acısı ne öneriyorsun
öncelikle durumu kabullenmek ve sindirmek lazım. Akabinde tedbir alınır. Diyelim ki değil, durum içler acısı. Önce bunu bi kabullen.

sonra mesela şu olmamalı:
TBMM, eski başkan İsmail Kahraman’ın görevinin son günlerinde ilanı yayımlanan ancak ‘yüksek maliyet’ gerekçesiyle iptal edilen lüks araç kiralama ihalesini araç sayısı da arttırılarak yeniden açtı.

2017-2018 yılları için 30’u Volkswagen Passat, 34’ü Audi A-6 marka sürücüsüz araç kiralayan TBMM, seçimlere iki aydan daha az süre kala yeni bir araç kiralama ihalesine çıktı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin makam hizmetleri için kullanılacak araçlar, 1 Ocak 2019 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında, iki yıl süreyle kiralanacak. Tümü 1950 motor hacminde olacak araçların 28’i için ayrı, 36’sı için ayrı teknik özellikler belirlendi. İhale şartnamesinde, 2018 model “0” kilometre ve siyah renkli olacak araçların sahip olması istenen teknik özelliklerden bazıları şöyle sıralandı:

“Dört silindir, turbo dizel motor, tam otomatik klima, renkli ekranlı Türkçe dil seçenekli yol bilgisayarı, ön ve arka park sensorü, sürücü yorgunluğu tespit sistemi, işitsel ve görsel uyarı ikazı, radyo, CD-MP3 çalar, araç içi orijinal halı ve kauçuk taban paspasları, dört bölgeli tam otomatik klima, deri döşeme, orta konsolda en az 6,5 inç ve üstü ekran, ısıtmalı ön ve arka koltuklar.”

Araçlara taşıt tanıma sistemi (TTS), otomatik geçiş sistemi (OGS), hızlı geçiş sistemi (HGS) ve araç takip sistemi (GPRS) takılması da istendi.

Yeni Meclis’e yeni filo

Araçlar, 24 Haziran’da oluşacak yeni Meclis’in Başkanlık Divanı Üyeleri, Parti Grup Başkanvekillikleri, komisyon başkanları ve uluslararası komisyon başkanlarının makam hizmetlerinde kullanılacak. Yeterlik kriterlerini karşılayan tüm yerli ve yabancı isteklilerin katılabileceği sürücüsüz araç kiralama ihalesi 1 Haziran Cuma günü açık usulle yapılacak.

2017/2018 yılları için açılan iki yıllık ihaleyi kazanan Kopuz Otomotiv ve Turizm Sanayi Ticaret AŞ’den yine sürücüsüz 64 araç kiralayan TBMM, ulaşım hizmetleri için de Sözkur Turizm Otomotiv’den sürücülü kiraladığı 10 araca milyonlarca lira ödeme yaptı.

4.5 milyon kira

30’u Volkswagen Passat, 34’ü Audi A6 marka olduğu bilinen bu araçlara 2015 yılında 3 milyon 304 bin lira, 2016’da 3 milyon 643 lira ödendi. 2017’de yapılan ödeme 4.5 milyon liraya yaklaştı.

10 araca da 2.5 milyon TL

TBMM makam hizmetleri için kullanılan bu araçların yanı sıra ulaştırma hizmetlerinde kullanılmak üzere de üç yıllığına 2 milyon 514 bin lira karşılığı 10 araç kiralandı. Ayrıca, panelvan minibüs tipi bir araç da yemekhane hizmetlerinde kullanılmak üzere Mecis’in kiralık araç filosuna katıldı.

mesela bu da olmamalı:

Okluk Koyu’nda Yazlık Saray inşa ediliyor! - 06-09-2017
Okluk Koyu'nda yazlık saray inşaatı sürüyor
Doğal SİT alanıydı; Erdoğan'ın 'yazlık sarayı' için planlanan inşaat alanı 3 katına çıkarıldı!

tabi itibardan tasarruf olmaz diyorsanız bunlar olabilir. Tasarrufu halkın gırtlağından yaparsınız.

gamsız

Profesör
öncelikle durumu kabullenmek ve sindirmek lazım. Akabinde tedbir alınır. Diyelim ki değil, durum içler acısı. Önce bunu bi kabullen.

sonra mesela şu olmamalı:
TBMM, eski başkan İsmail Kahraman’ın görevinin son günlerinde ilanı yayımlanan ancak ‘yüksek maliyet’ gerekçesiyle iptal edilen lüks araç kiralama ihalesini araç sayısı da arttırılarak yeniden açtı.

10 araca da 2.5 milyon TL

TBMM makam hizmetleri için kullanılan bu araçların yanı sıra ulaştırma hizmetlerinde kullanılmak üzere de üç yıllığına 2 milyon 514 bin lira karşılığı 10 araç kiralandı. Ayrıca, panelvan minibüs tipi bir araç da yemekhane hizmetlerinde kullanılmak üzere Mecis’in kiralık araç filosuna katıldı.

mesela bu da olmamalı:

Okluk Koyu’nda Yazlık Saray inşa ediliyor! - 06-09-2017
Okluk Koyu'nda yazlık saray inşaatı sürüyor
Doğal SİT alanıydı; Erdoğan'ın 'yazlık sarayı' için planlanan inşaat alanı 3 katına çıkarıldı!

tabi itibardan tasarruf olmaz diyorsanız bunlar olabilir. Tasarrufu halkın gırtlağından yaparsınız.
doğru ya doğru ... (fazlalık yazılar kalabalık olmasın diye silinmiştir.)

gamsız

Profesör
Dj7bC6HW0AAvhUR.jpg

bu Atatürk çü kadar olamayanlara...............

gamsız

Profesör
sana ne bulaşmış? Sp yi sevdiğimi ne zaman söyledim? Ben her zaman haktan yanayım. Öyle de olmaya devam edeceğim. Bunu on yıl sonra anlayacak olmanız benim kabahatim değil. Reis ve ekibi Feto ya güzelleme yaparken, ben on yıldan fazla anlattım bunları.

Ben facebookumda, bedenini satan 'ablalar ' vatanını satan 'ablalar'dan daha namuslu dediğim zaman akp Feto birlikte savaş açmıştı bana. Yıllar öncesinde.

Geçmiş senelerde nice tavizler verdik, denge politikası dedik ve akp liler olarak buna ikna olduk. Çünkü gücümüz belli. Şimdi ne oldu da türkiye yi damat ve oğlan a teslim ediyoruz? Telefondan yazıyorum şu an. Şimdilik kısa kalsın mesajım
SP li oldun demedim SP lilerin hastalığı bulaşmış dedim

ihvanistanbul

AkhenAton
Dolar 4 TL'yi Aştı - 15.05.18 itibariyle 4.45

Dolar 4 TL'yi Aştı - 23.05.18 itibariyle 4.90

Dolar 5 TL'yi Aştı - 06.08.18 itibariyle 5.17 ( 01.08.18 itibariyle 5,01 )

Dolar 5 TL'yi Aştı - 09.08.18 itibariyle 5.42

ihvanistanbul

AkhenAton

Bir malin değerinin 10 kurustan 100 kurusa cikmasi 10 kat artmasi demektir 100 kurustan 500 kurusa cikmasi 5 kat artmasi demektir. Artis rakami birisinde 90 birimken digerinde 400 birim olmasina ragmen bununla oynayip istediginiz algiyi saglayabilirsiniz. Tipki gamsiz kardesimizin yaptigi gibi. Dolar ecevit zamaninda 0.60 kurustan 1.1 tlye geldi. Ak parti iktidarinda 1.1 tlden 5.35 tlye geldi. Hangi artis daha buyuk? Ustelik ecevit zamaninda deprem gibi buyuk bir yikim oldu. Bugun olan durum size normal ve olasi geliyorsa ben birsey demiyorum .

Ayni mantikla cocugunuza harclik olarak 1 tl veriyorsunuz biraz buyudu ilkokula basladi 5 tl vermeye basladiniz. Harclik miktari 5 kat artti. Devran degisti liseye gidiyor 5 yerine 15 vermeye basladiniz 3 kat artti ama cebinizden cikan para ne kadar oldu?
Kucukken aylik 30
İlk okulda 150
Lisede 450
Meramimi anlatabildigimi umuyorum.

gamsız

Profesör
Bir malin değerinin 10 kurustan 100 kurusa cikmasi 10 kat artmasi demektir 100 kurustan 500 kurusa cikmasi 5 kat artmasi demektir. Artis rakami birisinde 90 birimken digerinde 400 birim olmasina ragmen bununla oynayip istediginiz algiyi saglayabilirsiniz. Tipki gamsiz kardesimizin yaptigi gibi. Dolar ecevit zamaninda 0.60 kurustan 1.1 tlye geldi. Ak parti iktidarinda 1.1 tlden 5.35 tlye geldi. Hangi artis daha buyuk? Ustelik ecevit zamaninda deprem gibi buyuk bir yikim oldu. Bugun olan durum size normal ve olasi geliyorsa ben birsey demiyorum .

Ayni mantikla cocugunuza harclik olarak 1 tl veriyorsunuz biraz buyudu ilkokula basladi 5 tl vermeye basladiniz. Harclik miktari 5 kat artti. Devran degisti liseye gidiyor 5 yerine 15 vermeye basladiniz 3 kat artti ama cebinizden cikan para ne kadar oldu?
Kucukken aylik 30
İlk okulda 150
Lisede 450
ben bişiiiiiiii yapmadım yawwwwwwwwwwwwww;):cool::D

ihvanistanbul

AkhenAton
ben bişiiiiiiii yapmadım yawwwwwwwwwwwwww;):cool::D

Sen ve senin gibi kardeşlerim kuru hamasetle , verileri çarpıtarak, olanları görmeyerek yazıyorsunuz.

Ecevit zamanında 0,60 kuruş, deprem oluyor ülkede büyük bir milli felaket yaşanıyor, abd ıraka girmek istiyor ecevit müsade etmiyor ve bir kitapçık atıldı diye 1.1 oluyor. ak parti geliyor ırak gidiyor, libya gidiyor, suriye gidiyor, iran gidici...

Hakperest

Kıdemli Üye

Kucukken aylik 30
İlk okulda 150
Lisede 450
Başkan Erdoğan seni fena bozmuş
Geçmiş olsun ihvan