dögmeli bir insanla evlilik

Rüveydaa

Profesör
Web sitesi
www.serzenisler.com
DictatoR' Alıntı:
ben yokum :) (Özellikle işime gelmeyen konularda :D)

yahu kardeşim ben seni böyle kabul ettimki zaten:)

işine gelende var gelmeyende aaaa bi bakmışız yok!!!!

ben "Allah uygun görse idi...'yi" biraz açayımm

onun uygun gördüğü şeyi değiştirmek yada teşebbüste bulunmak...

örneğin oje, örneğin makyaj......

yani aslolanı kabul etmeyip yapaya helede bunu tarafımızdan yapmaya yönelmek....

anlaştık-mı diktator : ))))

eCeM' Alıntı:
toptu İĞne BaŞi Kadar Kuru Yer Kalmayacak Şekİlde VÜcudu Yikamak... DÖĞme Suyu GeÇİrMEDİĞİ İÇİn Alinan Abdest Kabul Olmuyor .. EvleneceĞİn KİŞİde Olmasi Konusunda Da Haram,gÜnah Vs. OlacaĞini Sanmyorum..sonuÇta Herkes Kendİ GÜnahini,sevabini Çekecek..

Bayağı güzel sallamışsın abdestle ilgili şu yazının kaynağını kuran da gösterirmisin.Çünki yüce Allah gerekli her bilginin Kuran da olduğunu belirtmiş.

muvahhid

Üye
eCeM' Alıntı:
toptu İĞne BaŞi Kadar Kuru Yer Kalmayacak Şekİlde VÜcudu Yikamak... DÖĞme Suyu GeÇİrMEDİĞİ İÇİn Alinan Abdest Kabul Olmuyor .. EvleneceĞİn KİŞİde Olmasi Konusunda Da Haram,gÜnah Vs. OlacaĞini Sanmyorum..sonuÇta Herkes Kendİ GÜnahini,sevabini Çekecek..
nedemişdik zan ilim ifade etmez diye o yüzden senin zannın kimseyi ilgilen dirmez .biliyorsan kesin yaz bilmiyorsan sus...bilmiyorum de tamam .

“Allah; dövme yapan ve yaptıran, yüzdeki tüyleri yolan ve yoldurtan, güzellik için dişlerinin arasını yontan ve Allah’ın yarattığı (şekli)ni değiştiren kadınlara lânet etsin!” (Müslim, 6/166-167; Buhârî, 7/61-62)

dövme haram bunun suyu gecirip gecirmemesiyle alakası yok..biliyorsunuz alcılı bir insan abdest alabilir..yarasında tanpun olan bir müslüman su gecirmiyor diye abdest almıyacakmı?

D

DictatoR

Guest
rüveyda müzehhibe anlayamıyorum :) Bu gece iyi bir uyku çekmem gerekiyor herhalde.

Ayretten türk basını gibi niye söylediklerimin tamamını değil de işinize gelen kısmını kesmişsini :D

Vuslat Rana

Edep Ya Hu
Web sitesi
vuslatirana.blogcu.com
nesil' Alıntı:
Peygamberimizin, döğme ile ilgili şu hadisi bulunmakta : "Döğme yapana da yaptırana da Allah lanet etsin."

Döğmenin gusle mani olup olmadığına dair kesin bir bilgim yok. Yalnız, "döğme yaptıran kişiyle evlenilmez " diye bir şey denilemez diye düşünüyorum. Çünkü bu insan, bu yaptığı işe tövbe etmiş olabilir. Tabiki en doğrusunu Allah bilir.

Katılıyorum...

eCeM

Paylaşımcı
muvahhid' Alıntı:
nedemişdik zan ilim ifade etmez diye o yüzden senin zannın kimseyi ilgilen dirmez .biliyorsan kesin yaz bilmiyorsan sus...bilmiyorum de tamam .

“Allah; dövme yapan ve yaptıran, yüzdeki tüyleri yolan ve yoldurtan, güzellik için dişlerinin arasını yontan ve Allah’ın yarattığı (şekli)ni değiştiren kadınlara lânet etsin!” (Müslim, 6/166-167; Buhârî, 7/61-62)

dövme haram bunun suyu gecirip gecirmemesiyle alakası yok..biliyorsunuz alcılı bir insan abdest alabilir..yarasında tanpun olan bir müslüman su gecirmiyor diye abdest almıyacakmı?
S.A KARDEŞİM .. BU YORUM BANA AİT DEĞİL.KARDEŞİM YAZMIŞ KUSURA BAKMAYIN..

mü'HÜR

Ordinaryus
Dövme yaptırmak haramdır, hatta Allah lanet eder. Fakat; bir kişi dövme yaptırdı diye evlenilmez, hükmünü de kimse veremez.Zira, kişi dövme yaptırmıştır sonradan tövbe etmiş olabilir, yada kişi evlenmeyi düşündüğü kişinin vesilesi ile islam'a daha yatkınlaşmış ve yaptırdığı dövmeden dolayı da pişman olmuşta olabilir, o yüzden bu kişi ile evlenemezsin diye kimse hüküm veremez. Şöyle birşey de var; kişi yaptığı hata da ısrarcı ise, dini boyutta hiçbir ilerleme kaydetmemiş ise, zaten bu kişiyi seçen kişi, otomatikmen soğuyacaktır yada soğumalıdır.

Zira kişi evlenirken; karşı tarafın soyuna, güzelliğine, dinine bakar. Bu sayılanların içerisinde ilk olarak dinine bakmalıdır.Her zaman söylediğimiz gibi;

Kişiler, evlenirken aşk ile gözlerini kör edip, evlendikten sonra ışıklar kapandığın da, gerçekleri görmeye başladıkların da hüsranla dolu seneler gelecektir.