diyarbakırda israili tel'in filistine destek mitingi

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
Saddet partisinin düzenledeği mitinge yüzbinlerin katılacağını umuyoruz.İlahilerin söyleneceği konuşmaların yapılacağı bu büyük mitinge herkesi bekliyoruz
Yer: Diyarbakır istasyon meydanı
Saat:15:30
Akşam miting alanından haberleri paylaşmak üzere görüşmek dileğiyle
sElametle...

Zeynep Özmen

Kevok_84
keşke gelebilsek :) resimlerini çekebilirseniz paylaşın lütfen Allah yardımcınız olsun

Bedrin_Aslanı

Profesör
O kadar laf ediyolar ya. Acaba kürsüye çıkpda kaç kişi besmeleyle başlıyor konuşmasına. Allah'ın selamıyla başlıyor. T.V dede gördüm çok muazzam bir kalabalık vardı. Oradakiler ne kürt nede türkdü. Oradakiler Müslümandı. Allah Hepsinden razı olsun...

M

Murat Sâki

Guest
haberleri bekliyoruz bakalım ordaki arkadaşlardan resim gelirse bende ekleyebilirim...

ya ben oaraya gittim sinir olup geldim...o kadar heyecanlıydım ki giderken.ama kahr oldum..başım çatladı gelirken..ya adamlar partilerinin propagandasını yapmak için gelmişler.inanın bana hiçbir cihette filistini falan düşündükleri yok...ayy kahr oluyoerum..yine sinirlendim..şuan namaza gideceğim.inşallah.ayrıntılarıyla hertşeyi anlatmaya çalışacağım...ha sakın yanlış anlaşılmasın oraaya gelen herkes sadece rızayi ilahi için ve filistin için gelmişti..ama...

M

Murat Sâki

Guest
fisebilillah' Alıntı:
ya ben oaraya gittim sinir olup geldim...o kadar heyecanlıydım ki giderken.ama kahr oldum..başım çatladı gelirken..ya adamlar partilerinin propagandasını yapmak için gelmişler.inanın bana hiçbir cihette filistini falan düşündükleri yok...ayy kahr oluyoerum..yine sinirlendim..şuan namaza gideceğim.inşallah.ayrıntılarıyla hertşeyi anlatmaya çalışacağım...

bekleyeceğim dediğiniz gibi filistin adı altında partı propağandası yapıyorlarsa yazıklar olsun...

ya şunu anlatayım:
sürekli saadet partisi şöyle yaptı böyle yaptı dyordular..halbuki insnaların içi yanıyor..bizene saadet partisinden..istiklal marşı okunacak dediler.havada lailaheillallah muhamedenresulallah yazılı bayraklar var...dediler ki türk bayrağı hariç(parti bayrakllarıydı..)diğer bayrakları indirin...ya sakın kimse marşa saygıdır.falan demsin...o islam bayrağına büyük bir saygısızlıktır...tabi herkes tekbir sesleriyle,karşılık verdiler.bizde bağırıyoruz indirmeyin diye..neyse konuşmacılar zaten,adam gibi içmizi rahat etmediler...sürekli diyor ki saadet paritsinin düzenlediği filistine destek mitingi..ondna sonra partini başkanı,siznle dediler..recai kutan mı nedir?hani önce konuşmacı bir slogan söyler ardından insnaların söylemesini isterler..buda gelmiş diyor ki"mucahit kutan"tabi kimsde ses yok ..bende sürekli konuşuyorum dmeyin öyle ddiyorum.vallahi mcahitlerehaksızlık olur....onlar o kadar canlarıyla,mallarıyla savaşsınlar onca zorluklar çeksinler..bu adam oturduğu yerden mucahit oluyor...neyse sonra
bir konuşmacı daha geldi..paritinin bilmem ne başkanı..anlatıyor:filistinle ilgili bir anımız var.onu anlatayım..yine yılar önce böyle bişi olmuştu.israil saldırılarını ağırlaştırmış..bizde mecliste karar aldık.filistine destek.israili kınayacağız diye..israile bir heyet göndereceğiz..sadece saadet paritisi üyeelir destek verdi gibi sözler kullandı..ya şimdi söler misiniz?ordaki insnaların kim ne yaptıya ihtiyacı yoktu...kim yapmışsa yapmış..şimdi biz ne yapıyoruz.biz bu davanın neresindeyiz..yani tekbir falanda demiyiordular adam gibi,insnalar kendileri sesleniyordular.ne diyim bilmiyorum ki diyeceğim beu benim görüşüm ama çoğu insna öyle düşünüyor..gözleri kapalı olmayanlar..ya aslında biz ilk miting olacak haberini alınca ve bunu partinin düzenleyeceğini,öğrendiiğimizde soğuk baktık zaten biliyorduk..amaç reklam..ama bu kadar açık beklemiyırdum...bunlar amaçlaerını bayağı sergilediler..zaten normalde burda yapılan mitingteki insanlardan çok daha az gelmişt.çoğu biliyordu,amaçalarınıo..ama biz dedik yinmede gidelim.bizim amacımız önemli..

ya şunu anlatayım:
sürekli saadet partisi şöyle yaptı böyle yaptı dyordular..halbuki insnaların içi yanıyor..bizene saadet partisinden..istiklal marşı okunacak dediler.havada lailaheillallah muhamedenresulallah yazılı bayraklar var...dediler ki türk bayrağı hariç(parti bayrakllarıydı..)diğer bayrakları indirin...ya sakın kimse marşa saygıdır.falan demsin...o islam bayrağına büyük bir saygısızlıktır...tabi herkes tekbir sesleriyle,karşılık verdiler.bizde bağırıyoruz indirmeyin diye..neyse konuşmacılar zaten,adam gibi içmizi rahat etmediler...sürekli diyor ki saadet paritsinin düzenlediği filistine destek mitingi..ondna sonra partini başkanı,siznle dediler..recai kutan mı nedir?hani önce konuşmacı bir slogan söyler ardından insnaların söylemesini isterler..buda gelmiş diyor ki"mucahit kutan"tabi kimsde ses yok ..bende sürekli konuşuyorum dmeyin öyle ddiyorum.vallahi mcahitlerehaksızlık olur....onlar o kadar canlarıyla,mallarıyla savaşsınlar onca zorluklar çeksinler..bu adam oturduğu yerden mucahit oluyor...neyse sonra
bir konuşmacı daha geldi..paritinin bilmem ne başkanı..anlatıyor:filistinle ilgili bir anımız var.onu anlatayım..yine yılar önce böyle bişi olmuştu.israil saldırılarını ağırlaştırmış..bizde mecliste karar aldık.filistine destek.israili kınayacağız diye..israile bir heyet göndereceğiz..sadece saadet paritisi üyeelir destek verdi gibi sözler kullandı..ya şimdi söler misiniz?ordaki insnaların kim ne yaptıya ihtiyacı yoktu...kim yapmışsa yapmış..şimdi biz ne yapıyoruz.biz bu davanın neresindeyiz..yani tekbir falanda demiyiordular adam gibi,insnalar kendileri sesleniyordular.ne diyim bilmiyorum ki diyeceğim beu benim görüşüm ama çoğu insna öyle düşünüyor..gözleri kapalı olmayanlar..ya aslında biz ilk miting olacak haberini alınca ve bunu partinin düzenleyeceğini,öğrendiiğimizde soğuk baktık zaten biliyorduk..amaç reklam..ama bu kadar açık beklemiyırdum...bunlar amaçlaerını bayağı sergilediler..zaten normalde burda yapılan mitingteki insanlardan çok daha az gelmişt.çoğu biliyordu,amaçalarınıo..ama biz dedik yinmede gidelim.bizim amacımız önemli..

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
FİLİSTİN İÇİN!!!
Diyarbakır halkı keskin güneşe rağmen yine yüz binleri doldurmuştu en büyük meydanına. Çoğu insan tatildeydi. Yoksa mahşeri bir kalabalık olacaktı muhtemelen. Buna rağmen coşkun bir kalabalık vardı.
Sıcak diye gelmemezlik edemezdik. Biliyorduk ki o bombalar daha sıcak daha kavurucu ve öldürücü. Ve Diyarbakır'ın meşhur güneşi altında inanın insanların çoğu sıcaklığı unutmuş sadece Filistin için ne kadar çok ses çıkarabilirim endişesi içindeydi. İşte bu hal coşturmaz mı insanı! Yakar mı güneş bu coşkuyu görünce…
Sloganlar başlamıştı zaten hiç bitmedi ki ’kahrolsun İsrail’ ‘Şarona elveda Hamas’a can feda’ ‘Diyarbakır Filistin omuz omuza’ v.s. sloganlarıyla coşmuştu alan.
Parti propagandasını duymak istemiyordum. Aslında oradaki çoğu insanda örtbas etti.’niyetimiz Filistin bunun için geldik ‘Görüşü vardı. Yoksa en başta ben gitmezdim. Çünkü ben sırf o kalabalığı İsrailli Siyonistler görsün diye gittim. Artık herkesin ameli niyetine göre tartılacak deyip sadede döneyim.
Filistin halkı için maddi yardım kampanyası var. Can suyu yardım kampanyasına bir çağrı yapıldı. Ve telefondan yardım mesajları. Ve maddi ve manevi yardımın verdiği huzurdan oluşan manevi hava. Ve o havada coşmamak elde mi?
Ve bir duayla bitirelim. Allah’ım Dünya üzerinde olan bu zulümleri kaldır!
İlahi Filistin halkının direnişini kat kat artır. Ve Siyonist vahşi zalim israil' i ya ıslah et ya da kahhar isminle kahret! Ya Rab sen külli şeyin kadirsin. Her şeye gücün yeter! Ancak sana yönelir sana ibadet eder senden medet umarız. Bizi manevi ve maddi hastalıklardan koru.’asıl musibet dine gelen musibettir’ sözünce Bizi iman nuruyla yaşat İslamiyet suyuyla sula ubudiyet toprağında yeşert. Âmin Âmin Âmin!

ibrahimi

Has Uşak
fisebilillah' Alıntı:
ya şunu anlatayım:

Evet kardeş haklıdır.
Bende Çağlayandaki mitinge gitmiştim Peygamber Efendimiz s.a.v iiçin yapılan...

AMA;
Bilmiyorum başka bir grup daha miting yapıyormu?
Aklıma Fatih ve Beyazıd camii bahçesinde namaz çıkışı toplanan grular geliyor aklıma.Başka da yok galiba veya ben bilmiyorum.
Bu işi güzel yapıyorlar gerçekten güzel toplanıyor müslümanlar onlar da toplanmalarına vesile oluyorlar.
İnş. kardeşlerimiz de öğrenir ve farkına varır.Pek hoş bir görüntü olmuyor çünkü.
İnş. varsa saadetli abiler ablalar göz önüne alırlar ben ulaşabildiğim yere kadar söyleyeceğim hatta gelin saadet partisinin web sitesi varsa mail atalım ;)

M

Murat Sâki

Guest
ne yazıkki çok doğru bir sürü insan filistin adına yapılan mitingde parti propağandası yapıldığını doğruladı.

şehidan

Asistan
Cevap

Neyse;Şİmdİ Konuyu Genel Olarak Ele Alalim Dİyelİmkİ HİÇ Bİr Partİye Mensup DeĞİlsİnİz, Ve İsraİl Fİlİstİne KarŞi Acimasizca Bİr Tavir Sergİlİyo Ve HergÜn Onlarca Sİvİlİ TÜm DÜnyanin GÖzlerİ ÖnÜnde Katledİyor. Ve Ben Buna Seyİrcİ Kalmak İstemİyorum. Oda Ne Bakiyorsun Kİ Saadet Partİsİ Fİlİstİn İÇİn Mİtİng DÜzenlİyo Ben Bu Mİtİnge Neden Gİtmeyeyİm Kİ?? Herhangİ Bİr Partİ De DÜzenlese Yİne Gİderİm Burada AmaÇ Önemlİ EĞer Sen Amacini GerÇekleŞtİrmek İstİyorsan Detaylara Takilmayacaksin
SELAM VE DUA İLE

şehidan

Asistan
Cevap

Bunu Neden Saadet Partİsİ DÜzenlİyorda BaŞka Patİler DÜzenleyemİyor Bunuda Merak Etmek Lazim

Selam Ve Dua İle

sehidan44

Üye
amac destek

bakın bilir misiniz hz. ibrahim i atese atarlarken karınca ona su tasımıstı ne için yaptı bizde onun için yapalım sonucta onlar kardeslerimiz onlara yardım etmicez kime edecez

ne yani her seferinde israile sahip cıkıp müslüman kardeslerimizin ırakta katledilmesine izin veren partilere mi destek cıkalım yoksa her a israili, siyonistleri ve amerikayı telin eden tek parti sonucta hakkın yanında batılın karsısında olan tek gercek görüs milligörüs
:friends:

şehidan' Alıntı:
Neyse;Şİmdİ Konuyu Genel Olarak Ele Alalim Dİyelİmkİ HİÇ Bİr Partİye Mensup DeĞİlsİnİz, Ve İsraİl Fİlİstİne KarŞi Acimasizca Bİr Tavir Sergİlİyo Ve HergÜn Onlarca Sİvİlİ TÜm DÜnyanin GÖzlerİ ÖnÜnde Katledİyor. Ve Ben Buna Seyİrcİ Kalmak İstemİyorum. Oda Ne Bakiyorsun Kİ Saadet Partİsİ Fİlİstİn İÇİn Mİtİng DÜzenlİyo Ben Bu Mİtİnge Neden Gİtmeyeyİm Kİ?? Herhangİ Bİr Partİ De DÜzenlese Yİne Gİderİm Burada AmaÇ Önemlİ EĞer Sen Amacini GerÇekleŞtİrmek İstİyorsan Detaylara Takilmayacaksin
SELAM VE DUA İLE
güzel kardeşim,ben gittim gidenleride tasdik ettim ve dedim ki oraya gelen herkes elbetteki filistin için gelmişti...benim moralimi bozan şey o kardeşlerime yapılan zulmü kendi menfaatleri adına KULLANMALARIDIR..Kİ BEN İKİ GÜNDÜR BU YÜZDEN KAHR OLDUM...

şehidan

Asistan
fisebilillah' Alıntı:
güzel kardeşim,ben gittim gidenleride tasdik ettim ve dedim ki oraya gelen herkes elbetteki filistin için gelmişti...benim moralimi bozan şey o kardeşlerime yapılan zulmü kendi menfaatleri adına KULLANMALARIDIR..Kİ BEN İKİ GÜNDÜR BU YÜZDEN KAHR OLDUM...

İnsanların niyetlerini sorgulamak bize mi düştü. Kalplerini yarıp bakmış gibi konuşuyorsun?

abdullah sinan

Paylaşımcı
ya şunu anlatayım:
bir konuşmacı daha geldi..paritinin bilmem ne başkanı..anlatıyor:filistinle ilgili bir anımız var.onu anlatayım..yine yılar önce böyle bişi olmuştu.israil saldırılarını ağırlaştırmış..bizde mecliste karar aldık.filistine destek.israili kınayacağız diye..yani tekbir falanda demiyiordular adam gibi,insnalar kendileri sesleniyordular.ne diyim bilmiyorum ki diyeceğim beu benim görüşüm ama çoğu insna öyle düşünüyor..gözleri kapalı olmayanlar..ya aslında biz ilk miting olacak haberini alınca ve bunu partinin düzenleyeceğini,öğrendiiğimizde soğuk baktık zaten biliyorduk..amaç reklam..ama bu kadar açık beklemiyırdum...bunlar amaçlaerını bayağı sergilediler..zaten normalde burda yapılan mitingteki insanlardan çok daha az gelmişt.çoğu biliyordu,amaçalarınıo..ama biz dedik yinmede gidelim.bizim amacımız önemli..
BEN ÇAĞLAYAN MİTİNGİNE KATILDIM VE ORDA FİLİSTİN BAŞBAKANI İSMAİL HENİYE NİN KONUŞMASINI DİNLEDİM VE PARTİ HAKKINDA Kİ DÜŞÜNCELERİM DEĞİŞTİ.ÇÜNKÜ HENİYE SAADET PARTİSİNİN DÜZENLEDİĞİ MİTİNGLE FİLİSTİNLİ MÜCAHİTLERİN GAYRETİNİN ARTTIĞINI ONLARA AZİM VE HEYECAN VERDİĞİNİ BELİRTTİ.AYRICA ERBAKANA DA ÖVGÜLERDE BULUNUP TEŞEKKÜR ETTİ.BENCE DAHA OLUMLU YAKLAŞMANIZ GEREKİR.MESELA NEDEN BAŞKALARI BUNA CESARET DAHİ EDEMİYORKEN BU İNSANLAR DAHA ÖNCEDEN BU SEBEPTEN DOLAYI PARTİLERİ VE KENDİLERİ CEZALANDIRILMALARINA RAĞMEN (12 EYLÜL 1980 DEN 5-6 GÜN ÖNCE FİLİSTİN İÇİN DÜZENLENEN KONYA MİTİNGİ) AYNI CESARETİ GÖSTERİP 8-9 ŞEHİRDE MİTİNGLER DÜZENLİYORLAR, FOTOĞRAF SRGİLERİ KERMESLER AÇIYORLAR?AYRICA ELBETTE ADRES GÖSTERECEKLER.

dagcan_33

Paylaşımcı
el cevap

1_ peki kardeş sonuç ne?
2- sayın erbakan ölünce ne olacak
3-ecevit bitince ne oldu
4-yerine bir altarnatif çıkarttımı
5- peki neden sahabeler birbiriyle savaştı oysa hepsi hayattayken peygamberin yanındaydı.
SONUÇ demekki liderlik hırsı yönetmek dinle alakalı değil şimdiki baştakilerde eminim erbakan kadar allahtan korkuyodur. yapmayın yav geleceksene seçim var erbakan 85 yaşına girdi. gelin elimizdekine sahip çıkalım yine hata yaparsalar uyaralım ama ama trabzondaki hadise bir daha olmasın kalemizi haybiye sola verdik inat ugruna

abdullah sinan

Paylaşımcı
1_ peki kardeş sonuç ne?
2- sayın erbakan ölünce ne olacak
3-ecevit bitince ne oldu
4-yerine bir altarnatif çıkarttımı
5- peki neden sahabeler birbiriyle savaştı oysa hepsi hayattayken peygamberin yanındaydı.
SONUÇ demekki liderlik hırsı yönetmek dinle alakalı değil şimdiki baştakilerde eminim erbakan kadar allahtan korkuyodur. yapmayın yav geleceksene seçim var erbakan 85 yaşına girdi. gelin elimizdekine sahip çıkalım yine hata yaparsalar uyaralım ama ama trabzondaki hadise bir daha olmasın kalemizi haybiye sola verdik inat ugruna
:shake2[1]:

1)BİZ SEFERDEN SORUMLUYUZ ZAFERİ VRECEK OLAN ALLAH TIR.BUNUN BİZDE SAĞLAM BİR ŞEKİLDE ETKİ YAPMASI İÇİN AMENTÜ MÜZÜN 1.MADDESİ(ALLAH A İNANMAK ) HALLETMEMİZ GEREKİR.ÇÜNKÜ İNSAN TANIMADIĞINA İNANMAZ, İNANMADIĞINA GÜVENMEZ...

2)DAVAN İSLAMDIR, SENDE ARANANDA SADAKATINDIR.S.A.V VEFATI İLE SARSILAN SAHABEYE SESLENİYORDU HALİFE:EĞER PEYGAMBERE TAPIYORSANIZ O ÖLMÜŞTÜR, YOK O NUN DİNİNE VE RABBİNE İSE O DAİMDİR.ERBAKAN A DEĞİL ONUN DAVASINA(İSLAM) İNANMAK GEREKİR.BU DA PEYGAMBERE İMAN LA İLGİLİDİR.

3)HAK-BATIL SAVAŞI SÜRMEYE DEVAM EDİYOR.KÜFÜR CEPHESİNDE DEĞİŞEN HİÇ BİR ŞEY YOK.KAZA VE KADERE İMAN BU KONUNUN AÇKLANMASINDA YETERLİDİR.

4)İNSAN ÖLÜNCEYE KADAR CİHAD İBADETİ ÜZERİNE FARZDIR.EYUB EL ENSARİ İSTANBUL UN FETHİ İÇİN YOLA ÇIKTIĞINDA YAŞI 90 IN ÜZERİNDEYDİ. BU DA AHİRETE İMAN...

5)TARİH DERS ALMAK İÇİNDİR.HAYIRLI OLANA GİDEBİLMEK İÇİN SEBEPTİR,SONUÇLAR BİZİ YANILTABİLİR(SINAVIN CİLVESİ) HAYRIN VE ŞERRİN ALLAH TAN OLDUĞUNA İNANMAK..

SONUÇ:AMENTÜ BİLLAHİ VE MELAİKETiHi VE KÜTÜBiHi VE RuSULiHi VEl YEVMİ'L AHİRİ VE Bİ'L KADERİ HAYRİHİ VE ŞERRİHİ min'ALLAH'i TEALA ......:wave[1]: :wave[1]: :