Diyarbakır Baro Başkanı Öldürüldü

Enes

İhvan Forum Üye
Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde basın açıklaması yaptıktan sonra teröristlerin silahlı ve roketli saldırısına uğrayan grubun içerisinde bulunan ve ağır yaralanan Tahir Elçi, kaldırıldığı Diyarbakır Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

TAHİR ELÇİ ÖLDÜRÜLDÜ, 1 POLİS ŞEHİT
Açıklamanın ardından saat 11.00 sıralarında çevreden silah ve çatışma sesleri duyuldu. İnceleme yapan heyetin ve onları koruyan polislerin çapraz ateş altında kaldıkları görüldü. Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi çatışmada hayatını kaybederken, 1 polis şehit oldu. 3 polis de yaralandı.

Enes

İhvan Forum Üye
Şahsi yorum:

Fikirlerini ve görüşünü sevmiyor olsam da hiç kimse ama hiç kimse bu şekilde katledilmeyi hak etmez. İnsani de değildir islami de değildir. Bilhassa islami hassasiyeti olan kesimlerce bu hoş görülmemelidir. İslam hukukunda idamlık suçlar bellidir. İdamlık suç işleyene dahi şahıslar kendi başlarına islam hukuki ile hükmedemez.

Allah rahmet etsin ölen mazlumdur.

Şehit polisimizi de Allah cenneti ile sevindirsin.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Diyarbakır Baro Başkanı Öldürüldü..1 Polis Şehit...

40c_TAHIR_ELCI_EN_SON.png

Şok gelişme! Tahir Elçi öldürüldü!..

Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi Balıkçılarbaşı bölgesinde bulunan ve daha önceki çatışmada zarar gören 4 ayaklı minare önünde Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, bir grup avukat ile birlikte açıklama yaptı. Açıklamanın ardından saat 11.00 sıralarında çevreden silah ve çatışma sesleri duyuldu. İnceleme yapan heyetin ve onları koruyan polislerin çapraz ateş altında kaldıkları görüldü. İHA'ya göre Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi çatışmada hayatını kaybederken, 1 polis şehit oldu. 3 polis de yaralandı.

56597fefc03c0e3c9c3d0234

Çatışma sırasında Tahir Elçi son dakikada böyle görüntülendi.

GÖRGÜ TANIKLARI: SAKALLI BİRİ ATEŞ ETTİ

Tahir Elçi'ye yapılan saldırı Dört Ayaklı Minare'nin geçtiğimiz günlerdeki çatışmada hasar görmesiyle ilgili olarak 10.30’da yaptığı basın açıklaması sırasında gerçekleşti. DHA muhabiri Felat Bozarslan’ın görgü tanıklarına dayanarak verdiği bilgiye göre sakallı bir kişi gruba ateş açtı.

Doğrudan hedeflenip hedeflenmediği henüz bilinmeyen Tahir Elçi’nin ölümünü Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı Twitter’dan duyurdu.

ANADOLU AJANSI 'PKK' DEDİ

Anadolu Ajansı, Elçi’nin terör örgütü terör örgütü PKK mensuplarının ateş açması sonucu çıkan çatışmada öldüğünü duyurdu.

ELÇİ'NİN SON SÖZLERİ

Tahir Elçi, vurulmadan dakikalar önce yaptığı basın açıklamasında şöyle demişti: “Bu tarihi bölgede; birçok medeniyete beşiklik etmiş, evsahipliği yapmış bu kadim bölgede; insanlığın bu ortak mekanında silah, çatışma, operasyon istemiyoruz. Savaşlar, çatışmalar, silahlar, operasyonlar bu alandan uzak olsun, diyoruz.”

DİYARBAKIR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

"28.11.2015 tarihinde saat 11.00 dolaylarında İlimiz Sur İlçesi Dört Ayaklı Minare civarında Diyarbakır Barosu tarafından bir basın açıklaması programı yapıldığı esnada güvenlik görevlilerimize saldırıda bulunulmuş; bu saldırıda 1 polis memurumuz şehit olmuş, 2 polis memurumuz da yaralanmıştır. Olay sırasında ve akabinde aynı yerde meydana gelen çatışmada, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi hayatını yitirmiştir. Konuyla ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma açılmış olup konunun detayları incelenmektedir. Konuyla ilgili detaylı açıklama kamuoyuyla daha sonra paylaşılacaktır.

Yaralı polisler hastaneye kaldırıldı.

56597f72c03c0e3c9c3d0221

TAHİR ELÇİ KİMDİR?
Diyarbakır Barosu Başkanı olarak görev yapan Tahir Elçi, 1966 yılında Şırnak’ın Cizre İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Cizre’de tamamladı. Elçi, 1991 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Elçi, 1992 yılından beridir Diyarbakır'da serbest avukatlık yapıyordu. 1998-2006 arası Diyarbakır Barosu’nda yönetici olarak görev yapan Elçi, Diyarbakır Barosu Başkanlığı yanı sıra Türkiye Barolar Birliği İnsan Hakları Merkezi Bilim Danışma Kurulu üyesi olarak da görev yapıyor. Elçi iki çocuk babasıydı.

Elçi son olarak CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında "PKK bir terör örgütü değilidr." açıklaması yapmış, ardından da bu sözlerinden dolayı hakkında dava açılmıştı.

5659788167b0a95c540e52d6

5659792567b0a95c540e52f6

KAYNAK

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Fitne böyle bir şey işte..

Ve bu toplum, her kesimiyle fitneye kapılmaya o kadar müsait ki!..

Herkes bir suçlu arıyor.

Pkk, devlet silah bıraksın diyor. Der tabi, çünkü temsil ettiğini iddia ettiği kesimi böyle ucuz iddialarla kandıracabileceğini çok iyi biliyor. Demek ki fitne, cehaletten besleniyor. Peki, cehalet nedir? Hafız olmamak mı, fıkıh bilmemek mi, matematik, türkçe, edebiyat bilmemek mi? Ne? Bence cehalet, çevreyi bilmemektir. Algıların kapanmasıdır (göz, kulak ve kalp mührü!). Onun için Allah, Kur'an'da cahillere sık sık şu öneride bulunur: BAŞINIZI KALDIRIN VE ÇEVRENİZE BİR BAKIN!..

Cehaletten kurtulmanın tek yolu bu. Ne sabah akşam test çözmek, ne de konferanslarda alkış tutmak.. Tek yol, başını kaldıracak, çevrene bir bakacaksın. Ne oluyor ne bitiyor; nereden geldik nereye gidiyoruz; ben kimim; nerede duruyorum?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Şahsi yorum:

Fikirlerini ve görüşünü sevmiyor olsam da hiç kimse ama hiç kimse bu şekilde katledilmeyi hak etmez. İnsani de değildir islami de değildir. Bilhassa islami hassasiyeti olan kesimlerce bu hoş görülmemelidir. İslam hukukunda idamlık suçlar bellidir. İdamlık suç işleyene dahi şahıslar kendi başlarına islam hukuki ile hükmedemez.

Kankaları öldürüyor... Onlara ilet dediklerini...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Tahir Elçiyi ve 1 polisimizin şehit olduğu olayı araştırmak üzere olay yerine giden inceleme heyetine de ateş açılmış, 2 polisimiz daha yaralanmış.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Şahsi yorum:

Ellerine sağlık kardeşim, sağol.

Enes

İhvan Forum Üye
Enes'e duyurulur..!!!

Kankaları öldürüyor... Onlara ilet dediklerini...

Arkadaşlar nasıl bir ruh hali yaşıyorsunuz? Ben yukarıda yazdıklarımla pkk isimli sırtlan kukla örgütü mü savunuyorum?

Öldürenleri mi masumlaştırıyorum? Yazılanlara nasıl böyle bir cevap verme ihtiyacı hissettiniz?

Her ne surette olursa olsun öldürülen kişinin mazlumluğuna işaret etmek onu öldürenleri kutsamak mı?

"hak etmişti oh iyi oldu" desem yeterince pkk düşmanı mı olurum? benim pkk ya bakışım zaten tanıyan herkesçe malum.

Hamaset mi yapayım? sloganik cümleler kurarak yaşanan olayı mı methedeyim?

Kimi methedeyim mesela öldürenleri mi?

Hrant Dink olayında da Musa Anter olayında da ve Tahir Elçi olayında da benim safım mazlumun yanıdır. insanlık borcumdur!

Karşı çıktığınız şey önce kendi kafanızın içindeki karanlık olsun.

Bahane ararsan İsrail'in de Gazzelileri öldürmek için yeterli bahanesi var peki geçerli mi? Değil!

Önce insanlık! bırakın kuru kuruya sabit görüşlerinizi kutsamayı.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Arkadaşlar nasıl bir ruh hali yaşıyorsunuz? Ben yukarıda yazdıklarımla pkk isimli sırtlan kukla örgütü mü savunuyorum?

Öldürenleri mi masumlaştırıyorum? Yazılanlara nasıl böyle bir cevap verme ihtiyacı hissettiniz?

Her ne surette olursa olsun öldürülen kişinin mazlumluğuna işaret etmek onu öldürenleri kutsamak mı?

"hak etmişti oh iyi oldu" desem yeterince pkk düşmanı mı olurum? benim pkk ya bakışım zaten tanıyan herkesçe malum.

Hamaset mi yapayım? sloganik cümleler kurarak yaşanan olayı mı methedeyim?

Kimi methedeyim mesela öldürenleri mi?

Hrant Dink olayında da Musa Anter olayında da ve Tahir Elçi olayında da benim safım mazlumun yanıdır. insanlık borcumdur!

Karşı çıktığınız şey önce kendi kafanızın içindeki karanlık olsun.

Bahane ararsan İsrail'in de Gazzelileri öldürmek için yeterli bahanesi var peki geçerli mi? Değil!

Önce insanlık! bırakın kuru kuruya sabit görüşlerinizi kutsamayı.

O zaman yorumunu güzel yap...

Müslümanlar öteden beridir kimseyi öldürmedi ama hep öldürülenler onların üzerine atıldı...

Senin yorumunda bunu ima eder gibi...

Evet baro başkanı masumdur, ama "Masum insan öldürülmez"i, "Falanlar PKK değildir" diyen müteveffanın o kankalarına anlat....

Bu meyanda bir dil kullan...

Müslümanları töhmet altına alacak lisandan uzak dur...!!!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Hiç kimsenin dikkatini çekmedi, ben söyleyim.

Tahir Elçi'nin cesedinin yanında yerde bir silah duruyordu.. Büyük bir ihtimalle Tahir Elçi'nin elinde silah vardı. Baro başkanı olarak silah taşıma ruhsatı olması doğaldır. Polis, ön tarafta çatışırken arkadan birileri ateş açtı. Bu esnada doğal olarak Polis arkasına dönüp elinde silahlı kimi gördüyse ona ateş etti..

Tahir Elçi'nin ölümü büyük ihtilmalle polis kurşunuyla oldu. Lakin bu, onu polisin kasıtlı vurduğu anlamına gelmez. Polis geriye dönüp Tahir Elçi'ye ateş açmıyor. Silah sesi duyuyor >> geri dönüyor >> doğal refleks olarak elinde silah gördüğü kişiye ateş açıyor.

Video görüntülerinde bir şey daha dikkatimi çekti. Duvar dibinden birisi arkaya doğru kaçarken polis ona ateş ederek arkaya dönüyor. Bu terörist kaçarken arkada Tahir Elçi'yi elinde silahlı görünce polis zannedip ateş açmış olabilir. Bu ihtimal bence daha güçlü..

Benim tuhafıma giden nokta, doğu haklının aymazlığı.. Silahlı çatışma var, millet tavşan gibi kulaklarını dikmiş film izler gibi çatışmayı izliyor. Ulan yere yatsana ahmak!..

Sizin anlıyacağınız Tahir Elçi resmen mok yoluna gitti.. Devlete olan güvensizliği canına mâl oldu.. Güvense yere yatardı. Güvenmediği için büyük ihtimalle belinde ki silahı çekti ve kendini bir şekilde bu tavrıyla koruyabileceğini sandı. Elinde silahla verdiği görüntü, canına mâl oldu..

ömerusta

Kıdemli Üye
terör varmı yokmu pkk terör örgütümü değilmi oradan cevabını versin moku mokuna gitti

ömerusta

Kıdemli Üye
enes kardeş kusura bakma ama bu baro başkanını masum iylan edemezsin bu adam tüm çatışmalarda pkk ***ını kollamak güvenlik güçlerinin açığını yakalamak adına her çatışmada her yürüşte bulunmayı görev bilmiştir cehenneme kadar yolu var gebermiş

zulk@rneyn

Profesör
Baro başkanı masumdur.. Görüşleri her ne kadar bize ters isede, kurban seçilmiştir.

Kendi çevremdede var.. 5 vakit namaz kılıyoruz.. Aynı imamın arkasından secdeye varıyoruz. Ama pkk sempatizanı.. İnşeAllah düzelirler.

Baro başkanının basına yansıyan görüşleride olumluydu zaten. "devlet operasyonları yumuşatsın, pkk da dışarı çıksın" gibi pkk nın hoşuna gitmeyen. Açıklamalar yapıyordu. Böyle seslerin o topraklardan dahada gür çıkması lazım. O seslerden biriydi baro başkanı.. En son hendeklerin kapanması için açıklama yapacak diyorlardı..

Rusya ile aramızdaki krizden sonra bu şekil bir saldırının olması manidar.. Zaten devletimizin bakanları saldırının türkiyeye yapıldığını söylediler.. Daha da büyük saldırılar olacaktır.

Gezi, 17 aralık, seçim belirsizliği süreçlerindem ayrı olarak bir başka döneme girdik. Suikastlerin arkasında rusyaya ve kgb ajanlarınına bakmamız lazım.

Allah devletimize güç versin ve bizleri yalnız başımıza bırakmasın.

G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Teröristler tarafından öldürülen Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi ''katil PKK'dır'' diye haykırınca HDP'liler bundan çok rahatsız oldular..

elci_1849.jpg

KAFKAS

Kıdemli Üye
ben en çok teroristler henüz taksinin içindeyken taksiye doğru öylece ilerleyip şehit olan polislerimize anlam veremedim. belli ki bi istihbarat var, o taksinin içinde tehdit yaratan birileri var ki direkt olarak oraya doğru ilerliyorlar. akıllara zarar bir rahatlıkla üstelik. aracın kapısını açacak neredeyse şehit polisler.

olay amerika'da yaşanıyor olsaydı, o polisler araca yaklaşmadan silahlarını çekip doğrultur. şüphelilerin araçtan çıkmasını isterdi elleri kafasında. ve en ufak harekette ateş ederlerdi. olması gereken budur. önce kendi güvenliğin.