Diyarbakır Baro Başkanı Öldürüldü

abdullah birisi

Kıdemli Üye
ben en çok teroristler henüz taksinin içindeyken taksiye doğru öylece ilerleyip şehit olan polislerimize anlam veremedim. belli ki bi istihbarat var, o taksinin içinde tehdit yaratan birileri var ki direkt olarak oraya doğru ilerliyorlar. akıllara zarar bir rahatlıkla üstelik. aracın kapısını açacak neredeyse şehit polisler.

olay amerika'da yaşanıyor olsaydı, o polisler araca yaklaşmadan silahlarını çekip doğrultur. şüphelilerin araçtan çıkmasını isterdi elleri kafasında. ve en ufak harekette ateş ederlerdi. olması gereken budur. önce kendi güvenliğin.

tv den izlerken, polisimizin vuruluş anını gözyaşlarımla izledim,... çok doğru söyledin, özellikle, bu bölgedeki polislerimiz, neden bu kadar tedbirsiz davranırlar.....

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Yaralı polisimiz de şehit olmuş, olayda şehit olan polis sayısı 2 oldu böylelikle... Allah mekanlarını cennet eylesin.

Tahir Elçinin ilk otopsi raporuna göre uzaktan atış ile öldürülmüş.

İki ihtimal oluyor bu durumda:

1- Hedef elçi ise keskin nişancı ile uzaktan vurulmuş olabilir.

2- Elçi hedef değildi, polise saldırı oldu, polise çatışma sırasında Elçi vuruldu.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
ben en çok teroristler henüz taksinin içindeyken taksiye doğru öylece ilerleyip şehit olan polislerimize anlam veremedim. belli ki bi istihbarat var, o taksinin içinde tehdit yaratan birileri var ki direkt olarak oraya doğru ilerliyorlar. akıllara zarar bir rahatlıkla üstelik. aracın kapısını açacak neredeyse şehit polisler.

olay amerika'da yaşanıyor olsaydı, o polisler araca yaklaşmadan silahlarını çekip doğrultur. şüphelilerin araçtan çıkmasını isterdi elleri kafasında. ve en ufak harekette ateş ederlerdi. olması gereken budur. önce kendi güvenliğin.
Bu şekil birkaç video var malesef. Hatırlarsanız bundan 8-10 sene önde elinde silahla cinnet geçiren biri vardı. Bir polis komiserimiz resmen elinden silahı almak için bu şahsın üzerine yürüyor ve şehit oluyor.

Bir video var ki orada polisimiz tam nasıl olması gerektiği gibi hareket etmiş. Hatırlarsanız bi motor sürücüsü vardı, motordan iniyor, direk elinde silahla polisin üzerine yürüyor. Bizim Polis silahı çekip bu dangozun beynini dağıtıyor. Böyle olması lazım kardeşim.. Ama o polisi de görevinden aldılar. Mahkumiyet aldı mı bilmiyorum..

Burası Türkiye. Devlet, Polis memurlarını ona göre eğitmek zorundadır..