Diyanet kapatılamaz eğer kapatılırsa…!

Uzak Yollar

Doçent
Sevilay Yükselir, bundan 10 yıl kadar önce yaptığı bir programdan bahsederek o günlerde de bu konun tartışıldığını, kendisinin de Diyanetin kapatılmasından yana olduğunu ama programda konuğu olan Diyanet emeklisi ilahiyatçı konuğunun kendisini haklı argümanlarla ikna ettiğini belirtiyor.

Yazının konuya ilgili bölümü:

“Bu konuyla ilgili güncel bakış açımı belirtmeden evvel bir itirafta bulunmak istiyorum önce; Sanırım 10 yıl falan önceydi. Habertürk TV'de her gün saat 17.00'de ekrana gelen "Çapraz Ateş" adlı bir tartışma programım vardı ve bir gün bu konuyu ele almıştım. Telefonla yayına bağlanan konuklarımdan biri kesinlikle Diyanet'in kapatılmasını savunuyordu, diğer taraf ise bunu şiddetle reddediyordu. İtirafım bu noktada olacak işte; Ben de yayına girmeden önce kapatılması yönünde oldukça sekter bir duruş sergilediğimden dolayı yayın boyunca hep o tarafı destekleyici taraflı bir moderatörlük sergilemiştim. Ancak yayın sonunda pes edip bu konuyu biraz daha enine boyuna düşünmem gerektiğini de anlamıştım. Çünkü kapatılması yönünde ortaya atılan iddiaların tamamını Diyanet emeklisi ilahiyatçı konuğum çok haklı argümanlarla tek tek çürütmüştü.

Devamı için lütfen tıklayın