Diyanet, AKP-Cemaat kavgasında aracı olmuş

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Diyanet, AKP-Cemaat kavgasında aracı olmuş
Soruşturmadaki iddiaya göre, Diyanet İşleri eski Başkanı Ali Bardakoğlu, Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan’la görüştü.

18670.jpg


Bardakoğlu ifadesinde, AKP ile cemaatin arasını bulmak için Diyanet İşleri Başkanı Görmez’den onay aldığını söyledi


Diyanet İşleri eski Başkanı Ali Bardakoğlu’nun, AKP ile Gülen Cemaati arasındaki kavgayı sonlandırmak için devreye girdiği ortaya çıktı. Bardakoğlu’nun bunu ilk olarak Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e danıştığı ve olumlu yanıt aldıktan sonra şu anda “Fethullahçı Terör Örgütü” soruşturma dosyasında şüpheli olan Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan’la görüştüğü belirlendi. Yapılan toplantıda neler konuşulduğu Bardakoğlu’nun ifadesinin alınmasıyla öğrenildi.


BAŞKAN MEHMET GÖRMEZ: ZARARI OLMAZSÖZCÜ, Bardakoğlu’nun savcılık ifadesine ulaştı. Prof. Dr. Ali Bardakoğlu o görüşmenin ayrıntılarını şöyle anlattı: “Cemaat ile Hükümet arasındaki bu kavganın Müslümanlara zarar vereceğini düşünerek Diyanet İşleri eski Başkanı Tayyar Altıkulaç, İbrahim Kafi Dönmez, Mehmet Akif Aydın ve İsmail Erünsal hocalarımız ile bu konuları konuştuk. Arkadaşlarımız da aynı fikirde oldular. Bu hususu Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez’e anlattık. Cemaatten birileriyle görüşmemizin faydalı olup olmayacağı hususunda onun da görüşünü aldık. O da görüşmenin faydalı olacağını söyledi.”


ŞERİF ALİ TEKALAN GÖRÜŞMEDE NE DEDİ?Bu görüşmelerin ardından cemaate yakın Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan ile bağlantı kurduklarını ifade eden Bardakoğlu, İstanbul İslam Araştırma Merkezi’nde bir akşam yemeği yediklerini söyledi. Yemekte, devreye girmeye çalışan eski başkanlara, Şerif Ali Tekalan’ın olumlu yanıt verdiği de ifadelerde yer aldı. Tekalan’ın o görüşmede, şöyle konuştuğu ifade edildi: “Ameliyatlık hastaya ilaç verelim mi diye sorarlar, biz de faydadan hali değil (zararı olmaz)… Hocamız da (Fethullah Gülen) bu anlamda kavganın görüşmenin olumlu olarak sona ermesini arzu ettiğini söyledi.”

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/diyanet-akp-cemaat-kavgasinda-araci-olmus-982654/

Şimdi bazı akp yandaşları gene kaynağa bakkkkk vs. diyecketir ama mühim değil.

Bizzat Ali Bardakoğlu doğruluyor.. hem de savcılığa verdiği ifadede, resmi yani, haber yalan değil yani, mühim olan da bu.
 

fakiri

Kıdemli Üye
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
15,969
Tepkime puanı
355
Puanları
0
Konum
KOCAELİ
Bir insan tatlı-su Müslümanı olunca artık onun bütün davranış ev hareketleri absürd ve din-dışı olur ! Yani şimdi, cemaat devlette paralel bir yapılanma göstermeseydi doğru yolda mı olacaklardı ?
Öküzlerin trene neden hep öyle baktıklarını anlamaya çalışın diyoruz!
 

talib

Kıdemli Üye
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
21,906
Tepkime puanı
1,076
Puanları
0
Konum
İstanbul
Bu haber AKP'nin korku ve acizliğini gösterir, cemaatin de ne denli milleti korkutabileceğini.

Demek ki AKP şu an çok merhametli gidiyor.
 
Üst