Diyalog iftarlarına aynen devam

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
diyalog_iftarlarina_aynen_devam_h13061862_4be9a.jpg

Diyalog iftarlarına aynen devam

İlk kez Fetullah Gülen'in 1996'da Türkiye'ye getirdiği dinlerarası diyalog iftarları sürüyor. İstanbul Müftülüğü'nün Çarşamba akşamı İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlediği iftar da bu tarz iftarlardan biriydi.

İftara Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit, eski İstanbul müftüleri Prof. Dr. Rahmi Yaran ve Selahattin Kaya, Türkiye Musevileri Hahambaşı İsak Haleva, Türk Süryani Ortodoks Kadim Metropoliti Yusuf Çetin, Fener Rum Patrikhanesi Özel Kalem Müdürü Peter Paisios, Latin Katolik Cemaati Ruhani Reisi Ruben Trebilanka, Ermeni Katolik Cemaati Ruhani Lideri Bağos Levan Zekiyan katıldı.

KAYNAK

Kaçak

Yeni
Ramazan mübarek gün bari biraz insaflı olun diyeceğim ama ne mümkün dimi ...
bu topraklarda yaşayan farklı dinlere mensup insanlarla iftarda buluşmak ile fetö nasıl bu kadar pervasızca bir araya getiriliyor ?
İçeriğinde , mahiyetinde birşey denmiş mi ?
bir araya gelip iftar etmek mi sadece ?
yazık diyeceğim ama biliyorum ki anlamayacaksın ...
bildiğin gibi yaşa ...
üzülüyorum sadece ...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Saadetten kimseyi çağırmamışlar mı ?

Bir de Temel dede iktidar olursa diğer din mensuplarını iftara çağırmayacak mı ?

Hakperest

Kıdemli Üye
Dinler arası diyalogla
Dindarlar arası diyaloğu karıştıranlar var
Hoşaftan anlamıyorsanız içmeyin

kebîkec

İhvan Forum Üye
Konunun saadetle, temel beyle alakası nedir?

Ömrü yeter mi bilmiyorum ama aha bir gün başkan olsa bu iftarları sahurlara mı alacak ? Veya kaldıracak ta ulan gavurlar oruç mu tutyorsunuz ki iftarınız olsun diyecek.

Bunları yapmayacak ve demiyecekse sen neyi eleştiriyorsun. Tencere dibin kara seninki benden kara.

Kaçak

Yeni
Kara Temel başkan ...
Oruç mu yemiş ???

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ömrü yeter mi bilmiyorum ama aha bir gün başkan olsa bu iftarları sahurlara mı alacak ? Veya kaldıracak ta ulan gavurlar oruç mu tutyorsunuz ki iftarınız olsun diyecek.

Bunları yapmayacak ve demiyecekse sen neyi eleştiriyorsun. Tencere dibin kara seninki benden kara.

Ben "Konunun saadetle, temel beyle alakası nedir?" diye soruyorum, sen bana bunları yazıyorsun, acaba benim türkçemde mi sıkıntı var, yoksa senin anlamanda mı???

Tekrar edeyim:

Kaçak

Yeni
Selametcilerin bakış açısı eleştiriliyor ...
haberi veren bir selametci olunca , olaya böyle bakıyorlar , sebebide kurumsal kimlikleri , kurumsal kimliğin başımdaki adamda Kara Temel Reis ...
alakayı yakalayabildin mi ?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ben "Konunun saadetle, temel beyle alakası nedir?" diye soruyorum, sen bana bunları yazıyorsun, acaba benim türkçemde mi sıkıntı var, yoksa senin anlamanda mı???

Tekrar edeyim:

adams77

Kanalizasyoncu
Geçen Ak bilginler iftar vermişler, iftar menüsünden maklube varmış. :O

ilke

Paylaşımcı
Konuyu açan kişinin politik görüşü ne olursa olsun, müslümanların bir iftar sofrasında gayr-ı muslimlerle -onlar da oruç mu tutuyor?- birlikte iftar yapmalarının savunulacak ve hoş görülecek hiç bir yanı yoktur ! Neûzubillâh ! Vesselâm.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Konuyu açan kişinin politik görüşü ne olursa olsun, müslümanların bir iftar sofrasında gayr-ı muslimlerle -onlar da oruç mu tutuyor?- birlikte iftar yapmalarının savunulacak ve hoş görülecek hiç bir yanı yoktur ! Neûzubillâh ! Vesselâm.

Hacı ramazanda müslüman olduğunu söyleyip sigarasını bize üfleyen onlarca saygısız var. Ama bak adam kilise duvarına ne yazmış. Ben şimdi bu adamı 30 gün iftara çağırsam yeridir.

fft261_mf29113382.Jpeg

ilke

Paylaşımcı
Hacı ramazanda müslüman olduğunu söyleyip sigarasını bize üfleyen onlarca saygısız var. Ama bak adam kilise duvarına ne yazmış. Ben şimdi bu adamı 30 gün iftara çağırsam yeridir.
/QUOTE]

Sizler ve sizin gibi düşünenler müslüman görünen birer çapulcu olduğunuz için yaptıklarınız ve düşünceleriniz hiçbir zaman müslümanca olmadı ve olmuyor zaten! Şuursuzca VE BEYİNSİZCE Kimlerle iftar yaparım dediğini git Kurandan bak : Tevbe Sûresi ayet : 28