Direnme Taahhüdü

ufuklar27

Paylaşımcı
Web sitesi
www.lotuskitap.com
DİRENME TAAHHÜDÜ

Bugüne kadar Türkiye’de dört darbe oldu, başbakanlar asıldı,
binlerce kişi işkencelerden geçirildi, Meclis kapatıldı.
Halk Sustu.

Askerler onlarca muhtıra yayınladı, demokrasi ayaklar altına alındı.
Halk sustu.

Daha önce de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylar tehdit edildi, Meclis basıldı.
Halk Sustu.

Ama artık herkes bilsin ki eski suskun halk değiliz.
Artık bu gidişata el koyuyoruz.

Aşağıda imzası olan bizler, modern/postmodern/geceyarısı muhtırası biçiminde
her türlü darbe girişimine, muhtıralara karşı demokrasimizi korumak için
her türlü demokratik, meşru hakkımızı sonuna kadar kullanarak
direneceğimizi şimdiden açıkça ilan ediyoruz.

Darbeye Karşı Direnme Taahhüdünü imzalamak için www.gencsiviller.net

Genç Siviller

Bu Geceyarısı Muhtırasına karşı çıkmak için 29 Nisan Pazar saat: 14.00'de Yuksel Caddesi Insan Haklari Aniti Onunde basın açıklaması yapıyoruz.

Tum rahatsız sivilleri bekliyoruz!

Lütfen mesajı sms ve emaille yaygınlaştırın!​

Genç Siviller / Siyasal Ufuk Hareketi / Buluşma Forumu

BASIN BİLDİRİSİ

27 Nisan 23.30'da Genelkurmay Başkanlığı'nda uykusu kaçan birileri
anayasal yetkilerini aşarak bir muhtıra yayınladı.

Türkçesi bile bozuk, uyku mahmurluğuyla yazıldığı belli olan ifadelerle
demokrasimizi tehdit etmeye çalışan, bir ilkokul çocuğunun elinden çıkma havası veren
bu muhtırayı aynen kendilerine iade ediyoruz.

Bu muhtırayla Haiti'de bile darbe olmaz!

Demokrasimizi canı sıkılmış amatör darbecilerin
geceyarısı darbecilik oyunlarına kurban etmeye hiç niyetimiz yok.

Burası askerlerin her kafasına estiğinde darbe yaptığı bir Muz Cumhuriyeti Değil.

Burası ne Tayland ne Haiti!
Burası Türkiye!

1876'dan beri Meclis'i olan 1908'den beri seçimlerin yapıldığı, 1923'ten beri Cumhuriyet olan bir ülke...

Askerler ve onların arkasında tek sıra hizaya gelmeyi siyaset yapmak, gazetecilik yapmak, sivil toplumculuk oynamak zannedenler bu gerçeği kabul etmeyi öğrenmeliler.

Zor zamanlarda demokrat olma sınavında sınıfta kalan siyasetçileri, gazetecileri, akademisyenleri, onceki darbelere destek veren meslektaşlarının yanına, yani tarihin çöp tenekesine gönderiyoruz!

Darbe yapmak, bahane bulmak için çocuk müsamerelerini takip edenleri tarih okumaya,
dünyada olup bitenleri izlemeye çağırıyoruz.

Hükümet de bu bildirinin altında imzası olan askerleri emekli etme cesaretini göstermelidir.

Emekli askerler olarak özgürce, istedikleri muhtıraları yayınlayabilirler, darbe planları yapabilirler!

Ama bizim vergilerimizle ellerinde olan silahları bize karşı kullanmalarına izin vermiyoruz!

Daha once dört kez darbelerle Türkiye tüm dünyaya rezil oldu. Türkiye bu darbelerden çok acı çekti.

Bir daha Asla!

Darbe karşıtı olmanız güzelde sizlerin bu darbecilerden farkınız ne aynı şeyleri savunmuyormusunuz temeliniz,ortak noktanız halkın idaresi olan yani insanların ne hüküm verirlerse uygulandığı neyi oylarsa uygulandığı bu yapılırken Allah(c.c.) nün hükmüne bağlı olunup olunmadığının sadece insanların nefsine kaldığı demokresi denen yönetim değil mi?

Bir alimler heyetiniz yasa çıkarılırken başvuracağınız bir ulema meclisiniz mi var? Yoksa siyaset denen yalan çukurunda temiz olmaya çalışan ancak bunuda onlar bizi farketmesin diye sürekli aslından farklı davranmak zorunda kalan Allah (c.c.) nün hükmüne karşı olan yasa ve kanunları onaylamak ve değiştirememek zorunda kalan yöneticileriniz mi var?

B u yöntem kardeşler anca kendimizi kandırmak olur alın cumhurbaşkanı halkın oyuyla seçilen bir meclisten çıktı yada çıkacak artık belli ne oldu adamlar demokresinin gereğidir halkın görüşü ve isteği buysa razıyız mı dediler biz demokrasiyi çöpte bulmedık kanla canla aldık dediler..

Başka söze gerek yok............

sadık78

Asistan
Web sitesi
www.gulturkiye.com
Darbe karşıtı olmanız güzelde sizlerin bu darbecilerden farkınız ne aynı şeyleri savunmuyormusunuz temeliniz,ortak noktanız halkın idaresi olan yani insanların ne hüküm verirlerse uygulandığı neyi oylarsa uygulandığı bu yapılırken Allah(c.c.) nün hükmüne bağlı olunup olunmadığının sadece insanların nefsine kaldığı demokresi denen yönetim değil mi?

Bir alimler heyetiniz yasa çıkarılırken başvuracağınız bir ulema meclisiniz mi var? Yoksa siyaset denen yalan çukurunda temiz olmaya çalışan ancak bunuda onlar bizi farketmesin diye sürekli aslından farklı davranmak zorunda kalan Allah (c.c.) nün hükmüne karşı olan yasa ve kanunları onaylamak ve değiştirememek zorunda kalan yöneticileriniz mi var?

B u yöntem kardeşler anca kendimizi kandırmak olur alın cumhurbaşkanı halkın oyuyla seçilen bir meclisten çıktı yada çıkacak artık belli ne oldu adamlar demokresinin gereğidir halkın görüşü ve isteği buysa razıyız mı dediler biz demokrasiyi çöpte bulmedık kanla canla aldık dediler..

Başka söze gerek yok............
Siyasi bir partiye taraftar olan bir insanın söylememesi gereken bir söz.İlk okuduğumda da seçimlerde oy kullanılmasına karşı olan biri tarafından yazıldığını sanmıştım.Meğer kardeşimizin bu yazıyı yazmasının sebebi hakkı gaspedilen kişinin Necmettin Erbakan olmamasıymış.Çünkü Erbakan bu muamele ile karşılassaydı,demokrasiyi savunalım diyecekti..İnsaf el insaf..

mylmaz

Üye
Darbeler karsı olabilmenin en güzel yolu kuralları güzel kullanmak ve halkın sabrını zorlamamaktır..AKP bunu yaptı ve yakında bunun tohumlarını sandıkta alacak..

Siyasi bir partiye taraftar olan bir insanın söylememesi gereken bir söz.İlk okuduğumda da seçimlerde oy kullanılmasına karşı olan biri tarafından yazıldığını sanmıştım.Meğer kardeşimizin bu yazıyı yazmasının sebebi hakkı gaspedilen kişinin Necmettin Erbakan olmamasıymış.Çünkü Erbakan bu muamele ile karşılassaydı,demokrasiyi savunalım diyecekti..İnsaf el insaf..

Neyi nasıl algıladığını bilemem ama şunu bilmeni isterim siyaseti kim yaparsa yapsın karşısındayım.
Bana bu yakıştırmayı yapmanız beni çok üzdü hayatım boyunca hiç oy kullanmadım ve inşallah kullanmayacağım ben bu konuda ŞEHİT SEYYİD KUTUB'un yazdıklarına tabiyim ne NECMETTİN ERBAKAN nede TAYYİB ERDOĞAN'ın olması benim fikrimi değiştiremez yani ilk başta anladığın doğrudur daha önce ki yazılarımı okumuş olsaydın bu konudaki görüşümü anlardın.

sadık78

Asistan
Web sitesi
www.gulturkiye.com
Bugün ihvan Mısır'da siyasi sürece katılmak istemektedir.Dolayısıyla ihvanın demokrasi istediği günlerde Türkiye'de demokrasi düşmanlığı yapmaya "davulun sesi uzaktan hoş gelir." atasözüyle cevap verilebilir.