Dînî içerikli hangi gazeteyi, diğerlerine tercih edersiniz?

Dînî İçerikli Hangi Gazeteyi, Diğerlerine Tercih Edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    47
  • Anket kapatılmış .
M

M.T.

Guest
Allahim sen bana yardimci ol..
Elif ablajim benim amacim tartismak degildi ama sen beni gercekten yanlis anladin ortalida karistirmak istemezdim öylede bir niyetim yok, bilmiyorum ama siz beni yanlis tanimissiniz. Ya hic birseyim olmasaniz bile siz benim müslüman kardeslerimizsiniz ve sizinlede bir tartismaya da girmem su zamanimizda bütün müslüman bir birine düsman olmus zaten bide bu düsmanli ben yürütemem;) Su iki kürüslük internett yüzüne seninde hatirini kiramam kimseninde kirmamaya calisirim ama kendimide ezdirmek istemem ;) Ben yine kücüklümü bilip senden özür diliyorum ;) hadi bana eywallah..

essay

Üye
zaman varken VAKİT OKUNUR...

tabiiki en sağlam duruşlu olanını vakit gazetesini okuyorum...

diğerlerinden de Allah razı olsun...

H

hena_18

Guest
vakit gazetesi ve yenişafak her daim favorimDİ.ama şimdilerde düşünüyorum. vakit gibi sivri dilli olmak çok mu doğru. ya da yenişafak gibi haberleri iyice magazinel bir boyuta düşürmek...ama kötünün iyisi diye düşünürsek az çok hala eski niteliğini koruyan yenişafak derim.....

abc

Üye
MİLLİ GAZETE

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
kesinlikle Zaman

çok yönlü bi gazete yaa...

tabulu değil diğer dini içerikli gazeteler gibi...

her kesime hitap ediyor ve

Kalite konuşuyor yani...

VAH VAH VAH.. ZAMAN gazeteniz gerçekten çok yönlü bir gazete.. gerçekten TABULU değil sizin tabirinizle.. ve yine sizin dediğiniz gibi her kesime hitap ediyor.. AMA şu türkiyedeki müslümanlara pek bir fayda sağladığı düşünülemez... BU HER KESİME hitap ediyor diyosun ya. olay burada bitiyor işte..TÜM PÜF NOKTA BURADA.. mesela bir SABAH BİR HÜRRİYET asla bana hitap etmiyor.. yani anlıyacağınız herkesime hitap etmiyor.. veya POSTA GÖZCÜ..arkasındaki KARI resimleri bile bize hitap etmediğini gösteriyor...

AMA ZAMAN.. işte senin dediğin gibi..HERKESE HİTAP etmek ne demek biliyoMusun..HER KESİMİN gönlünü hoş tutmak demektir.. her kesimden insana gül atmak.. KÖTÜ de yapsalar iyi tarafından bakmak... LÜBNAN BOMBALANIRKEN EKONOMİ manşetleri atmaktır... ÇAĞLAYAN mitingini 50 bin gibi ifadelerle sunmaktır(MİLLİYET bile 100.000 demiştir)

benim diyeceğim şu... ZAMAN 400.000 satıyormuş.. ama ben bunla övünemiyorum.. veya değişen bişey yok.. AMA VAKİT VEYA MİLLİ GAZETE BUGUN 400.000 satsın varya.. siz YARIN'ı görün o zaman.. anlatabiliyorumdur heralde..
bir ZAMAN'ın 400.000 satmasıyla bir vakitin 400.000 SATMASI ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VAR...

islamveinsan

Doçent
S.a

1- Yakın zaman a kadar; müslümandır, hüsnüzan edeyim, bunlar ılımlı ama mü'min diye aboneligine devam ettigim zaman gazetesini bıraktım...
Neden mi ;teröristlere destek olmuyor diye (bilirsiniz adlarını )
israili fazla seviyor, kafir e ehli necat diyor diye....
Korktum; küfre taraf olmak küfürdür diye..

2- Gerçekler zaman ile değil zamanla anlaşılacak....Çok da zaman kalmadı.. Ama geç kalacaksınız.
3- Şimdilik vakit abonesiyim, dik duruşu için, cesur oldugu için... Milli görüşe fazlaca yakın olsada şimdilik kötünün en iyisi bu diye düşünüyorum...
4- Zaman "nurcuların" , yeniasyada nurcu bir grubun...
Risalei Nur a göre yayın yapan tek gazete yeniasya masalını biliyoruz.... m.kutlular değilmiydi hani....anlarsın
5- Risale i Nur a tefsir değildir diyen arkadaşım; Kur'an daki bütün ayetleri tefsir ve izah etmedigi için tam tefsir dememek daha dogru olabilir...

Selametlel...

ZeYnEp

Üye
S.a

1- Yakın zaman a kadar; müslümandır, hüsnüzan edeyim, bunlar ılımlı ama mü'min diye aboneligine devam ettigim zaman gazetesini bıraktım...
Neden mi ;teröristlere destek olmuyor diye (bilirsiniz adlarını )
israili fazla seviyor, kafir e ehli necat diyor diye....
Korktum; küfre taraf olmak küfürdür diye..

sen ne dediğinin farkında mısın?necisin sen hangi gazeteye çalışıyorsun?Zaman Gazetesinin başarısını hazmedemeyenlerdensin sanırım.üzgünüz seningibi kendini bilmezlerin söylediği birkaç kelamla gazeteyi karalayamazsın.

ZeYnEp

Üye
arkasındaki KARI resimleri bile bize hitap etmediğini gösteriyor...

ne bu yaa.. bi de utanmadan büyük harfle yazmışsın.

bu senin cehaletini apaçık ortaya koyuyur zaten..

yazını iğrenerek okudum yani...

benim diyeceğim şu... ZAMAN 400.000 satıyormuş.. ama ben bunla övünemiyorum.. veya değişen bişey yok.. AMA VAKİT VEYA MİLLİ GAZETE BUGUN 400.000 satsın varya.. siz YARIN'ı görün o zaman.. anlatabiliyorumdur heralde..
bir ZAMAN'ın 400.000 satmasıyla bir vakitin 400.000 SATMASI ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VAR...

dediğin gibi birşey mümkün olmayacağından üzerinde konuşmama bile gerek yok yaa..

ama o yarını hiç merak etmiyorum, çünkü herkes dinden uzaklaşır heralde..

kendi savunduklarını kendileri bile yapamıyorlar, yapamazlar..

örneklerini görüyoruz.

dip not: siz zaman gazetesinin yarı rekoruna ulaşın bizzat kendim abone olacağım. :O :O

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
terbiyesizliğe luzum yok.. SİZ ZAMANIN YARI rekoruna ulaşın bende bizzat abone olucam demiş.. BU YUKARIDAN BAKMA NEDİR YA.. sen ne zannediyorsun??

yazıma gelince.. hani şu iğrenerek okuduğun.. hani şu cehaletimi ortaya koyan kısım..

EVET ARKADAŞ.. YİNE SÖYLÜYORUM.. ARKA SAYFADAKİ KARI resimleri... KARI evet.. ben bu tabiri kullanıyorum.. sen BUNA NE DERSİN BENİ İLGİLENDİRMEZ.. biz az çok sokağın insanlarıyız.. SİZİN KADAR BİLGİLİ(!) olamayabiliriz.. sizin gibi hoş tabirlerimiz yoktur belkide.. dedim ya biz bu toprakların çocuğuyuz.. ve BİZ O RESİMLERE KARI resimleri demekten hiçbir zaman utanmamışızdır.. ve hiçbir zaman bu tabirimizden vazgeçmeyiz.. istersen bunu okuyunca KUSABİLİRSİN.. bizi hiiiçç alaka etmez...

BİR takım kişiler sıoyunarak pozlar vericek.. bende bunlara güzel tabirler kullanıcağım.. yok yaa... ne demem gerekiyor hanımefendi onlara söylermisin???
hangi süslü cümlemi onlar için harcamalıyım?? aslında dilim o KARI sözcüğünden daha fazlasını söyler ama... neysee işte...

''dediğin gibi birşey mümkün olmayacağından üzerinde konuşmama bile gerek yok yaa..

ama o yarını hiç merak etmiyorum, çünkü herkes dinden uzaklaşır heralde..''

BU CÜMLELERİNİ TALİHSİZLİK OLARAK GÖRÜYORUM.. VE TERBİYESİZLİK OLARAK NİTELENDİRİYORUM.. o küçük dünyanda birşeyler düşünmüşsün ama..
sen ZATEN BUGUNdeN çok memnunsun belli.. O YARIN'I görmemek istemen bundan dolayıdır.. DİNDEN UZAKLAŞIR demişsin yaa.. BAŞKA BİRŞEY SÖYLEMİCEM SANA.. aslında çok şeyi hakkediyorsun ama.. ORUÇLUYUM kusura bakma..

''kendi savunduklarını kendileri bile yapamıyorlar, yapamazlar..''

SEN KİMSİNDE KİME YAPAMAZLAR DİYORSUN!! önce bi elini yüzünü yıka .. sonra aynanın karşısına geç.. kim olduğunu gör.kime laf attığını bil... boyunada bak aynada.. ondan sonra boyundan büyük laflarda etme tamam mı? benden sana bir arkadaş taviyesi olsun... oturduğunuz yerden bu gibi cümleleri söyleme hakkınız yok.. bilmem anlatabiliyormuyum...

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
dip not: siz zaman gazetesinin yarı rekoruna ulaşın bizzat kendim abone olacağım.

Arkadaş zamanın bayilerde daha 20.000 bile satmadığını bilmiyor...

Kusuruna bakmayın...

Zorla yapılan aboneler 1.000.000 olsa ne farkeder?

Kaç sattığından daha önemlisi kaç kişi okuyor?

Bakıyorum bir iş yerine 10 tane falan hergün atılıyor...

Tiraj buysa eğer...

islamveinsan

Doçent
S.a.

"zeynep" zaman ı, cemaat i, hocaefendiyi en az senin kadar biliyorum....
Bana onları anlatma... Duymadım, okumadım, ben yaşadım...

Evlerinden dersanesine kadar 4 koca yılım geçti...
Yurtta 6 kişilik koguşlarda kalıyoruz... Cemaatin yurdu; 6 arkadaşın 6 sı da zaman a abone... Her iki arkadaş ortak sızıntı ya abone... 6 arkadaş var 3 sızıntı abonesi... Çok olmak bu mu ? Çok olmak hakikat değildir...

Dedim ya herşeyi zamanla öğreneceksiniz... Ama o zaman çok geç olacak, o zaman; zaman olmayacak...

Zaman gazetesini karalamaktan bahsetmişsin; yeterince kara zaten neyini karalayacağım.

Vakit de sadece yazmak yetmez.... Okumakta cesaret ister.. O cesaret sizde hiç yok...

Kafirler hristiyanlar ve yahudilere beslediginiz muhabbetin bir kısmınıda bize besleseydiniz abant toplantılarında birileri aç mı kalırdı hep merak ederim...

Zaman ı okuyan değil alan çok... VE alanlar masalarının üzerinde mesai bitimine kadar bekletiyorlar... Başka ?

"nurcu" dedigime alınmışsın sanırım... Nur un ticaretini sizden iyi yapan başka cemaat var mı ? Biz bişey biliyoruz da konuşuyoruz....

Bütün islami cihad topluluklarını terörle eş tutan siz değilmisiniz ?
Hristiyan ve yuhudileri bir araya toplayıp abantlarda hoşgörü ve diyalog temasları kuran bunları alkışlayan siz değilmisiniz ? çok da boşver...
O hoşgörü den bize yer kalmamış anlaşılan...

Selametle....

SiNeM

Piss'a!
S.a.

Yurtta 6 kişilik koguşlarda kalıyoruz... Cemaatin yurdu; 6 arkadaşın 6 sı da zaman a abone... Her iki arkadaş ortak sızıntı ya abone... 6 arkadaş var 3 sızıntı abonesi... Çok olmak bu mu ? Çok olmak hakikat değildir...

Dedim ya herşeyi zamanla öğreneceksiniz... Ama o zaman çok geç olacak, o zaman; zaman olmayacak...

Zaman gazetesini karalamaktan bahsetmişsin; yeterince kara zaten neyini karalayacağım.

Vakit de sadece yazmak yetmez.... Okumakta cesaret ister.. O cesaret sizde hiç yok...

Kafirler hristiyanlar ve yahudilere beslediginiz muhabbetin bir kısmınıda bize besleseydiniz abant toplantılarında birileri aç mı kalırdı hep merak ederim...

Zaman ı okuyan değil alan çok... VE alanlar masalarının üzerinde mesai bitimine kadar bekletiyorlar... Başka ?

"nurcu" dedigime alınmışsın sanırım... Nur un ticaretini sizden iyi yapan başka cemaat var mı ? Biz bişey biliyoruz da konuşuyoruz....

Hristiyan ve yuhudileri bir araya toplayıp abantlarda hoşgörü ve diyalog temasları kuran bunları alkışlayan siz değilmisiniz ? çok da boşver...

Selametle....

ne kadar basit ve seviyesiz..vakit gazetene birsey diyen mi oldu?nedir bu alıp veremediğiniz?sizin gibiler yüzünden islamiyet lekeleniyor..bari foruma cevap yazıp da insanlara kötü yönde örnek olma.susman konusmandan daha yararlı emin ol...

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
S.a.

Selametle....

Gözüm kapalı imzamı atıyorum...

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
ne kadar basit ve seviyesiz..vakit gazetene birsey diyen mi oldu?nedir bu alıp veremediğiniz?sizin gibiler yüzünden islamiyet lekeleniyor..bari foruma cevap yazıp da insanlara kötü yönde örnek olma.susman konusmandan daha yararlı emin ol...

önce kendi basitliğinizden ve seviyesizliğinizden dem vurun hanımefendi!! kimsenin alıp veremediği birşey yok.. bu gibi düşünceler neden sizi rahatsız ediyor??? islamiyetin neresi lekelenmiş açıklarmısınız??

islamveinsan arkadaşımızın yazdıklarını tekrar okuyunuz.. beğenmediğiniz bir nokta varsa uslubunuza dikkat ederek cevap veriniz..basit ve seviyesiz diyerek bir kenara atmak olmaz...