Dindarlar neyi boykot ettiyse kıymete bindi! :)

manifesto

Yasaklı
Çok çabuk gaza geliyoruz. Bir dönem, Ermeni tezlerine destek veren Fransa'yı boykota kalktık. Duyan olmadı. Komikliğimize dünya güldü.

Fransızlar Türkiye'deki en fazla yatırım yapan yabancı sermayedar olmaya devam etti, Fransız mallarının satışında ibre kayması yaşanmadı.

Aradan zaman geçti. Bu kez öfkemizin hedefi Öcalan'a kapılarını açan İtalya oldu. İtalyan mallarını boykot etmeye kalktık. Dönemin üçlü koalisyon hükümetinin içinden ortakların desteğiyle meydanlarda bu ülke mallarını ateşe vermeye kalktık.

Hızını alamayıp, hurdalıktan alıp çekerek meydana getirdiği Fiat otomobili aleve verenler oldu.

Sonuç ne oldu?

Kocaman bir hiç.

Alemi kendimize güldürdüğümüzle kaldık.

Geçtiğimiz yıl birileri Merinos Halı'yı boykot etmeye kalktı. Fabrika müdürünün bazı sözlerini bahane edenler, bu iddiaların ardına kuyruklar bağladı. "Merinos Halı"da Cuma namazına gidecek işçiler engelleniyor" dediler.

Bu iddialarla hızını alamayanlar, Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu'nun, cumaya yasak getirmelerinin mümkün olmadığı yolundaki açıklamalarını duymazdan geldiler.

Erdemoğlu'nun, "Merinos felsefesinin ana ilkeleri; kendimize saygımız varsa, bizi yaratana da saygılı olmalıyız, bizi yaratana saygımız varsa, onun tüm yarattıklarına saygılı olmalıyız" sözlerini ve Cuma namazı için fabrikalarından servis kaldırdıkları yolundaki açıklamalarını kulak ardı ettiler.

Fabrika müdürünün sözlerini bahane edenler kampanya başlattı. "Bundan sonra Merinos Halı zinhar alınmaya" dediler.

Acaba bu kadar yaygaranın sonucu nedir? Nasıl oldu dersiniz?

Birkaç gün önce 2010 yılı rakamları açıklandı. İbrahim Erdemoğlu, geride bırakılan yıl içerisinde yüzde 40 büyüdüklerini açıkladı.

Birileri bir markayı boykot ediyor ve o marka, boykotun gerçekleştiği yıl içerisinde yüzde 40 büyüyor.

Ortada bir gariplik yok mu sizce?

Boykot kararı yılın son çeyreğinde idi gibi bir bahane ileri sürmeyin ne olur? İnandırıcılığınızı daha da kaybedersiniz?

Daha fragmanları yayınlanmaya başlar başlamaz "Muhteşem Yüzyıl" dizisi etrafında fırtına koparmaya başladılar. Protestolar ayyuka yükseldi. Hatta, ekranlarında her türlü pespayeliği "dizi" diye sunan Doğan Medyası bile koro halinde Muhteşem Yüzyıl'a yüklendi.

Doğan Grubu medyasındaki haberleri gördükçe "Doğancılar meğer ne ahlakçı imiş de bizim haberimiz yokmuş" dedim her seferinde.

Sonra ne oldu?

Ertesi gün reytinglere baktım. Hangi dizi ne kadar izlenmiş diye. Gördüğüm rakamlar beni hiç şaşırtmadı.

Muhteşem Yüzyıl en yakın rakibi olan Çocuklar Duymasın'ı üçe katlamıştı. Biri 7.1 reyting oranında kalırken, Muhteşem Yüzyıl 22.4 reytinge ulaşmıştı.

Bu rakamları gördükten sonra bir tavsiyede bulunmaya karar verdim.

Ey dindarlar,
Ey muhafazakarlar,
Ey Müslümanlar…

Siz boykot yapmazken duruşunuzun bir ağırlığı var gibi görünüyor. Ama bunu harekete geçirdiğinizde hafifliğiniz ortaya çıkıyor.

Ünal TANIK / Rotahaber

Şimdi bu adama kim sen haksızsın diyebilir ki?
Adam kelimesi kelimesine haklı
Boykot kültürü bize göre değil

bakış

Kıdemli Üye
Tamamen gereksiz bir yazı.
islamcılarda vatan millet sevgisi,Allah korkusu olduğu için vurdu,kırdı şeklinde protesto yapmıyor.Buda başarısız gözüküyor tabi

mesela muhteşem yüzyıl filmi"muhteşem alevi dedesi pir ali efendinin hayatı"olsaydı.bakın bakalım aleviler nasıl protesto yapıyor,Hükümette anında filmi ortadan kaldırıyordu.
Hükümet halkın isteklerini yerine getirmiyorsa halk ne yapsın...

manifesto

Yasaklı
Tamamen gereksiz bir yazı.
islamcılarda vatan millet sevgisi,Allah korkusu olduğu için vurdu,kırdı şeklinde protesto yapmıyor.Buda başarısız gözüküyor tabi

mesela muhteşem yüzyıl filmi"muhteşem alevi dedesi pir ali efendinin hayatı"olsaydı.bakın bakalım aleviler nasıl protesto yapıyor,Hükümette anında filmi ortadan kaldırıyordu.
Hükümet halkın isteklerini yerine getirmiyorsa halk ne yapsın...

Filmi de izleyen HÜKÜMET mi?

girdap

Ordinaryus
Ne kadar tepki, o kadar etki. İslamcılar ne yapsın..

ummuhan

Kıdemli Üye
Cezayı RTÜK vermiş, ne olacak? üç beş kuruş öder yayına devam ederler üstelik seyirci sayısı protestolar sayesinde oldukça artmışken reklam gelirleri de katlar nasılsa, (geçen gün otobüste arkamda oturan iki başörtülü hanımdan biri muhteşem yüzyıl biri de unutulmaz diye iki diziden bahsediyorlardı.... İnsanları eğitip bilinçlendirmeden bu işler ancak reklama yarar tekrar söylüyorum...

bakış

Kıdemli Üye
Rtük kanununu değiştiririm,olayı çözerim.
Bu işler o kadarda zor değil.Akparti askerin üzerine gidiyor,3,5 çapulcudanmı korkuyor yoksa.

Açık varsa rtük kanununda değiştirsinler kanunu....

K

Kaçak

Guest
Öncelikle bu yazar amcanın hafifliği var ama art niyeti varmı onu bilmiyorum ...
Eksik gördüysen , dogrusunu belirt müslümana çakacagım diye sıraya girme ...

|SEÇKiN|

Profesör
içinde samimiyet olmayan hiçbir eylem başarıya ulaşmaz!
ya da şöyle diyelim, muvaffak olunacak işleri samimi insanlar başarır...
çünkü bizler protesto eder, arkasından oturur çaktırmadan en başta biz izleriz...
bi zamanlar bulunduğum bir şehirde, mahalle içinde açılan bir birahaneyi protesto ediyorlardı, vardım baktım... protesto edenler bizim ülkücü kardeşlerdi,
ve biliyor musunuz ki, bu arkadaşlar protesto ederlerken SARHOŞTULAR!
sonuç mu? o birahane dolup taşmaya başladı!
ihlas dediğimiz sır sahtekar birinin elinde holding adı olalı beri böyle bu işler efendim!