Dilipak'a 6 ay hapis cezası!

HaZiRuN

Revizyonda
28434.jpg

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Güven Erkaya’nın ölümü üzerine yazdığı “Hakkımı helal etmiyorum” yazısı nedeniyle mahkûm olduğu 180 bin lira tazminatı ödemeyip evini icradan kurtarmak için “mal kaçırdığı” gerekçesiyle yargılanıyordu. Erteleme yoluna gitmeyen mahkemenin Dilipak’a borcunu ödememesi halinde 6 ay hapis cezasına hükmettiği karar, Yargıtay’ta kesinleşir de Dilipak yine borcunu ödemezse yasa gereği hapse girecek.
Cemal DOĞAN/ANKARA

manifesto

Yasaklı
28434.jpg

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Güven Erkaya’nın ölümü üzerine yazdığı “Hakkımı helal etmiyorum” yazısı nedeniyle mahkûm olduğu 180 bin lira tazminatı ödemeyip evini icradan kurtarmak için “mal kaçırdığı” gerekçesiyle yargılanıyordu. Erteleme yoluna gitmeyen mahkemenin Dilipak’a borcunu ödememesi halinde 6 ay hapis cezasına hükmettiği karar, Yargıtay’ta kesinleşir de Dilipak yine borcunu ödemezse yasa gereği hapse girecek.
Cemal DOĞAN/ANKARA

Erdoğan dönemimizde kim düşüncesinden dolayı mahkum oldu diyordu.Acaba Dilipak'ı gözü görmüyor mu..
Sonuna kadar haklı olduğu bir sıradan yazı yüzünden insan 6 ay hapis yatar mı? bu nasıl adalet..canı cehenneme böyle adaletin..

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
"Merhumu nasıl bilirdiniz?"

"-İyi biliriz"

"Haklarınızı helâl ediyor musunuz?"

"Helâl olsun."
...
repliğinde otomatiğe bağlamış, "beni yakın,külümü savurun"diyenin cenaze namazını da itinâ ile kılan ve üstteki sözleri bir çırpıda sarfeden bir milletiz biz.

Abdurrahman Dilipak'ın bu tutumu ağır gelmiştir haliyle.
Yargıtay da haklı şimdi ama(!)

Adâlet işte,bu cenâha karşı genelde "rezâlet" fonsiyonuyla iş başına geliyor. Adalet de kod adı olarak kayıtlara geçiyor.

mostar

Profesör
Kurdun başına gelenlerden ders alıp, taksimatı aslanın istediği gibi yapan kurnaz tilkiyi anımsattı bu haber. Ehh ne yapalım, cebimdeki hakkımı helal etmiyorum listesini, tiz çiğneyip yok etmeli.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ne kadar saçma sapan bir karar, herkes herkese hakkını helal etmek zorunda mı yahu?

Güven Erkayaya hakkımızı helal etmiyoruz, var mı ötesi?

Yazıklar olsun böyle hukuku, yazıklar olsun böyle adalete.

Luha

Üye
ya hu para ödense yatmayacakmış altı ay...muslumanlar bunu karsılayamıyor mu o kadar mı düştük ... bi şeyler yapmak lazım olamayan adalete kufredip oturacak mıyız yerimizde