Dikkat edilmesi gereken yeni bir Akım Ulusalcılar

sword

flawless Victory
Ulusalcilikla Milliyetçiliğin Arasindaki Fark Nedir Bilenler Açiklayabilir Mi?muhalefet Olsun Diye Sormuyorum Yanliş Anlaşilmaz Inş.selametle

Atatürk ilkelerinde Milliyetçilik şöyle açıklanıyor. (tam şekliyle yazamasamda bu yazacağımı anlatıyor) "Bir ülkeyi oluşturan halklar Milleti oluşturur. Halkın milleti oluşturması için aynı ortak emelleri olmalıdır.Tarihleri bir olmalıdır. Bunun adına da Türk milliyetçiliği denir.

Ulusalcılık ve Milliyetçilik kavramı aynıdır. Sadece söyleyiş değişikliği yüzünden farklı kesimleri ifade eder. Bu durumda ulusalcılar ırkçılar oluyor.

agbi

Yasaklı
€RTUĞRU£ GAZi;294008' Alıntı:
agbi madem burdasınız ..neyden uzak durasınız!!

sizi burada görmek isteyen sayısı oldukça fazla ..

illa bunu kanıtlamamıza gerek var mı ?

isterseniz bir anket açalım...

evet evet ...anket açalım sizde görün ...ve burada sizin bilgilerinziden ne kadar kişinin faydalanacağını öğrenmiş oluruz hep birlikte...

Anket açma kardeşim hakkımdaki düşüncelerinden dolayı Allah razı olsun bu bana yeter.

Allahın izniyle gerçek yaşamda sizinle karşılaşırız birlikte Allahın doğruları için mücadele ederiz.

agbi

Yasaklı
İsim vermiyorum unuttuklarım olabilir kimse kırılmasın diye TÜM DİNİ OLUŞUMLARA mensup olan kardeşlerim dilerdimki bu başlığa ilgi gösteresiniz Allah tan dileğim başarılı olmasınlar ama DİKKAT EDİN ULUSALCILARA ileride Müslümanlar bunlar yüzünden zarar örürlerse sebebi bunlara karşı yasal tetbirleri almamız ve toplumu aydınlatmamız içindir.

Sağ.İş Başkanının bir sözü var BİZİM DEDELERİMİZ CEPHEDE SAVAŞIRKEN ULUSALCILARIN DEDELERİ UŞAKLIK YAPIYORDU

Günün birinde gelecek nesilimiz demesin ATALARIMIZ BİRBİRİNİ TENKİT ETME ORTAMINDAYKEN ULUSALCILAR BU SEVİYEYE GELDİ VE BİZ ÇEKİYORUZ

Güncelleme gereği duydum.Bir zamanlar bu konuya değer vermeyenler için.

agbi

Yasaklı
AHHHHHHHHHHHHHH

YOKMU ŞU NEFSİM

Yine nefsime hakim olamadım.

Ummuhan ablanın okuması için güncellendirdim.

Özür dilerim abla nefis işte

agbi

Yasaklı
NEDENSE DİKKATSİZ BİR TOPLUMUMUZ.

REHAVETE KAPILMAYI ÇOK SEVERİZ.

AMA GÜNDEMDEKİ KAZALARA DİKKATSİZLİK NETİCESİ UPRARIZ.

ULUSALCI DENİLEN SÖZDE ATATÜRKÇÜ DENİLEN KİŞİLER İŞTE BÖYLE HAREKET EDERLER.

DOĞU PERİNÇEK BEBEK KATİLİ VATAN HAİNİ SİYONİZMİN KANLI MAŞASI APO ya çiçek veriyor.

DOĞU PERİNÇEK KIBRIS taki ORDUMUZA İŞGALCİ diyor.

FAKAT BUGÜN ULUSALCILARIN GİZLİ LİDERLERİNDEN.

DİĞER ULUSALCILARMI ZAMANINDA ATATÜRK ÜN FOTORAFINI BULAMAYIP LENİN İN STALİN İN MAO NUN FOTORAFLARINI ASANLAR.

Ama onlar suçlu değil asıl suçlu benim çünkü onların gerçek yüzünü Halka anlatmak için elimden geleni yapmadım.ŞİMDİ VİCDANIMI TEMİZLEMEK İÇİN BİR KAÇ CÜMLE YAZAR BİRKAÇ ALINTI YAPARIM.

BEN UTANIYORUM ÇÜNKÜ UTANACAK YÜZÜM VAR.

zebih

Kıdemli Üye
-faraza-iki yıl sonra türkiye karışsa, mesela güneydoğu'da birçok vilayette şiddetli sokak savaşları baş gösterse, konya'da, istanbul'da, mersin ve adana'da aynı anda kan gövdeyi götürecek önü alınmaz bir -adı konulmayan- iç savaş söz konusu olsa, asker polis müdahale edince hadiseler durulur mu acaba?

80 gibi olacağını sanmıyorum...

konuyla ne alakası var derseniz: 'ulusalcı' kimliğinine, refleks koruma, savunma ve örgütlenme şemalarını da dahil edip deşifre ettiler ya.. bendenize enteresan geldi, o kadar.

agbi

Yasaklı
-faraza-iki yıl sonra türkiye karışsa, mesela güneydoğu'da birçok vilayette şiddetli sokak savaşları baş gösterse, konya'da, istanbul'da, mersin ve adana'da aynı anda kan gövdeyi götürecek önü alınmaz bir -adı konulmayan- iç savaş söz konusu olsa, asker polis müdahale edince hadiseler durulur mu acaba?

80 gibi olacağını sanmıyorum...

konuyla ne alakası var derseniz: 'ulusalcı' kimliğinine, refleks koruma, savunma ve örgütlenme şemalarını da dahil edip deşifre ettiler ya.. bendenize enteresan geldi, o kadar.

Doğru düşünce ve yerinde tespitler.

80 Ortamları artık arkada kaldı fakar senaryoda değişiklikler yapılmak istendi.

Fakat Allah razı olsun

Tüm oralarda Hizmet veren cemeat ve tarikatlardan.

LEYLA ZANALAR NE DEDİ ORDUYA " Bizlerde sizler gibi laik iz Dini oluşumların buradaki faliyetlerini durdurun "

İSLAMİYET BİRLEŞTİRİCİDİR.

zebih

Kıdemli Üye
geçenlerde yine genelkurmay başkanı 'irticai faaliyetler artıyor' dedi. hemen ardından baskın yaptılar istanbul'da 50 kişiyi içeri aldılar. beri yanda, öcalan'ın doğum günü bahanesiyle devletin polisine jandarmasına basının gözünün önünde saldıranlardan ne hikmetse bin kişi, beşyüz kişi içei alındığında dair ne bir haber ne bir bilgi var!...

bre genelkurmay başkanı!

yarın içeri karışırsa 'iman gücü' deyü yırtınacaksınız bu köftehorlarla savaşacak insanları bulmak için!

yapmayın etmeyin!

sana (yani aslında bana) kin ile saldıranlara neden bu tolerans?

beşyüz bin asker peşlerinde deli dana gibi dolanır da bunların eli silahlılarının peşinde, şu imralı'daki hainbaşı'nın dlini kesmeye gücünüz yetmiyorsa eğer, ne siz devletsiniz, ne de biz millet!

oguz

Yeni
ortak noktalar

ulusalcılar geçmişleri malum
sol bir gurupdan geliyorlar ,onların din ile fazla bir ilgileri olmadığı aşigar
dini yönlen zayıf olan kesimleri bu ülkeden kovacak durumumuz herhalde yok
bazı kaygılarında haksızmı Hayır haksızda sayılmazlar
özelliklede ülkenin kaynaklarının kurutulması ,yabancıların tekeli bütün bunlar bizleri üzen konular ,artı Amerikan AB emperyalizmine karşılar, Haklılar
AKP zihniyetiyle ortak noktalar ,dini yönden bizlerinde istediği bazı hakları savunuyor olmasıdır i bunlarda sözde kalıyorya neyse
AKP küreselciliği savunan AB ve Amerikasız bir şey olamayacağına inanan bu nedenlede ipleri onlara bırakan bir siyaset anlayışına sahip bir parti
biraz kaba olacak ama bana göre mandacı
böylesi her iki oluşumda Türkiye gerçeğine uygun değildir
milli manevi değerlerimize bağlı milli hükümetler tek çaredir...

agbi

Yasaklı
BAZILARI DALGA GEÇER

PERŞENBENİN GELİŞİ ÇARŞANBADAN BELLİ OLUR ÖRNEĞİNİ VERDİĞİM ZAMAN.

iŞTE BURADA ÖNEMLİ OLAN.

Yarın yaşayacakmış gibi çalış.Yarın ölecekmişsin gibi ibadet et.Demekki ikisi birarada olmalı.

rumi

Üye
BAZILARI DALGA GEÇER

PERŞENBENİN GELİŞİ ÇARŞANBADAN BELLİ OLUR ÖRNEĞİNİ VERDİĞİM ZAMAN.

iŞTE BURADA ÖNEMLİ OLAN.

Yarın yaşayacakmış gibi çalış.Yarın ölecekmişsin gibi ibadet et.Demekki ikisi birarada olmalı.

"HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMAK" şeklinde olacak doğrusu....

VE ÇarşaNba değil ÇarşaMba, PerşeNbe değil PerşeMbe olacak doğrusu sayın Agbi...

Allah kimseyi nefsinin esiri yapmasın inşaallah...

agbi

Yasaklı
"HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMAK" şeklinde olacak doğrusu....

VE ÇarşaNba değil ÇarşaMba, PerşeNbe değil PerşeMbe olacak doğrusu sayın Agbi...

Allah kimseyi nefsinin esiri yapmasın inşaallah...

Gerçekten güzel demişsiniz...Allah kimseyi nefsinin esiri yapmasın inşaallah...

Yukarıdaki mesajı size yazdıran nefsinizmi yoksa aklınızmı ? Merak ettim.Konu ile ilgili bir görüş bildiren bir msj ınızı göremedim.Yoksa bugünün tenkit ettiğimiz sosyal oluşumların temeli ULUSALCILAR sizi rahatsız etmiyormu.

BIRAK BENİM KELİME HATALARIMI Kelime hatalarımı ortaya koymakla nefsini tatmin etme.

AKLINI tatmin etde Müslümanları oyuna getirmek isteyen Ulusalcılar için birşeyler düşün
.

Nemiş Çarşanba değilmiş Çarşamba olacakmış.Perşenbe değilmiş Perşembe olacakmış.Özür dilerim sayın hocam.Benim kelime hatalarımı ortaya çıkarmak size ve topluma ne kazandırıyor merak ettim.

Adamlar İslamiyete karşı birçok oluşumlara imza atıyorlar.SİZ HALA ÇARŞANBA MI ÇARŞAMNAMI da TAKIL ın[/B]

BAKTIM İKİ KONU açmışsın biri AMCA NERDEEEEEEEEE Sahi nerde yoksa amcanın değişik versionumusun??

rumi

Üye
Sanırım size bie söylemek yanlış oldu kusura bakmayın devam edin...

agbi

Yasaklı
Sanırım size bie söylemek yanlış oldu kusura bakmayın devam edin...

Bak arkadaşım.

Sonuçta ben bir insanım ve ENİYİ BİLDİĞİM ŞEY HİÇ BİRŞEY BİLMEDİĞİMDİR.

Fikirlerim düşüncelerim analizlerim sizin için uygun olmayabilir buda çok normaldir.

İYİ OLUŞUM Fikirlerin renk çeşitliğinden ortaya çıkar ve BİRBİRLERİNİ TAMAMLARLAR.

Benim karşıtım veya bana yönlendireceğiniz Fikirleriniz var ise beklerim inanın saygı duyarım bir ateistin fikrine bile sebebi fikri kabul etmem değil fikrine inanışıdır.

EĞER MÜSLÜMANLAR KAFİRLER GİBİ HİRİSTİYANLAR GİBİ ATEİSTLER GİBİ DEİSTLER GİBİ İNANDIKLARI İÇİN MÜCADELE ETSELERDİ BUGÜN HER ŞEY ÇOK FARKLI OLURDU.

agbi

Yasaklı
Konuda ilgi yok.

galiba bazıları için ulusalcı lar Tesettür e HAYIR demek için MİTİNGLER YAPANLAR AKP den daha fazla İSLAMİYETİMİ YAŞIYORLAR.

AHHH

Nefsin ürünü TEMELİ CEHALET OLAN siyasi cemeat tarafgirliği

KAVİ

Paylaşımcı
Ulusalcılar sus pus. Veli abileri hapiste, Türkan Ablalarıda parti kapanacak diye seviçli, mitinkleri bıraktı, tuncay abileri kanalın yüzde kırkını chp vermiş.Satılık diyorlar onada. EE Birde Allah varki her şeyin üzerinde bakalım neyler, neylerse güzel eyler.

beyzade53

Üye
Ulusalcılar sus pus. Veli abileri hapiste, Türkan Ablalarıda parti kapanacak diye seviçli, mitinkleri bıraktı, tuncay abileri kanalın yüzde kırkını chp vermiş.Satılık diyorlar onada. EE Birde Allah varki her şeyin üzerinde bakalım neyler, neylerse güzel eyler.

Kurtlar dağa çekilince meydan çakallara kalırmış.
sevinin bakalım. bu havanın puslanacağı vakitte gelir elbet.

agbi

Yasaklı
Kurtlar dağa çekilince meydan çakallara kalırmış.
sevinin bakalım. bu havanın puslanacağı vakitte gelir elbet.

İnşallah yanlış anlamışımdır.????????????? VATAN HAİNİ BEBEK KATİLİ APO ya ÇİÇEK VEREN PERİNÇEK in LİDERLİĞİ YAPTIĞI ULUSALCILIK DENEN HAREKETİ DESTEKLİYORMUSUNUZ ??????????????????????????????