Dijital İşgal ve Transhümanizm Serhat Arvas | KUDEMA

Abbas yel

İhvan Forum Üye
Katılım
20 Eki 2022
Mesajlar
92
Tepkime puanı
13
Puanları
8
Konum
Van
İnsan gerek fiziksel, gerek zihinsel olarak yoğun bir saldırı altında. Bir yandan bireysel hak ve özgürlükler kısıtlanırken diğer yandan insanlara sanal bir dünya, hatta sanal bir cennet vaat ediliyor. Herhangi bir müdahaleye karşı çıktığı an bilim düşmanı, komplo teorisyeni, felaket tellalı olarak nitelendirilen insana seçenek sunulmuyor. Gerek tıbbi, gerek teknolojik müdahaleler çeşitli bahaneler ile zorunlu tutuluyor.
Doğal olana bir alternatif olarak yapay gıdalar üretenler, gerçek hayata bir alternatif olarak sanal âlemi inşa edenler ile aynı kişiler. İnsanlığı maddi-manevi kıskaca alarak kısır döngüye sokmuş durumdalar. Genetiği değiştirilmiş organizmalar ile gıdaya müdahale edenler, şimdi insan genetiğini değiştirmenin yolunu buldular. Hastalıkların iyileştirilmesi için zorunlu fakat kötü ellerin elinde tehdit oluşturduğu için sorunlu olan yeni biyolojik ve tıbbî gelişmeler insan neslini tehlikeli bir sürece sokuyor.
İnsan fıtratına müdahaleler, Yapay Zekâ çalışmaları, Metaverse, CRISPR-Cas9, Endüstri 4.0, Transhümanizm, küresel/dijital dönüşüm gibi gelişmeler çocuklarımızı ve gelecek nesillerimizi nasıl etkileyecek? 1665757920771.jpg
 
Üst