Devlet Bahçeli / Ülkücü / müydü?

Serdar55

Asistan
Abdurrahim Karakoç - Vakit
2010-09-01

--------------------------------------------------------------------------------

Devlet Bahçeli / Ülkücü / müydü?

Niçin soruyorum, zamanı mı şimdi?
Evet tam zamanı ve herkesin her şeyi bilmesi lazım...
Ekranlarda görüyorsunuz, bir öfke, bir azamet, bir tehdit yoğunluğu...
“Ülkücü” olmak için sanki Devlet Bahçeli’nin EVET onayı vermesi ön şart... Aksi halde geçmişi ne olursa olsun, “Aforoz” durağına mahkûm ediliyor...
Ben bir ÜLKÜCÜ’yüm... Ölene kadar da Ülkücü kalacağım... Devlet Bahçeli Ülkücüsü olmaktan utanırım...
Yine bana kızacak birkaç ***ıkırık nevzuhur Ülkücü müsvettesi...
Peki, Bülent Ecevit ve Rahşan Ecevit, “Eli kanlı katiller, faşistler” ithamında bulunduğunda ne yaptı Sayın Bahçeli? Kendisine iktidar olma güneşi doğduğu halde gidip Bülent Ecevit ile ortak hükümet kurmadı mı?
Bu nasıl Ülkücülük?
Ülkücü gümrükçülüğü yaparak “Sen geç-sen dur” emri vermek, gerçekten Ülkücülük müdür?
Bir soru daha:
Ülkücü hareketin kuruluşundan 12 Eylül darbesine kadar geçen süre içinde Ülkü Ocakları başkanlığı, Ülkü-bir, Ülkü-Tek, Ülkü-Köy, Ülkücü esnaf, Ülkücü memurlar derneklerinde hiç yer almış mıdır Sayın Bahçeli?
Hangi konferanslara katılmış, hangi mitinglerde yer almıştır?.. Eli kalem tutuyor, hangi eseri yazmıştır Ülkücülük hakkında?..
Henüz hayattadır Ülkücülük hizmetinde ön saflarda bulunanlar ve bedel ödeyen yiğitler...
Peki, Devlet Bahçeli nerede bedel ödemiştir?
Bugün kalkmış “Ülkücü tokadı, Osmanlı tokadı” savurması yapıyor... Fazla gülünç duruma düşmeyeceğine inansa, herkesi “Yüce Divan”a gönderme tehdidine hedef seçecek...
İlk Ülkü Ocağı Genel Başkanı’ndan, son (12 Eylül darbesine kadar) Genel Başkanlık yapanlardan aforoz yememiş kaç kişi var?
Bana inanmayanlar sorabilirler yaşayanlardan...
Herkesi “Hainlikle” suçlamaktan başka bir özelliği var mı Devlet Beyimizin?
Neyin haini be kardeşim?
Hainlik üretim merkezi gibi çalışan bir parti kimi inandırır ki?
Toplama Ülkücü kopyeleri hariç?
Rahmetli Seyid Ahmed Arvasi Hoca derdi ki:
“Ülkücülük istismar vesilesi olmamalı... Bakıyorum da Ülkücü geçinenler, Ülkücülükten geçinenler çoğalırken, esas Ülkücüler azaldı...”
Yanlış mı bu değerlendirme...
Ülkücü olmanın şartlarını bilmeyen, Ülkücü hareket içinde ülkenin bekası için bedel ödemeyen birileri gençliklerini, istikballerini Ülkücülüğe adamış, mertçe mücadele vermiş Ülkücüleri “Menfaatçilikle” suçlarsa, sormazlar mı?
Yahu sen Ülkücülüğün neredesindeydin?
Aforoz mekanizmasını işletme, kimini hainlikle, kimini Ülkücü olmamakla suçladıkların henüz hayattalar... Kendi iradelerini kullandıkları zaman niye bu denli feveran ediyorsun?
Görüyorsun işte bir cevap veren ve senin hakkında tartışma açan çıkabiliyor, çıkması lazım...
Şehit cenazelerinde Nuh Nebi zamanından kalma üç-beş slogan söylemek ve dahi taşkınlık yapmak Ülkücü adabına sığmaz...
“Şehitler ölmez, vatan bölünmez” anladık anlamasına da sizden kaç kişi şehit oldu arkadaş? Faşist bir yöntem geliştiren bazı rütbeli askerlere sahip çıkıyorsunuz, amma soru bile soramadığınız gibi, soru soranları “hain” diye yaftalıyorsunuz...
Maksadınız belli oldu... Siz “OHAL”ci, sıkıyönetimci bir rejimden yanasınız... Çünkü demokrasiyle, halkoyuyla iktidara gelmeniz mümkün değil... Eh, Ecevit de gitti gelinmez yere...
Ben bir Ülkücü’yüm... İşte belgeleri:
/Çıktık Ötüken’den günün birinde/Yıkandık Mekke’nin Tevhid Nurunda/Hem dünde, bugünde, hem de yarında:
İslâmlık Miraç’tır, Ülkü sancaktır/Bu mübarek yoldan dönen alçaktır...
YEMİN adlı şiirimde demişim ki:
/Ülküm aşk çölünde Veysel Garani/Ulubatlı Hasan eyler göreni/Fatih Akşemseddin, Molla Gürani/Susarsam hakkını helal etmesin/..
Kenan Evren Anayasasının değişmesine “hayır” avazeleri ile haykıran ve kendilerini “Ülkücü” zanneden nevzuhurlarla ne benim, ne de esas Ülkücü yiğitlerin bir yakınlığı olabilir...
Ülkücülüğün çilesini çekenleri ismen saymayı düşünmekteyim... Muhtemelen onları da aforoz edecektir Devlet Bey... Olacak mı o kadar?
==================
Cesaret noktasında herkes bîkarar oldu,
Gördük ki ondan sonra tezek baş yarar oldu.
Karaya kaçmak için çırpınırken balıklar,
Uyku ve uyanıklık küllümen zarar oldu.

Serdar55

Asistan
MHP belgelerle, icraatlarıyla oy alan bir parti değil, sloganlarla konuşup sloganlar üzerine meclise giren bir parti.Yapılan çağrılar, hakiki ülkücüleredir, MHP'nin ekserisi ise slogan ülkücüsüdür.CHP ulusalcılık üzerine oy toplayan soyluların partisi, MHP ise bu yalanlara inanan baldırı çıplakların partisi.

ummuhan

Kıdemli Üye
Demek ki gerçek ülkücüler mhp den koptular o zaman ....

thetevhit

Üye
Devlet Bahçeli Ülkücü değil TÜRKÜCÜ TÜRKÜCÜ

ummuhan

Kıdemli Üye
Devlet Bahçeli Ülkücü değil TÜRKÜCÜ TÜRKÜCÜ

Türkü söyleyebilmek bir sanattır o sesle onun bunu yapabileceğine inanıyor olamazsınız...:)

hele mitinglerden sonra biraz da kısılmış ve çatlamış haliyle.... Aman Allahım....

Dergaz

Profesör
MHP'li vekil Ulusal kanalda !

Ergenekon'dan tutuklu Doğu Perinçek'in sahibi olduğu Ulusal Kanal'a bugün MHP'li vekil konuk olarak katıldı.

Teröristbaşı ile çekilmiş samimi pozları olduğu bilinen İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek'in kanalına bugün MHP'nin Edirne Milletvekili Cemalettin Uslu konuk olarak katıldı.

Teröristbaşı ile samimi fotoğrafları ortaya çıkan Ergenekon sanığı Doğu Perinçek'in televiyonunda "referanduma sayılı günler kala" yaşanan bu görüntü şaşkınlık meydana getirdi.

Tarihi referandumdan “evet” çıkmaması için kulislerin yapıldığı şu günlerde oldukça sıcak sohbetin yaşandığı programdan ilginç görüntüler de hafızalara kazındı.

habervaktim

reis

Kıdemli Üye
Ülkücüler ikiye ayrılır...

- İslam ve yerli damardan beslenenler ( BBP, Nizam-ı Alem, Alperenler ve bazı eski ülkücüler )

- İslam ve yerli damardan beslenmeyenler ( Şimdi ki MHP'liler )

|SEÇKiN|

Profesör
hayatta herşeyi anladım da şu isim, isimlendirilme meselesini hiç anlamadım. demek istediğim şu ki,
benim adım, "müslüman"dır... sadece müslüman! vatan sevgisi de, millet sevgisi de, bilmem ne sevgisi de...
her ne ararsan, olması gereken... bütün güzelliklerin hepsi... islâm'ın içinde yok mudur?
ne yani, bu kelimenin tanımladığı, va'd ettiği hayatın içinde bi eksiklik mi var, kusur mu var... ki, bu insanlar değişik isimler alıyorlar?
yoksa kendilerini başka isimlerle tanımlayanların islâm ile müslüman ile bir sorunu mu var acaba?
demek, öyledir herhal!

hayatta herşeyi anladım da şu isim, isimlendirilme meselesini hiç anlamadım. demek istediğim şu ki,
benim adım, "müslüman"dır... sadece müslüman! vatan sevgisi de, millet sevgisi de, bilmem ne sevgisi de...
her ne ararsan, olması gereken... bütün güzelliklerin hepsi... islâm'ın içinde yok mudur?
ne yani, bu kelimenin tanımladığı, va'd ettiği hayatın içinde bi eksiklik mi var, kusur mu var... ki, bu insanlar değişik isimler alıyorlar?
yoksa kendilerini başka isimlerle tanımlayanların islâm ile müslüman ile bir sorunu mu var acaba?
demek, öyledir herhal!
Yahu arkadaş Müslümanın;
Kavmi olur,(Soyu,sopu,ailesi gibi)
Oturduğu yerin adı olur.(Ülkesi,memleketi köyü,kasabası gibi)
Mesleği olur.(Doktur,mühendis,fırıncı,inşaatcı gibi)
İdaelleri olur.(Ülkücülük gibi)
Yani bu isimlerin hiçbirisi sırf isminden dolayı kişinin Müslüman oluşuna bir zarar vermediği gibi İslama uygun yapılırsa her birisi O kişinin Müslümanlığını kuvvetlendirir,değilmi.?

|SEÇKiN|

Profesör
Yahu arkadaş Müslümanın;
Kavmi olur,(Soyu,sopu,ailesi gibi)
Oturduğu yerin adı olur.(Ülkesi,memleketi köyü,kasabası gibi)
Mesleği olur.(Doktur,mühendis,fırıncı,inşaatcı gibi)
İdaelleri olur.(Ülkücülük gibi)
Yani bu isimlerin hiçbirisi sırf isminden dolayı kişinin Müslüman oluşuna bir zarar vermediği gibi İslama uygun yapılırsa her birisi O kişinin Müslümanlığını kuvvetlendirir,değilmi.?

sağlıkçı, konuyu alakasız yerlere çekme muhterem!
benim, kişinin nüfusundan, hüviyetinden, mesleği ve sosyal statüsünden falan bahsetmediğimi gayet iyi anladın!
bahsettiğim şey, idealleri (size ait şık) idi.
benim idealim, bu dünyada bir müslüman gibi yaşamak, dünyamı Rabbimin gözetiminde tanzim etmek...
peki ülkücülük dediğin şeyin islâmda bir karşılığı var mıdır?
şayet varsa, zaten mesele yok... ayrı bir isim almanıza gerek yok...
ama yoksa eğer, o halde islâmi olmayan bir elbise kuşanmış oluyorsunuz ki o takdirde söyleyecek bir sözünüzün olmaması gerekir!
bir müslüman olarak tabii...
biraz felsefi mi oldu yoksa?! :)

polatini

Kıdemli Üye
mhp nin tabanı bu adama nasıl sabrediyor şaşırıyorum...

ubeyd_el_turki

Doçent
MHP'nin kadrosu eski MİT ajanlarıdır...Bahçeli Vural vs vs...
Türkeş MÇP'yi kurarken eski hakiki ülkücüler siyasi yasaklı olunca kendisinin MİT'e soktuğu ülkücü gençleri çağırdı...Onlarda MİT'te derin devlet ile tanışmış,her türlü pisliğe bulaşmıştılar.İşte o pisliğe bulaşanlar şimdiki MHP'yi doldurdu...

Bunlar ne namaz bilir ne din...Bunların tek derdi RACON kesip türkücü görünmektir.Bunların dinle diyanetle hiçbir işi yoktur.Öyle ya Osman Durmuş hergelesi kalkıp başbakanın eşinin örtüsüne dil uzatmadı mı ?

Allah ÜLKÜCÜ taifesinin şerrinden milleti,islam ümmetini ve dünyayı korusun...Onları da davalarınıda kısır eylesin...

Dergaz

Profesör
Türkeş MÇP'yi kurarken eski hakiki ülkücüler siyasi yasaklı olunca kendisinin MİT'e soktuğu ülkücü gençleri çağırdı...Onlarda MİT'te derin devlet ile tanışmış,her türlü pisliğe bulaşmıştılar.İşte o pisliğe bulaşanlar şimdiki MHP'yi doldurdu...

Bunlar ne namaz bilir ne din...Bunların tek derdi RACON kesip türkücü görünmektir.Bunların dinle diyanetle hiçbir işi yoktur.Öyle ya Osman Durmuş hergelesi kalkıp başbakanın eşinin örtüsüne dil uzatmadı mı ?

Allah ÜLKÜCÜ taifesinin şerrinden milleti,islam ümmetini ve dünyayı korusun...Onları da davalarınıda kısır eylesin...

Amin.

MECZUP

Profesör
Bi de Milliyetçiyim diye geçinir, yahu milliyetçilik demek önce milletin hakkını gözetendir adam ;
özgürlüğe, demokrasiye gaziye engellelilere özel haklar veriliyo beyfendi "HAYIR" diyo bunun nersi milliyetçi ?

Allah'u Ekber.....

|SEÇKiN|

Profesör

eyvallah kardeş, 'âmin'ler olsun,
binlerce kez...
budur!

cemaliii

Kıdemli Üye
devlet bahçeli ülkücüdür.ama velakin cemaatin devşirdiği ülkücü takımı ülkücü değildir.onlar artık cemaatin adamıdır.her partiden çıkıyor demekki böyle eski kuşaklar yeni devşirmeler.solculardanda var ülkücülerdende.hepsindede var ama bunlara kim kucak açıyor?cemaat.gülen cemaati medyası.

bu devşirmelerin hepside davasına ihanet edenlerdir.gömlek değiştirenlerdir.tıpkı milli görüş gömleğini değiştiren tayyip ve şürekası gibi.

reis

Kıdemli Üye
Müsaadenizle biz buna oha ve çüşş diyeceğiz...

Dergaz

Profesör
Rahsan Ecevit ulkuculere militan katiller derken Bahceli'nin ulkuculugunu goremedik, 2001 bankara soyulurken goremedik nedense..

Bir kez daha Amin demekte fayda var.. Allah (cc) bizleri sarapcilardan korusun ..

reis

Kıdemli Üye
galiba forumda bu kelimeler serbest? veya sen yönetimden torpillisin.
Gülen Cemaati'nden olanlara "DEVŞİRME" demiş ve Gülen Cemaati'ne destek veren ülkücüleri "İHANET"le suçlamışsın.
Aynı benzetmeyi hiç utanmadan ve sıkılmadan Tayyip Bey ve 'şürekası' için tekrar etmişsin...

Bizde bu aymazlığına karşı sadece oha ve çüşş demişiz..

Bizde sonradan kendimize hayret ettik ama çok ucuz kurtulmuşsun...

Ha ayrıca, sağolsun yönetim cenahından birazcık torpilimiz vardır...
Hani "aklı biraz kıttır ne derse desin" misali bir torpil bu..