derinlik.

Arifane

Profesör
sevgili dostlar öyle enteresan yazılar yazıyorsunuz ki insan şaşırıyor ne yazacaını bilemiyor. bazı yerde rabıtaya dil uzatılıyor ben bu tasavvuf yolunda yaklaşık 15 yıldır yol almaya çalışıyorum ve bu yolda gidebilmek için mutlaka yürüyebilmek görülmeyeni görebilmek duyulmayanı duyabilmek konuşulmayanı konuşabilmek için mutlak rabıtaya ihtiyaç vardır. biz kendimize insanız diyoruz hiç bir şeye ihtiyacımız yok diyoruz işte en büyük şirk budur. mutlaka allahın altın zincirini ellerinde tutan seçkin kulları vardır. bu zatlar bizlere ancak insan olduğumuzu ve bu aleme insan olarak getiriliş sebebimizi anlatırlar. ve rabıta ancak allaha yapılır. çünkü ruhlar alemindeki ben rabbınız değil miyim nidasını 3 kez işiten ancak allaha rabıta yapmış olur. bu nidayı bizlere ancak mürşidi kamiller duyurabilir. eğer mürşitlere gerek yok derseniz peki hz allah hz ademi niye yaratti melekleri niye secde ettirdi lütfen dostlar melekler gibi bizde secde edelim yoksa iblis gibi cenneten kovuluruz.

ankakusu

Asistan
eğer mürşitlere gerek yok derseniz peki hz allah hz ademi niye yaratti melekleri niye secde ettirdi lütfen dostlar melekler gibi bizde secde edelim yoksa iblis gibi cenneten kovuluruz.

Arifane abii beş milyar insan secde ediyor ya..yoksa daha mı fazla :whistling[1]:
:clap2:

ÇiLe-i AşK

Asistan
arifane abi bir söz etmissiniz cokda dogru etmissiniz...
Allah dostlarından ziyade zamanında ve günümüzde Peygamber Efendimiz'e bile laf edenler varken bunları görmeye sasırmamak gerek :uzgunum[1]:

biri rabıtaya laf eder biri sefaat diye bisey yok der digeride nerde eskiden ki Allah dostları der...vs vs

Allah hidayet versin onlarada ne diyelim... bazı seylere kalpler mühürlü olunca bu sonuclar cıkıyor ortaya...
benim tek idrak edemedigim nokta böyle güzel bir sitede hala barındırılmaları yada kendileri isteyerek hala kalmaları..
onlara uygun aynı dilden konusan kendi akıllarıyla esdeger insanların bulundugu bircok site var neden oralara gitmezler sasırtıcı...(agır konusduysam affola ama bu tip karakterlere müstehaktır )

Rabbim kişi hakkında hayır diledimi onu dinde ince anlayıslı kılar(h.ş. buhari)
hakkında hayır dilenenlerden oluruz insAllah
slm ve dua ile...

melami

Paylaşımcı
arifane abi bir söz etmissiniz cokda dogru etmissiniz...
Allah dostlarından ziyade zamanında ve günümüzde Peygamber Efendimiz'e bile laf edenler varken bunları görmeye sasırmamak gerek :uzgunum[1]:

biri rabıtaya laf eder biri sefaat diye bisey yok der digeride nerde eskiden ki Allah dostları der...vs vs

Allah hidayet versin onlarada ne diyelim... bazı seylere kalpler mühürlü olunca bu sonuclar cıkıyor ortaya...
benim tek idrak edemedigim nokta böyle güzel bir sitede hala barındırılmaları yada kendileri isteyerek hala kalmaları..
onlara uygun aynı dilden konusan kendi akıllarıyla esdeger insanların bulundugu bircok site var neden oralara gitmezler sasırtıcı...(agır konusduysam affola ama bu tip karakterlere müstehaktır )

Rabbim kişi hakkında hayır diledimi onu dinde ince anlayıslı kılar(h.ş. buhari)
hakkında hayır dilenenlerden oluruz insAllah
slm ve dua ile...

Arifane kardeş :friends: :clap2: :shake2[1]: bir kardeşimiz vardı 5 vakit namazda hiç kaçırmazdı.. Her kurban bayramında en irisini en güzel ini arardı kurbanın, O na layık olabilsin diye ... yıllarca sunu söylerdi; abi yetmiyor bu kadar bir yerlerde eksiklik var. ama ne. uzun süre aradı bu eksikliği. Bu İÇ teki haykırışlarını duyurdu aldı tuttu elinden arattırdı buldurdu DOSTU.. ama İÇ ten istedi.. O dost O na kendini tanıtı O da kendini tanıdı. O ben liklerden kurtuldu o fazlalıklardan kurtulunca hafifledi. şimdi ayakları yere bile deymiyor. Abi yıllarca sadece iyi spor yapmışız diyor. O gerçektende iyi bir sporcu.. Kurban a gelince en sevdiğini kendini kurban etti durdu secdeye ...

sahra_yagmur kardeş eyvallah... herşey yerli yerinde ne bir eksik ne bir fazla HAY atın cilvesi kendinden kendine... O söylemiş olduğunuz arkadaşlarda lazım bize sizin gibi dostlarda Hep yakıcı güneş olursa kurur heryer değilmi..

AşK_€r

arabeskçi
melami abi
ne güzel yazıyorsunuz yawww.
yürekten gelince böyle güzel yazılıyor demekki.

ÇiLe-i AşK

Asistan

sahra_yagmur kardeş eyvallah... herşey yerli yerinde ne bir eksik ne bir fazla HAY atın cilvesi kendinden kendine... O söylemiş olduğunuz arkadaşlarda lazım bize sizin gibi dostlarda Hep yakıcı güneş olursa kurur heryer değilmi..

haklısınız bazen tahammül edemediklerimiz cok oluyor bununda yanlıslıgının farkındayızda nefis aklını celiveriyor insanın dediginiz gibi hep güzellikler olsa güzelliklerin kıymetini anlayamazdık
slm ve dua ile..

dayi

Profesör
Arifane kardeş :friends: :clap2: :shake2[1]: bir kardeşimiz vardı 5 vakit namazda hiç kaçırmazdı.. Her kurban bayramında en irisini en güzel ini arardı kurbanın, O na layık olabilsin diye ... yıllarca sunu söylerdi; abi yetmiyor bu kadar bir yerlerde eksiklik var. ama ne. uzun süre aradı bu eksikliği. Bu İÇ teki haykırışlarını duyurdu aldı tuttu elinden arattırdı buldurdu DOSTU.. ama İÇ ten istedi.. O dost O na kendini tanıtı O da kendini tanıdı. O ben liklerden kurtuldu o fazlalıklardan kurtulunca hafifledi. şimdi ayakları yere bile deymiyor. Abi yıllarca sadece iyi spor yapmışız diyor. O gerçektende iyi bir sporcu.. Kurban a gelince en sevdiğini kendini kurban etti durdu secdeye ...

melami abi..SEYR ediyorsun..yazılarından hissediyorum..Cilvedeki ZEVK işte bu..mübarek olsun...
HU..