Derinden bir ince sızıydı, çok acıydı!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Herşeyden habersizdim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kendi halimde, gönüllü köleliğin bahşettiği iş gailesiyle, önüme gelen triplerin eşkaliyle[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gayeye hasret, mefkureye ne hacet, bin bir dert ile geçim bir başbela evet, derdirten azimle[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yukunduğum ne varsa, gözlerim bir başka nazarla ibretle bakmaya çalışsa da, işte anla[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Niye böyle bir halin yolcusuydum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bin hüzünle yolun ayrışımlarında,hali efkarımdan ne kaldıysa, aşk ile umuda sarılsamda[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hazan çıkıyor karşıma, hicran esin veriyor ahıma, ruhum mahzun birşekilde bakınsa da[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Düşünüyorum işte nasılsa, hal bilgisinden yoksun nefesi anınca, iman rahlesi karşımda[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mukallit olmak [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Taklit etmekten bir türlü bıkmadan avunmak, heves için, çıkar için akılın farkına varmak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Emrin sıhhat ve vucubunu idrak etmeden, bir vesile kurtulayım der, samimiyeti hiçlerken[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk adına ne varsa, dile gelen lisan-ı hal fevkalade edebi olsa da, sadakat ona olmayınca[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne sazın dile getirdiği nağmeden[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hiçliğin eşiğinde nefeslenen biçare garipten, nefsini nizam etmeyi becermeyen ehliyetten[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefesini nüfus elde etmek için serdeten sefilden, desiselerle hemhal olan sefihten derken[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Su misali gönüller aklayan katreden, yağmurun bereketinden ve müddeti nefesi bilirken[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mahçubiyetimle başım önüme düşüyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dilim lal oluyor, takatim aşikar bir şaklilde azalıyor,peki, neler oluyor korku mu artıyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Azabın haşyetimi, zebaninin dehşeti mi, akılsızlığın fevki mi yoksa ölümün soğuk hali mi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Diye derdest olurken, çalıların arasında duyduğum bir sesle irkirlim her nedense aniden[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yavaşça yaklaştım, bir çalıyla biraz araladım, o an acizliğin en dehşet anını yakaladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yılan kıvrılarak zavallı bir kuşu sıktığını anladım peki, şimdi ne yapmalıydım, şaşırdım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Asla korkmadım, av ve avcıyı nasıl ve hangi gayeyle ayırmalıydım,yok bırakmalıydım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasibin perdelerini araladım, rızgın taksiminde ferahladım,bilmem ki ne kadar yanıldım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​