Derdiniz Olduğunda Ne Yaparsınız? | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Derdiniz Olduğunda Ne Yaparsınız?

spesifik

آزادی قید و بند
Yönetici
Süper Moderatör
İhvan Üyesi
“Derdiniz olduğunda, sizi üzen bir durumla karşılaştığınızda ne yapıyorsunuz? ” İçinize mi kapanırsınız? Biriyle mi paylaşırsınız? Sıkıntınızı dağıtmak için nasıl bir yol izlersiniz? Çözmek için uğraşır mısınız? Yoksa yokmuş gibi mi davranırsınız? Ne yaptığınızda kendinizi iyi hissedersiniz?…Yoksa acıyı severim deyip kendinizi acıya mı bırakırsınız? Çözmek yerine suçlayacak birilerini mi ararsınız? Dertten beslenir misiniz? Sıkıntılardan dersler çıkarıp yola devam mı edersiniz? Yoksa üzüntü ile kıvranıp kalır mısınız?Kısacası “Derdinizin ilacını nasıl bulursunuz? Ya da bulmak için çaba gösterir misiniz?”

alıntı...

Ahmet

Çöl Aslanı
İhvan Üyesi
'Bir derdim var bin dermana değişmem' der Şah Hatayi..
Derdine göre değişir.

Kaçak

Yeni
İhvan Üyesi
Mum gibi olurum :)

spesifik

آزادی قید و بند
Yönetici
Süper Moderatör
İhvan Üyesi
Kanımca mum gibi değil de tabakanız izmaritlerle dolar resmi var ..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
dünyada rahat yoktur, rahatım diyeni adamdan saymayın der, büyükler..... derdimi, sırdaşımla paylaşırım,,,

spesifik

آزادی قید و بند
Yönetici
Süper Moderatör
İhvan Üyesi
Ben de kavga ederim :p

Kaçak

Yeni
İhvan Üyesi
Ağa sırdaş kelimesi sırıttı da ...
ne o liseli pampi ler gibi ...
litaratürümüzde bunun daha oturaklı söylenişi vardı da unuttum gene...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Ağa sırdaş kelimesi sırıttı da ...
ne o liseli pampi ler gibi ...
litaratürümüzde bunun daha oturaklı söylenişi vardı da unuttum gene...
anlaşılan dili kullanayım dedim, lafı yapıştırdın..... şeyhime danışırım..:)

Verda

Gales
İhvan Üyesi
Öğrenci evinde nurcu bi ardaş hepsi nurcuydu gerçi =) bana nasıl dua ettiğimi falan sorardı sanırım beni tanımak istiyodu =)

Takiyüddin

Yasaklı
İhvan Üyesi
Gerizekalı diyince tam oturacak bir hedef ararım(genelde dert konusunun dışında olabilir). Ama aynı zamanda azcık öfkeliysem tutmaz, ama bulurum, elimdekiyle yetinirim.

Kaptan

Mecra Yazarı
İhvan Üyesi
Derdim oldugunda, derdin buyuklugune gore o derdi icimde daha da buyutur ve kendime acinacak hale sokarim ve acirim, kuculurum. Yorucu ve orseleyici bir haldir ama bozuk gidisata bir otokontrol gorevi gorur ve ben bunu hep yaparim.

Sonra acizligimi kabul eder , uzuldugume uzulur ve yapmaktan keyif aldigim seye, Rabbime yonelirim. O da der ki; kum fe-enzir - kalk ve gorevini yap... Allah'u Ekber!

lafons7275

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Derdi verenin de çözecek olanın da Rabbim olduğunu bilirim, bilirim bilmesine ama yine de teoriyle pratik aynı şey olmuyor. İster istemez içimde belki şeytandan belki nefsimden kaynaklı, Rabbimle kavgaya tutuşuyorum. Bu derdi bana neden verdin diyorum istemeden de olsa. Daha çok yazacağım var ama şimdilik bu.

Kaptan

Mecra Yazarı
İhvan Üyesi
Oooo lafons nerdeydin ya :)

Kaptan

Mecra Yazarı
İhvan Üyesi
Sen simdi beni tanimassin da

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İhvan Üyesi
Derdi verenin de çözecek olanın da Rabbim olduğunu bilirim, bilirim bilmesine ama yine de teoriyle pratik aynı şey olmuyor. İster istemez içimde belki şeytandan belki nefsimden kaynaklı, Rabbimle kavgaya tutuşuyorum. Bu derdi bana neden verdin diyorum istemeden de olsa. Daha çok yazacağım var ama şimdilik bu.
İlginç. İsyan ediyorsun yani!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Biri, "Ey Allah’ın Resulü, malım gitti, param gitti, vücudum hasta oldu" dedi. Ona buyurdu ki:
(Malı gitmeyen, parası bitmeyen ve hasta olmayanda hayır yoktur. Çünkü Allahü teâlânın sevdiği kul, belaya maruz kalır.) [Ebu Davud]

Kaptan

Mecra Yazarı
İhvan Üyesi
Red yok red yok. Adi cikacagina cani ciksin bosuna dememisler.

lafons7275

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi

İlginç. İsyan ediyorsun yani!
Annesinden tokat yiyen çocuğun ağlaya ağlaya tekrar annesine gitmesi diyorum. Rıza makamında değilim bu sebeple Haktan gelen herşeye başım üstüne diyemiyorum.

Kaptan

Mecra Yazarı
İhvan Üyesi
Hamdolsun lafons bir yaramazlik yok. Asil haber sende. Ara vermek iyi geliyor bazen degil mi. Eee var mi bir degisiklik yoksa eskiye devam mi?