Denge (Balance)

eylül

Veled-i kalbî
Google'nin şu çeviri işini çok seviyorum. Canım sıkıldıkça kelimeleri o dilden bu dile çevirip görsel arayışa çıkıyorum.

Bu gece bu kelime arayışlarımdan bir tanesi beni kısa bir filme götürdü.

Çok eski bir film; ama benden büyük değil. Alman yapımı. Bir denge üzerine yerleştirilmiş beş insancığın derin hikâyesi. Sözsüz anlatımın güzel örneklerinden.

Filmi niye böyle anlatıyorum, reklama ihtiyacım mı var?

Olabilir. Çünkü yedi dakika sürüyor film (sanırım).Ve biraz sıkıcı gelebiliyor. Bu arada Oscar ödüllüymüş, jüri özel ödülü varmış. Kendi dalında bir numara. Filmi de Alman olan iki kardeş yapmış.

En güzeli de bir müzik kutusunda düğümleniyor olması hikayenin. O kutu tutuyor, insanı zaaflarıyla beraber tepe taklak ediyor. Sonunda acayip bir sille vuruyor yani.

Sıkıcı bir anlatıma doğru gidiyorum.

Film güzel ve derin bir anlamı var, Allah'tan.

Buyurunuz.

[video=dailymotion;xc8pu2]http://www.dailymotion.com/video/xc8pu2_balance-wolfgang-christoph-lauenste_creation/[/video]

türkü

Kıdemli Üye
kuru bir çöp tanesi de olsaydı yine aynı şey olacaktı sanırım..çocuklara kızarız ya hani bir tane oyuuncagın peşine hepsi dolanır yerde dünya kadar olanına bakmazlar diye..mayamızda bu ekili demek ki..yeşertip büyütenin kendimiz oldugunu bildigimizi sanıyorum..güzeldi eylül kız :)

eylül

Veled-i kalbî
Anne olmanın güzelliği bu olsa gerek. Neredeyse her hâlinle çocukların penceresinden, onların dünyasından bize açılıyorsun. Hiç böyle bakmamıştım.

Bir de şimdi fark ettim, dün gece konuştuğumuz, birlik olamama, beraber olamama mevzusunu da çok güzel anlatıyor değil mi?

Nedenlerimiz bir müzik kutusuyla susuveriyor.

Beğenmenden mutluluk duydum ablacım :)

ibrahimi

Has Uşak
Eylülün zoruyla izledik :O

Anlamsız bir sevdanın peşine bencilce düşme,sonunu düşünmeme,paylaşmayı bilmemenin sonu.

Müzik kutusu bencilce davranılmasa 5 kişinin de gönlünü yapacaktı ama bencillik onu kimseye yar etmedi :)

Her zaman ki gibi..

eylül

Veled-i kalbî
Bu filmi çok seviyorum.

İzlerken numaralanmış insanların numarasının da bir anlamı var mı, diye düşünmeden edemedim...