"Demirtaş'ın çaresizliği" | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

"Demirtaş'ın çaresizliği"

Ahter

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eki 2009
Mesajlar
5,252
Puanları
0


HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ağrı’da jandarmaya ateş açarak 4 askeri yaralayan PKK’lıları hiç mevzuu bahs etmeden ‘Yaralıları orada bırakıyorlardı, HDP’liler onları kurtardı, askerleri ölüme terk etme oyunu bozuldu’ diyor.

Sonra da, olay yerine gönderilen helikopterin yaralıları almak yerine HDP’lilere ve “PKK gerillası”na ateş açtığını söylüyor.

Anlaşılan o ki askerlerin yaralanması üzerine onları almak için gönderilen helikopterdekiler olay yerinde “PKK gerillası”nı görünce ateş açmışlar…
Ya ne yapacaklardı?

Demirtaş bu fevkalade net manzarayı bile flu gösterip hükümetin ve askeriyenin aleyhine çevirebileceğini zannediyorsa, milletin zekâsını çok ama çok küçümsüyor demektir.
Bıraksın o beyhûde çabayı da askerlerin niye vurulduğunu, “PKK gerillası”nın orada ne aradığını söylesin.

Her şeyden evvel, hesap sorma pozisyıonunda değil hesap verme pozisyonunda olduğunu kabul etsin.

Veya açıkça desin ki: “PKK’nın içinde çözüm sürecini içine sindiremeyen bir grubun olduğu malum. Ağrı’daki saldırı da onların işi. Bu gruptan berî olduğumuzu ilan ediyoruz. Onların saldırılarını tevil etmekten bıktık usandık. Artık tevil etmeyeceğiz. Ne haltları varsa görsünler!”

Askerlerin yaralanmasına kadarki gelişmeleri boş geçip ondan sonrasıyla ilgili spekülasyonlarda bulunmak, büyük bir çaresizliğin ifadesi olsa gerek.

Diriliş Postası
 

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
52
Evet, plan tutmayınca başka propagandaya sarıldılar. O tutmadı bu tutarsa ümidi. Bazı cemaatçiler, medyaları ve Hdp (selo), bu kirli yalan oyununda maalesef öne beraber çıktılar. Aynı safta görüntü veriyorlar. Anladınız siz onu.
 
Üst