Demin izledim ?

gamsız

Profesör
Teşekkür ederim. ⚘

O dizinin ilk bölümüne bakmıştım. Sonrası kalmıştı. Takip etseymişim iyiymiş
Gönül dağı an itibariyle TV lerde oynayan en güzel en anlamlı en doğru bir dizi, Müslüman Türk örf adetleri nakış gibi i,şlenmiş , hemen hemen hiçbir saçmalığı olmayan pis kareleri olmayan aile boyu seyredilecek bir dizi, fırsatın olursa inşallah teeee ilk bölümden itibaren fırsat yakaladıkça seyretmeni gerçekten hararetle tavsiye ederim.

Cenan

Ordinaryus
Gönül dağı an itibariyle TV lerde oynayan en güzel en anlamlı en doğru bir dizi, Müslüman Türk örf adetleri nakış gibi i,şlenmiş , hemen hemen hiçbir saçmalığı olmayan pis kareleri olmayan aile boyu seyredilecek bir dizi, fırsatın olursa inşallah teeee ilk bölümden itibaren fırsat yakaladıkça seyretmeni gerçekten hararetle tavsiye ederim.

3 tarihi dizimiz var onu da yarım birakiyor hafta sonu bakıyoruz. 4. çok gelir abi :)

Cenan

Ordinaryus
valla pişman olmazsın o kadar diyeyim :) hayırlısı, ama fırsatını buludumu kaçırma inşallah.

Dışarıda yağmurlu bir hava.
Bugün kendime izin verdim ve son bölümünü izledim. (Geçen haftada bir önceki bölümü izlemiştim.)
Film hüzün dolu abi. Kalpte hüzün, bir de bunları izlersek halimiz nice olur :)

gamsız

Profesör
Dışarıda yağmurlu bir hava.
Bugün kendime izin verdim ve son bölümünü izledim. (Geçen haftada bir önceki bölümü izlemiştim.)
Film hüzün dolu abi. Kalpte hüzün, bir de bunları izlersek halimiz nice olur :)
hayatımız hüzün değilmi zaten ablası :) ben yine de iddia ediyorum an itibariyle Türkiye televizyonlarının en iyi dizisi...:)

Cenan

Ordinaryus
Başladık artık. Dramlarına ortak olalım. Gerçek hayattan kesitlerden oluşuyor film. Yaşanmışlıklar, ders veren, ders çıkarmamız gereken olaylar belkide hayatımıza yön vermeye çalışırken arada nasihat babında alacağımız sözler. Mesela burada filmden bir kesit paylaşmıştım. Beni etkileşmisti.

Zaman kaybina ugrayanlardan değilde verilen mesajlardan istifade edenlerden oluruz insallah.

Tesekkür ederim.

Cenan

Ordinaryus

Yasadığım yer. Enkazi dahi kalmayan evimin önü, caddem.

Nezih bir semtti. En eskisi 10 yillik. Giden gitmiş kalanlarda tek tek dinamitle yıkılıyor. Bütün Antakya böyle.

Bunu neden verdim? Dünya bir film gibi ve biz, her birimiz basrol oyuncusuyuz. Hangi rolu ne zaman oynayacağımız belli degil.
Lakin filmin son sahnesini, son anı, son nefesi nasıl verecegimiz bizim elimizde.

Yukaridaki manzara yasadiğımız filmden bir kesit ve tefekküre deger diye dusünüyorum.

Cenan

Ordinaryus

Muhammed b. İbrahim b. Ebi Sekine'nin şöyle dediği rivayet edilmiştir:

''Abdullah b. Mubârak ile birlikte Tarsus'taki geçitte nöbetçiydik. Hacca gitmek istedim. Ve o zaman Fudayl b. Iyad Mescid-i Haram'da Kâbe'de itikafta idi.

Abdullah b. Mubârak kşu beyitleri bana yazdırıp Fudayl b. Iyad'a gönderdi:

Ey Harameyn'in abidi, eğer bizleri görseydin,
Şubhesiz ibadetle oyalandığını bilirdin.
Kimilerinin gözleri gözyaşlarıyla dolarken,
Bizim boğazlarımız kanlarımızla boyanır.
Bazılarının atı batılda yorulurken,
Bizim atlarımız günün sabahında yorulurlar.
Miskin kokusu sizin,
Atlarımızın tırnaklarının tozu ve dumanı olan bizim kokumuzda bize...
Şubhesiz Nebimizin sözü bize ulaşmıştır.
Ki doğru sözdür, onda hiçbir yalan yoktur.
“Allah yolunda savaşan atların sıçrattığı tozlar,
bir kişinin burnunda. Cehennem ateşinin dumanıyla birleşmez.”
Aramızda konuşan bu Allah'ın kitabıdır,
Şehid ölü değildir, bu yalanlanamaz.
“Allah yolunda şehîd olanlara “Ölülerdir” demeyiniz.
Hakikatte onlar diridirler. Fakat siz anlayıp bilemezsiniz.” (Bakara sûresi: 154)

Muhammed b. İbrahim der ki:

''Fudayl ile karşılaşınca mektubu ona verdiğimde iki gözü de yaşlı olarak şöyle dedi:

''Ebu Abdurrahman doğru söylemiş. Bana nasihatte bulundu.''

(İmam Zehebi, Siyer Âlam en-Nubela, C.8, Sf: 412; Tarihu'l-İslam: c.12, sf: 240)

Cenan

Ordinaryus

Hocamızın duasınada "amin ya Muin" diyoruz.