Değişime Yedi Çare

Büşra

'ana hura!!
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
22,271
Puanları
113
  • Hikayenizdeki olumsuzlukların çoğunun, hatta hepsinin tek sebepten kaynaklandığını görün. Aksi halde başınıza neden bunların geldiğine yakınmaktan başka bir şey yapamazsınız.
  • Yaşadıklarınızın aslında kendi seçiminiz olduğunu, bütün bunları kendinizin hazırladığınızı farkedin, kabullenin.
  • Küçük detaylarda büyük değişikliklerin şifresi yatar. Değişim sarsılmayı gerektirir. Hiç sarsılmayan tren vagonu hep aynı radya , aynı yolda gidiyordur. Tren ray değiştiriyorsa, her zaman gittiğinden daha farklı yol seçiyorsa, mutlaka sarsılacaktır. Biraz sarsılın, sarsılmadan değişim olmaz.
  • Her insanın içinde olumlu ve olumsuz beraber bulunur. Biz hangisini seçersek onu yaşarız. Hayat bize olumluyu ve olumsuzu beraber sunar. Hep olumsuzu görürseniz onu yaşamayı seçtiniz demektir.
  • Mutsuzluğunuzun yegane sebebi olumsuzluğunuzdur. Mutsuzlukluğunuz büyüdük.e çevrenizdeki insanların mutsuzluğundan huzursuzluk duyarsınız. Zamanla sizi tüketen bu olumsuzluğu hayat enerjiniz sanıp devamlı didişmeye, yakınmaya, çatacak şeyler bulmaya yönelirsiniz.
  • Kendinizi bazen bir nokta kadar küçük, çaresiz ve kopuk hissetmekten; bazen de tam tersine dünyayı etrafınızda dönüyor sanmaktan kurtulmanın çaresi , müdahaleci tavırlarınıza son vermektir. Çünkü çevrenizdeki insanlar gittikçe azalıyor. Kendi yalnızlığınızın mimarı olduğunuzu görmeden aynı davranışları sürdürüyorsunuz. Yalnızlaştıkça hırçınlaşıyor, hırçınlaştıkça yalnızlaşıyorsunuz. Bu arada hayatın size neden böyle davrandığını, yalnızlığın nasıl talihsizlik olduğunu sorgulayıp duruyorsunuz.
  • Herşeyi dışsallaştırmayın. Başınıza gelenler başkası yüzünden olmamıştır. Çare; kendinizle yüzleşmek. Aksi halde yaşadığınız her olumsuzluk çevrenize bulaşır, onlara da olumsuz enerji yayrsınız. ( Dr. Ümit Yazman)
 

Yahayy

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
25 Ocak 2014
Mesajlar
4,602
Puanları
63
Çok güzel yazı, bir sonraki maddeye geçerken heycan yaşadım gerçekten.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
30 Eyl 2013
Mesajlar
6,176
Puanları
83
@Büşra gerçekten güzel bir alıntı.. Bu yazı aynı zamanda toplum olarakda ele alınabilir. Yazının son kısmında KENDİMİZLE YÜZLEŞME noktası çok güzel.. Ümmet-i Muhammed'in içine düştüğü girdabı çok güzel özetlemiş..

Aynı yazıyı, ümmet platformunu düşünerek okumanızı rica ediyorum. Terör belaları, iç çatışmalar falan niye var o vkait anlarsınız.. Ferdî düşünmeyin, cem'î düşünün inşallah..
 
Üst