Defne Joy Foster Vefat Etti

manifesto

Yasaklı
:yn:
Günahlarıyla sevaplarıyla Mevlasının karşısında,bırakalım hesabını o versin.Ölünün arkasından konuşmak bize yakışmayacağı için temizlendi.

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Dün duyduğumda üzüldüm, kim olursa olsun nasıl yaşarsa yaşasın hayırla anmak yakışır bize...
Rabbim rahmet eylesin, sevenlerine sabırlar ihsan eylesin...

cicek demeti

Sükut
Bencede sonucta musluman olarak gomuldu...Rabbim rahmet eylesin gunahlarini bagislasin geride kalanlarina sabir versin..ama iste yalanci dunya hazin son olmadan ah hazirlanilabise :( Rabbim imandan kurandan ayirmasin inseallah...

Meryem

Komplike
Yalnızca o masum yavruya üzüldüm. Allah ona hayırlı ve imanlı bir insan olarak yaşamayı nasip eylesin, annesine de rahmet eylesin.

_Berceste_

bir tutam delilik...
ALLAH rahmet eylesin...

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Üzüldüm,insanız hepimiz...RABBİM rahmet eylesin...

Hiçbirşey için şöyleydi böyleydi demenin bir faydası yok,herkes kendi canının hesabını kendisi verecek...

ALLAH yardımcı/sı/mız olsun...

manifesto

Yasaklı
İçerikte bana göre birşey yoktu aslında.Defneyi savunmak bizim işimiz olmasa gerek
Toplumda ahlaksızlık yaygınlaşmış ise bunda defneninde diğer tüm ahlaksızlar gibi payı var.
Ölülerinizin arkasından konuşmayın sözü bana kalsa bu tür durumlar için değil
zira dirilerden çok ölüleri konuşuyoruz
sağır ismet için yazdıklarımız ansiglopedi olur
Beni ilgilendiren yönü Allah'ın ADİL sıfatının kıskıvrak belirmesi.
Feci bir son.
Evli ve çocuklu bir bayan başka bir erkeğin evinde can veriyor hemde alkol ile.
Ve medyamız bu olayı örtbas etmeye geçiştirmeye çalışıyor
İbret alınması gereken hadise görmezden geliniyor
Ben buna tepkiliyim esasen..
Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz sözünü de bu yüzden hatırlattım.
Hiçbirimiz akibetimizi bilmiyoruz,rabbimiz bizi bu tür sonlardan muhafaza buyursun

HaZiRuN

Revizyonda
İnna lillah ve inna ileyhi raciun...

manifesto

Yasaklı
Bu haberi habervaktimden takip ediyorum diğerlerinin yazamadıkları şeyleri yazabiliyor

,,,
Duygusal anlamda aramızda yakınlaşma oldu. Ancak cinsel ilişki yaşanmadı. Otururken Defne'nin boğazından hırıltı şeklinde sesler gelmeye başladı. Benden yiyecek istedi. Dolabı açıp zeytin ezmesi ve krem peynirden biraz yedikten sonra votka istedi. Kola ile karıştırılmış bir bardak votka verdim. Votkasından bir ya da iki yudum aldıktan sonra masaya bıraktı. Yatak odasına gittik....

Tanıştığımız andan itibaren Defne'nin alkol dışında herhangi bir madde aldığın görmedim. Hasta olup olmadığını da bilmiyordum. Sonra Defne'nin boğazından yine aynı ses geldi. Çok bitkin görüyordu. Soğuk su ile yıkarsam kendine geleceğini düşündüm. Banyoya götürüp biraz soğuk su ile yıkadım. Ancak gittikçe kötüleşiyordu. Eve yakın olan Bağdat Caddesi'ndeki Acıbadem Kliniği'ne gittim.?

Güvenlik görevlisi kimsenin olmadığını söyleyerek İstek Vakfı'na ait kliniğe yönlendirdi. Ancak burada da kimse yoktu. Sonrasında eve döndüm. Yatakta baygın halde yatıyordu. Ben biraz da alkollü olduğunu düşünüyordum. Durumu düzelmeyince 06.30 sıralarında Back-up'ı aradım. Hangi doktorla görüştüm bilmiyorum. Hatırladığım tek şey acil bir ambulans istediğimdi. Yaklaşık 10-15 dakika içinde ambulans geldi ve doktor hemen ilk müdahaleyi yaptı. Defne'nin ex olduğunu söyledi. Sonra da polise bilgi verdik

Mahpeyker

Kıdemli Üye
İnna lillah ve inna ileyhi raciun...

sanırım bu konuda söylenebilinecek en doğru söz bu
inna lillah ve inna ileyhi raciun

müslüman olmayan bir kişiye rahmet dilenmez
bu hal ,her ne kadar iyi niyetle söylensede bilinmesi
gerekir ki ,gayrı müslime rahmet dilemek , faydadan ziyade
zarara ve azaba sebep olur
o bayanında müslüman olup olmadığı hakkında net bir bilgi yok
hayatına bakılırsa , müslüman dedirtecek hiç bir unsur göremiyoruz
kalplere ancak Allah vakıfdır , lakin alimlerinde bu husus için verdikleri fetva budur

Hikem

Kıdemli Üye
sanırım bu konuda söylenebilinecek en doğru söz bu
inna lillah ve inna ileyhi raciun

müslüman olmayan bir kişiye rahmet dilenmez
bu hal ,her ne kadar iyi niyetle söylensede bilinmesi
gerekir ki ,gayrı müslime rahmet dilemek , faydadan ziyade
zarara ve azaba sebep olur
o bayanında müslüman olup olmadığı hakkında net bir bilgi yok
hayatına bakılırsa , müslüman dedirtecek hiç bir unsur göremiyoruz
kalplere ancak Allah vakıfdır , lakin alimlerinde bu husus için verdikleri fetva budur

Ne güzel ifade ettiniz, çok teşekkür ederiz..

Meryem

Komplike
Bu konunun açılma sebebi, manifesto'nun konuya dair bazı bilgilerini paylaşmak istemesiydi ama biz bunun hem ölen şahıs için hem de forum için uygun olmadığını düşünüp mesajı boşalttık. Daha sonra da müslüman usullerine göre defnedildiği için, bizim zannımız iyi olduğu için rahmet diledik, dilenmesine müsade ettik. Meseleyi dallandırıp budaklandırmanın manası yok.

SeNoL

MUEYABYA
Hangi hal üzere öleceğimi bilsem çok şey söylerim, hemde çook..

Allah ailesine sabır versin. elvadını islam üzere yaşatsın inş.

ummuhan

Kıdemli Üye
Allah Rahmetiyle muamele eylesin inşaallah....

Ölüm nasihattir bizlere, Allah cümlemize bu nasihati almayı nasib ve encamımızı hayr eylesin...

cicek demeti

Sükut
Hınçal Uluç su testisi benzetmezi - Biçimsiz Oldu
Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, dün defnedilen Defne Joy Foster ile ilgili ilginç bir yazı kaleme aldı. Uluç, 'Defne'nin ölümü su testisi su yolunda kırılır olayıdır' dedi ve tepkilerin gelmesine sebep oldu

Bu nasıl bir mahalle baskısıdır?..

Perşembe sabahı, evde kahvemi içip gazetemi okurken, Fatoş geldi. Evdeki yardımcım..
"Hıncal Bey haberiniz var mı, Defne Joy ölmüş.. Evinde ölü bulmuşlar" dedi..
Defne Joy'la tanışmayız. Televizyon izleyen biri olmadığım için, sokakta yanımdan geçse tanımam.. Ama hele son zamanlardaki ününü hemen her gün gazetelerin magazin sayfalarında okuyorum. Acun'un, her programı olay olan, bence günümüzün 1 nolu yapımcısı Acun'un son yarışması "Yok Böyle Dans"ın yıldızlarından.. Yarışmayı kazanacağını kimse tahmin etmiyor, ama kimse de elenmesini istemiyor. Öyle sempatik, öyle hayat doluymuş..
Hatta Sevgili Yüksel (Aytuğ) "Acun bu kız elenirse onu sunucu yap, kaybetme" diye öğüt de veriyordu geçen hafta, Yakın Kumanda'da..
İşte ölen, o daha iki gece evvel seyircilerini coşturan hayat dolu kız..
Hemen TV'ye davrandım.. Haberleri izliyorum.. Ekranın başında donup kaldığımı hatırlıyorum..
Arka arkaya şoklar..
Defne Joy'un ölü bulunduğu yer kendi evi değil. Bir bekar erkeğin evi..
Bekar erkek, benim küçük kuzenim, Sanem'in kardeşi Kerem..
Beni donduran, Defne'nin ölü bulunduğu evin önünde canlı yayın yapan NTV habercisinin sözlerinden biri oldu.
"Defne Joy Foster'in kocası İlker Yasin Solmaz, az önce buraya geldi. Çok üzgün görünüyordu.."
İşte o an, orda kalakaldım.
O çarşamba sabahı, dünyada yerinde olmayı istemeyeceğim bir tek kişi vardı.. İlker Yasin Solmaz..
Düşünebiliyor musunuz?..
Sabaha karşı telefonunuz çalıyor ve haber veriyorlar.
"Eşiniz öldü. Gelin cenazeyi alın.."
"Nerde, nasıl, ne zaman?.."
"Sabaha karşı bir bekar evinde ölü bulundu. Polis soruşturuyor.."
Ne hale gelirsiniz?.. Ne düşünürsüz?..
Ne olursunuz?..
Dün sabah gazeteme baktım..
Tonla haber, tonla yazı.. Defne üzerine.. Ölen Defne'nin dramı üzerine..
Ama asıl ölü, hem de "Yaşayan Ölü" İlker Yasin Solmaz'la ilgili tek satır yok.. Asıl trajediyi yaşayan adamın adı geçmiyor nerdeyse, haberler ve yorumlarda..
İnsanlık ölmüş sanki..
Defne öldü.. Onun için her şey bitti..
Ama bu genç adam yaşayacak.. 18 aylık bebeği ile yaşayacak..
Yarın o bebek aklını başına toplayacak yaşa geldiğinde "Baba bana annemi anlat" diyecek?..
Ne anlatacak İlker Yasin?.
Gencecik, hayat dolu karısı, 18 aylık bebeğinin annesi beklenmedik şekilde ölmüş.. Ona mı ağlayacak İlker Yasin.. Yoksa bir bekar evinde, sabaha karşı kanında tonla alkolle ölü bulunmuş, ona mı çıldıracak?..
Empati, mempati.. Hadi kendinizi İlker Yasin'in yerine koyun dostlarım..
"Acun yarışmayı durdursun.. Kupayı da Defne'nin 18 aylık bebeğine versin" diye hamasi bir tavsiyede bulunan Sevgili Yüksel'e sorum var..
Defne senin eşin olsaydı, dikkat et, sadece "Olsaydı" diyorum.. O "Mesela" yı okurken bile ne hale geldiğini tahmin ettiğim için.. "Defne senin karın olsaydı, gene bu yazıyı yazar mıydın.."
Kerem'in adını duyunca, Gökmen Özdemir'i aradım, Vatan'dan.. Arkadaşı..
"Sor bakalım kerataya, evli barklı ve çocuklu kadını niye götürmüş evine" dedim. "Sordum bile ağbi" dedi, Gökmen.. "Vallahi daha o gece tanıştık. İkimizin de kafası iyiydi. Gittik işte" demiş, Kerem..
Defne'yi nerdeyse "Azize" ilan eden Ayşe kardeşim..
İşte anlatmak istediğim bu..
Bizim zamanımızda Aşka düşülürdü.. Falling in love..
Daha tanıştığın gece, eve, yatağa koşmanın adı da love.. Ama onun fiili başka.. Aşk Yapmak.. Making love..
Benim aşka düşmeye saygım var.. Ama aşk yapmaya yok..
İnsan evliyken de âşık olabilir. Evli birine de âşık olabilir.. Gönül ferman dinlemez, demiş eskiler.. Durup dururken dememişler.. Yüzlerce yıllık deneyim..
Gönül ferman dinlemez tamam ama, 18 aylık bebeği olan evli genç kadın da, daha o gece tanıştığı erkeğin evine koşmaz..
Bunu bana kimse kabul ettiremez. Ben mahalle baskısından da korkmam. Kafamı kesseler düşündüğümü söylerim..
Defne boşanma kararı almış mı?. Mahkemeye baş vurmuş mu?. Evini ayırmış mı?. Ayrı mı yaşıyor eşinden, bebeğinden..
Bilmiyorum.. O konuda satır okumadım, ne öncesinde magazin sayfalarında. Ne de ölümü sonrası haberlerde ve yorumlarda..
Yani..
Ortada çok açık, çok seçik bir "İhanet" var.. Hem de aşk aldatması bile değil. Bir gecelik macera/ One night stand için, aldatılan bir koca ve unutulan bir bebek..
Ölmüş.. Allah rahmet eylesin..
Ama böyle bir insana, öldü diye saygı duymamı kimse benden beklemesin..
Kimse de, onu Azize ilan ederek, gençliğin önüne "Rol model" diye koymaya kalkmasın..
Defne Joy Foster'in ölüm sebebi bilinmiyor..
Astım hastasıymış. Fena halde sarhoşmuş. Bilinen o.. Alkol mü?. Son zamanlarda zararı bilimsel araştırmalara konu olan, bir nevi doping, enerji içeceklerinin aşırı kullanılması mı?. Uyuşturucu mu?. 10 gün içinde Adli Tıp gerçeği açıklayacakmış.. Öğreneceğiz.
Ama benim görüşüm değişmeyecek.
Defne'nin ölümü tipik bir "Su testisi, su yolunda kırıldı" olayıdır!..

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2011/02/04/bu_nasil_bir_mahalle_baskisidir,

HINCAL ULUÇ'UN DEFNE JOY FOSTER İLE İLGİLİ YAZISINI TEPKİLER GELDİ
------------------------------------------------------------------

cok guzel aciklamis soyleyene degil soyletene bak sozu tam uymus...