Deep Web

spesifik

آزادی قید و بند
@Kaptan kardeşim Pc mühendisi aradım dayanamadım
ütopik bir yermiş =)

takip için böyle yerlere gerek yokmuş
pc üzerinden her türlü takip edilebiliniyormuş
Face şifresini kırmayı biliyormuş kardeşim
hacker mı olsam acaba =)

vs vs

kebîkec

İhvan Forum Üye
@Kaptan kardeşim Pc mühendisi aradım dayanamadım
ütopik bir yermiş =)

takip için böyle yerlere gerek yokmuş
pc üzerinden her türlü takip edilebiliniyormuş
Face şifresini kırmayı biliyormuş kardeşim
hacker mı olsam acaba =)

vs vs

Facebook şifresini bizim 5. sınıf öğrencileri de kırıyor.

Burada internet güvenliğini sorgulamak gerek.

Sanırım 2005 yılıydı. İki hacker genç bana göstermek için bir cd taktılar bilgisayar kasasına. İstanbuldaydık ve izmirde bir muhasebecinin bilgisayarına girdiler. Masaüstünü ve dosyalarını karıştırdılar ve çıktılar. Çıkmadan önce masaüstüne bir dosya açıp güvenlik sorunu yaşadığını ve neler yapması gerektiğini anlatan bir not bırakıp çıktılar. Yıl 2016 ve bu piyasadaki gelişmelerin hızı aççısından çok uzun bir süre.

spesifik

آزادی قید و بند
hacker olmak için baya baya gamsız olmak gerek galiba
öğrendiği bilgilerin ağırlığı ile insan nasıl ayakta kalır ki
şakası bile kötü yau
Allah korusun bencağız almaz...

Kaptan

Mecra Yazarı
abi arastirdikca daha da tirstim
la bu millet kafayi yemis, harbiden bak, insanligi birak hayvanlardan daha asagiya yuvarlanmislar
aman Allah'im neydi o görüntüler
subhanAllah!

yok yok gidip bi sükür secdeci yapmam lazim

Kaptan

Mecra Yazarı
bilgisayarlarinizdaki kameralari( webcam ) bantla kapatin
o kadarini söylim size

Yahayy

Kıdemli Üye
Ruhi Çenet denen piskopatın Deep Web hakkında yaptığı sıralamayı izleyince gerçekliğini düşünüp kendime günlerce gelemedim.

Bunlar yaşanıyorsa herşey birbirine girmişti, mideme kramplar girdi günlerce.

Gerçi aynılarını hatta daha fazlasını insanımsı barbar kavimlerde yapmışlar ama akıl, iz'an adalet kavramları yok oluyor.

Savunmasız bir çocuğu kaçırıp ona izlemek için para gönderenlerin pis ruhlarından geçirdikleri türlü işkenceleri, kesip biçmeyi, öldürmeyi, tecavüzü yapmak nedir abi, sözün, aklın bittiği yer...

İnsan türünden nefret ettim bir kere daha, ama hangisinden?

-güce tapıp hakkı teslim edemeyen
-hakka hak, haksızlığa haksızlık diyemeyen
-inandığını savunmak için türlü yalan senaryolar üretip dünyanın fesadına neden olan.

Konuya ilişkin olarak, cahiliye köleliğinin, cariyeliğinin devam ettiğini birbir delille savunmaya çalışan selefisi, ehli sünneti insan olarak benim bizatihi hasmım.

Özgür doğmuş bir insan bir birey benim malım,
Çoluk çocuğu var demeden,
Duyguları var demeden,
Bu bir insan demeden,
İslam fıkhı böyle diyor diye, fıkıhtaki tabiri ile "dayanıklı mal" kategorisinde savunuyorsan, babadan oğula geçer, alınıp satılır, istemese bile malımdır benimle yatmak zorunda diyorsan sen de deep webliksin kardeş.

En hümanist gelenekçi bile sırf aidiyetinin körlüğünü körüklemek için binbir takla atıp size bunun Allah'ın verdiği bir hak olduğunu anlatmaya çalışır.

Yaşadığınız cehennem az bile gayya ya kadar yol var bu mantıkla.

-

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Allah Allaaah, sabahtan beri müslümanın orada işi yok diyorum, siz hâlâ merak ediyorsunuz!..

Meryem

Komplike
Akıllı insanların orada işi yok aslında, genel bir mevzu. Ayrıca sıradan insanların korkması gerekmiyor.

Hakperest

Kıdemli Üye
Derin Ağ Vikipedi, özgür ansiklopedi
2.png
arrow-down.png

Derin Ağ, Derin İnternet ya da Derin Web (İngilizce: Deep Web), İnternetin çıktığı ilk tarihlerden itibaren arama motorlarının indeksleyemediği verilerin bulunduğu bilgileri içeren binlerce linkten oluşan bir sistemdir. Arama linki verilmeyen veya arama motorları tarafından bulunamayan bütün siteler Derin Ağ'a dahildir.
İnternet siteleri çeşitli nedenlerden görüntülenmemek isteyebilir. Örneğin; kütüphane arşivleri, kamu ve özel şirket bilgileri gibi genellikle herkes tarafından görülmesi istenmeyen veya indekslenmeleri zor olan içerik taşıdıkları için arama motorlarında görüntülenmek istemezler. Bunların dışında flash siteler, ajaxlı siteler (jQuery ile çalışan), şifre ile girilen siteler, ftp siteler de arama motorları tarafından okunmaları zor olduğu için Derin Ağ'a dahildir. Güvenlik açıkları oluşmaması için forumlardaki ve sitelerdeki, sistem ve yönetici klasörleri de otomatik olarak arama sonuçlarında gösterilmez. Derin Ağ'a farklı arama motorları kullanarak ulaşmak mümkündür.
Kaliforniya Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre 2001 yılında[SUP][1][/SUP] 7.5 petabayt büyüklüğünde bir verinin Derin Ağ'da olduğu tahmin ediliyordu. Başka bir araştırmaya göre ise 2004 yılında Derin Ağ'da 300.000 web sitesi faaliyet gösteriyordu ve Shestakov'e göre, 2006 yılında bunun 14.000'i sadece Derin Ağ'ın Rusça olan kısmındaydı.[SUP][2][/SUP]
Karanlık Ağ Derin Ağ'ın içinde yasa dışı içerik paylaşan İnternet sitelerinin tamamı Karanlık Ağ (İngilizce: Dark Web) olarak adlandırılır. Yaygın olarak Karanlık Ağ tanımı Derin Ağ yerine de kullanılır.
Karanlık Ağ linklerinde çok sayıda yanlış veya doğru illegal veriler bulunabilir. Karanlık Ağ'da bilgi/video/resim indirmek bazen yasa dışıdır çünkü bu linklerde devlet sırları, önemli insanların özel bilgileri, +18 müstehcen içerik, çocuk cinsel tacizleri, uyuşturucu satıcılığı, yasal olmayan yollardan silah satışı, kumar ve sayamadığımız birçok yasal olmayan içerikler bulunmaktadır.[SUP][3][/SUP]

Kaptan

Mecra Yazarı
bunca bilgiden sonra merak edip giren var mi?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Kuranda yazmadığı için ben girmedim. :gl