Deathstreet, sizler için birkaç soru hazırladı

DJ MESNEVI

Doçent
sana göre olan fikirler senin sahsi fikirlerindir benim söylediklerim(!) ise genel kaidelerdir!.. he dindaslarına dedinde aklıma geldi madem sen bizden değilsin ne isin var lan senin bizim aramızda?

Tanrı kavramı die bir kavrama inanmıyorum.. allah'u zülcelale tanrı ismini yakıstırabiliyorsan önce kisiliğini ardından zeka seviyeni sorgularım!.

artı ben felsefecilerin su ana kadar hic birseye boyun eğdiklerine ne tarih kitaplarında nede günümüzde rastlamadım rastlayan varmı arkdaslar :O?

allaha inanmıyorum diyorsun eh gayet normal bir durum fikirler standart deil maalesef!..

+ durduk yere böle bir adamın cıkıp sacmalaması bana biraz tuhaf geldi, kimlerin adına calıstıgını merak ettim dogrusu..

bu kadar dili uzun bir adamın (kendince) cahil olarak nitelendirdiği bir forumda durduk yere polemik cıkarması bence biraz süpheli!..

Birde ben kendi fikir adamlarıma saldırmadım o senin algılama seviyenle orantılı birsey..

Su andan itibaren seni kaale almıyorum adam yerine koymuyorum!. ve tüm forumdanda bunu bekliyorum..

CAHİLİN YANINDA KİTAP GİBİ SESSİZ OL (MEVLANA C.R)

“Dünyada hiçbir delil kalmasa bile, bir mikrobun hayati bana Allah’i ispat etmeye yeter. “ LUIS PASTEAUP

senin söylediklerinin hangisi genel kaide dir ? Genel olarak hitap edebilen sizlere göre tanrıdır sadece. Bana göre hiç kimse genel kaide sözleri söyleyemez.

Eğer benim zeka seviyemi sorgulamak istiyorsan buyur yap görelim. Kim daha zeki, kim daha aptal öğrenelim.

Sanırım zeka testi yapmak için bana göre hiçte doğru bilgiler vermeyen IQ sistemini mi kullanacaksın ?

O hani mesajlarının altına yazdığın sözün sahibi mevlana var ya, o da büyük bir felsefe adamıdır. O, tanrıya boyun eğenlerdendir. Yunus emre de öyledir. Bana göre yanlış, onlara göre doğru. Bunu tartışmıyorum ben.

Bak, bana lan gibi tabirler ile hitap etmeyi bırakmalısın. Yoksa aynı kalitede hitap ederim bunuda bil.

Ben forumdaki insanları cahil olarak nitelendirmedim. Evet, bazılarınız gerçekten de cahilsiniz bence. Tam terside geçerli. Görünüş itibari ile düşünmekten korkmayan insanlar var burada.

"Su andan itibaren beni kaale almıyorsun demek. Çok üzüldürm, kahroldum, öldüm, bittim. Ben ne yapacam şimdi, başımı hangi kayalara vuracam, ne olur, tanrı için yapma bunu. Beni lütfen kaale al yalvarıyorum sana" dememi mi bekliyorsun ?

Neden üstteki mesajından sonra beni kaale almayı bıraktın ? Zeka seviyemi ölçmeyecek misin yoksa ? Beni kaale almadan nasıl ölçeceksin zeka seviyemi ?

Aslında senin psikolojini çok iyi anlamaktayım.

Türklerin yazdığı forumlarda gördüm. Bir şeyi öne sürerler ve ardından o kadar zeki ise arştırmayı yap da kaynağını sen bul derler.

neden mi ? Çünkü o dedikleri sadece kendilerine göre vardır. Aslında o konu hakkında yazılmış bir yazıya rastlamamıştır da sadece kendisini bilgin göstermek için, karşısındakini aşşağılamak için bunu yapıyordur. Ama anlamadığı birşey varsa o da; diğer insanların gözünde küçüldüğü gerçeğidir.

Beni kaale almayan arkadaşım, djmesnevi, ehl-i islam sana ne diyeyim başka bilmiyorum. İstiyorsan buyur özel mesaj yolu ile birbirimizin zeka seviyesini ölçelim. Sen başla istersen.Çünkü cevap hakkı senindir. Ben daha sonra cevap veririm.

kemalali

Profesör
'' (foruma)
bırakın artık size bir kazanc getirmeyecek sacma seyleri tartısmayı, ellemeyin. bırakın nasıl inanıyorsa öyle yasasın size ne yaw? siz sordugu sacma soruların cevabını arayacagınıza bu gün allah icin ne yapabildim acaba? sorusuna cevap arayın..kendinize gelin lütfen zaman geciyor bırakın ne var yani hicmi cahil yok ülkemizde yada ruh hastası. birtane daha cıktı karsımıza aslında deathstreet tskler kardesim millete sükür örneği oldun sebeblerini acıklayayım... ''

Haklısın.Ama bizene değil.Cevap verilmeyecekse,uyarılmayacaksa banlayın veya mesajlarını silin.

Sofuoglu

Ordinaryus
Allah(c.c) onlar icin hayvandan daha asagilar buyuruyor,
o yuzden kafirlerle
su ayeti kerime geregi diyaloga girmemeniz sizler icin hayirli olanidir

bizden uyarmasi

Allah size Kitab (Kur'an)da: "Allah'ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, o kâfirlerle oturmayın. Aksi halde siz de onlar gibi olursunuz" diye hüküm indirdi. Muhakkak ki Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır. (Nisa 140)

selametle........

natsu

Üye
Allah(c.c) onlar icin hayvandan daha asagilar buyuruyor,
o yuzden kafirlerle
su ayeti kerime geregi diyaloga girmemeniz sizler icin hayirli olanidir

bizden uyarmasi

Allah size Kitab (Kur'an)da: "Allah'ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, o kâfirlerle oturmayın. Aksi halde siz de onlar gibi olursunuz" diye hüküm indirdi. Muhakkak ki Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır. (Nisa 140)

selametle........

bence bu AYET son noktayı koymuştur
tartışışalacak daha önemli konular var die düşünüyorum
deathstreet senin içinse
''ALLAH (c.c) sana doğru yolu göstersin'' diye DUA ve niyaz ediyorum;)

MaADa

Paylaşımcı
bu soruları kabul etmiyorum

:crying: şaka gibi bir konuu