Davutoğlu Özür Diledi...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Başbakan Davutoğlu, Merve Kavakçı'ya yapılanları hatırlatarak, 'Bu kadına haddini bildirin' diyen başbakanın adına özür diliyorum dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, başörtüsü ile TBMM'de yemin etmek isteyen Merve Kavakçı'ya yapılanları hatırlatarak, "Bu kadına haddini bildirin’ diyen bir başbakanın bu topraklarda hükmetmesi dolayısıyla bütün kadınlardan özür diliyorum. Onun adına da özür diliyorum. Bir daha bu ülkede hiçbir başbakan hiçbir kadın için böylesine bir ifade kullanmayacaktır" dedi.

http://www.habervaktim.com/haber/409906/davutoglu-ozur-diledi.html

http://www.milliyet.com.tr/davutoglu-ozur-diledi-gundem-2028616/

http://www.haber7.com/siyaset/haber/1321142-davutoglu-ozur-diledi

Başbakan Ahmet Davutoğluna teşekkür ederim.

Türk Milletinin Hür iradesiyle yapılan bir seçimde, onbinlerce insanın oyuyla Milletvekili seçilen Merve Kavakçı hanıma demokrasinin merkezi olması gereken TBMMde yobazlık yapıldığı için ülkenin başbakanı olarak özür dilemiş.

Bu yobazlık için, bu gericilik için özür dilediği için ağzına sağlık sayın Davutoğlunun.

Mugalata

Kıdemli Üye
Ben de o yıllardaki dünya görüşüm itibarıyla Merve Kavakçı'ya destek olmaktan uzak bir tavır içindeydim. Her ne kadar kadınların örtüsüne karışmayan, klasik kemalist kesimler gibi düşünmeyen bir kişi olsam da, yine de hakim medyadaki kampanyanın etkisinde kalarak, Merve Hanım'ın parlamentoya başörtüsü ile girmesine karşı çıkar bir tavrı içinde olmuştum. Merve Hanım'ın Amerikan vatandaşı olduğunun ortaya çıkması da (doğruysa tabii) benim ona karşı tepkimin oluşmasında rol oynamıştı.

Şimdi kişisel özgürlükler konusunda kafam çok daha net. Eski duyarsız ve hatta olumsuz tavrım nedeniyle Merve Hanım'ın gıyabında ve forum üyelerinin önünde kendisinden şahsen özür diliyorum.

türkü

Kıdemli Üye
ben bir ara izledim konuşmasını hitabetinde böyle sesini yükseltmese konuşur gibi olsa çünkü sesi yükseldikçe inceleşiyor, konuşmasında vurgu yapsa daha iyi bir etki bırakacak gibi duruyor. benim en çok merak ettiğim şu: yani solun içinde b. ecevit daha bir iyi görünürdü yaşam tarzı gibi bir sebebten hiç yoksa..o zaman için serdar ortaç'ın ahmet kaya'yı küçük düşürmeye çalışması o ortamın verdiği birazda gazla hareket etmiş gibi mi, b. ecevit'te benzer bir durumla hareket etti? misak'a göre zihniyette hayır hepsi de birdirler.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
ben bir ara izledim konuşmasını hitabetinde böyle sesini yükseltmese konuşur gibi olsa çünkü sesi yükseldikçe inceleşiyor, konuşmasında vurgu yapsa daha iyi bir etki bırakacak gibi duruyor. benim en çok merak ettiğim şu: yani solun içinde b. ecevit daha bir iyi görünürdü yaşam tarzı gibi bir sebebten hiç yoksa..o zaman için serdar ortaç'ın ahmet kaya'yı küçük düşürmeye çalışması o ortamın verdiği birazda gazla hareket etmiş gibi mi, b. ecevit'te benzer bir durumla hareket etti? misak'a göre zihniyette hayır hepsi de birdirler.

Dünya'da sol : Fakirin, fukaranın, garibin, ezilmişin, hakkı yenenin yanındadır.

Türkiye'de sol : Ezen, ötekileştiren, itip kakan, camii kapatan, baş örtüsüyle uğraşan, laiklik safsatasıyla yemediği nane kalmayan, bol bol alkol tüketen, Carl Marks bıyığıyla kendini Carl Marks zanneden, evladı kız yada erkek olsun adını Deniz koyan bir anlayıştır...

İşte bizdeki sol ve onun türevi B.Ecevit

ibrahimi

Has Uşak
Şu ülkede herkesin istediğini rahatça yapabileceği günler diliyorum.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ben de o yıllardaki dünya görüşüm itibarıyla Merve Kavakçı'ya destek olmaktan uzak bir tavır içindeydim. Her ne kadar kadınların örtüsüne karışmayan, klasik kemalist kesimler gibi düşünmeyen bir kişi olsam da, yine de hakim medyadaki kampanyanın etkisinde kalarak, Merve Hanım'ın parlamentoya başörtüsü ile girmesine karşı çıkar bir tavrı içinde olmuştum. Merve Hanım'ın Amerikan vatandaşı olduğunun ortaya çıkması da (doğruysa tabii) benim ona karşı tepkimin oluşmasında rol oynamıştı.

Şimdi kişisel özgürlükler konusunda kafam çok daha net. Eski duyarsız ve hatta olumsuz tavrım nedeniyle Merve Hanım'ın gıyabında ve forum üyelerinin önünde kendisinden şahsen özür diliyorum.

Adamsın mugalata.. ben de seni tebrik ederim bu güzel erdemin için.