Davutoğlu: 'Kudüs Yahudilerindir' diyen duysun | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Davutoğlu: 'Kudüs Yahudilerindir' diyen duysun

spesifik

آزادی قید و بند
Yönetici
Süper Moderatör
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,397
Puanları
113
Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 13.30'da Muş'a geldi. Davutoğlu'nu Muş Havalimanında Vali Vedat Büyükersoy, Belediye Başkanı Feyat Asya ve diğer ilgililer karşıladı.

Başbakan Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de Muş'a geldi.

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

- 7 Haziran'da kardeşlik için sandıklara gidecek miyiz? İnadına kardeşlik diyecek miyiz? Üçte üç Muş'ta yapacak mıyız? Gelin bir muhasebe yapalım Alparslan'ın ordusunda omuz omuza vermiş bütün millet diğer tarafta kol kola vermiş nifak sokanlar. CHP ile HDP arasında fark yok. CHP İslam'dan arındırılmış bir millet inşa etmeye çalıştı bizi imanımızdan koparmak mümkün mü? Biz bu davanın neferleri olarak CHP zihniyetine karşı sesleniyoruz sizin özlediğiniz Türkiye bir daha gelmeyecek. Şimdi HDP çıktı Kürt kardeşlerimizi kendi tarihinden koparmak için Kürt ulusalcılığı yapmaya çalışıyor bu topraklarda din üzerinden ihdas edilen kardeşliğin bozulmasına izin verir miyiz? Diyanet ile uğraşıyorlar. CHP ve HDP zihniyeti aynı ikisi de bu milleti tarihinden koparmak ortak değerlere yabancılaştırmak istiyorlar. 12 Eylül zihniyeti ne kadar yanlış ise HDP'nin getirmek istediği zihniyet de o kadar yanlış.

HDP bu süreçlerde hiç destek vermedi

- CHP ve HDP zihniyeti ve üst akıl yeni bir tuzak içinde biz AK Parti olarak kardeşliğimiz önünde bütün engelleri kaldırdık 2002'ye kadar bu bölgede olağanüstü hal vardı. Bunu kim kaldırdı? İşte AK parti demokrasinin önünü açtı. Kendi diliyle türkü söylemek halay çekmek bile yasaktı bu yasakları kim kaldırdı. Onlar konuşur AK Parti yapar. HDP bu süreçlerde hiç destek vermedi. Faili meçhul cinayetleri kim kaldırdı. Hapishanelerde Kürtçe konuşmak yasaktı. Bunu kim kaldırdı. TRT Kürdi'yi kim kurdu?

HDP bir yol ayrımındadır

- Birileri de vatandaşlar arasına nifak sokmak için sürekli terörü kullanıyor. Buna yiğit Türk kardeşler Kürt kardeşler izin verir mi? Geçmişte Ergenekon baskısı vardı şimdi de HDP baskısı var elde ettiğiniz özgürlükleri korumaya var mısınız? Demokrasi ile silah yan yana olmaz. Terör ile barış yan yana olmaz. HDP bir yol ayrımındadır. Ya terör ya barış dilini kullanacaklar. Siyaset yapacaklarsa, dağdan insinler barışı konuşsunlar. Ama silaha ve baskıya yönelirlerse buna ne biz ne Muşlular izin verir. Bu yol çözüm süreci yoludur. Kim ne yaparsa yapsın biz yola çıktık mı kimsenin dediğine bakmayız. Çıktığımız yolu nihayete vardırırız. Bu topraklar ezeli ve ebedi kardeşlik toprağı olacak mı? 90'lı yılların acıları siz çektiniz. En iyi siz bilirsiniz. Şimdi köyler, meralar herkese açık. Barış lalesi egemen olsun. Bütün Türkiye'ye sesleniyorum Muş'un lalesi, simgesi hakim olsun.

- Kim şiddet ve baskı dili kullanıyorsa onlara karşı omuz omuza duralım. Yeni hükümet olarak yola çıktı çözüm süreci mekanizmasını kurduk. Çıkan yasa çerçevesinde adımlar attık birileri 6-7 Ekim olaylarını çıkardı. Bütün ülkeyi kana boyamak istedi. Kobani'de öldürülen her Kürt benim kardeşimdir. 3 gün içinde 200 bin Kürt kardeşimizi bağrımıza basarken onlar olay çıkardı. Kılıçdaroğlu diyor ki bütün Suriyelileri geri göndereceğim. Bahçeli'nin sesi çıkmıyor. Sadece bizim sesimiz çıkıyor.

Kudüs Yahudilerindir' diyen duysun

- Bu topraklarda hep birlikte yaşamışız bize sığınan mazlum kardeşlerimizi mazluma teslim eder miyiz, Türk, Arap, Müslüman, Yezidi'yi teslim eder miyiz? Etmeyiz çünkü bizim için esas olan insandır. Onun için Yeni Türkiye Sözleşmesinde önce insan dedik. Biz tek millet derken, Sultan Alparslan'ın, Sultan Selahaddin Eyyubi'nin omuz omuza verdiği milleti kastediyoruz. Onun ordusuyla Kudüs'e yürüyen milleti kastediyoruz. Birileri duysun. 'Kudüs Yahudilerindir' diyen duysun. Aziz Kürt kardeşlerimiz, Türk kardeşlerimiz, biz Kudüs'ün İslam kimliğini yok etmek isteyenlere fırsat verir miyiz? Biz millet derken, millet-i İbrahim'i kastediyoruz, tevhidi kastediyoruz, tarihi beraberliği, birliği kastediyoruz. O anlamda hepimiz tek bir milletiz. Adalet arayan milletiz, vahdetle yürüyen milletiz.

- Meclis görüşmelerindeki “İstanbul'u kaderi Saray Bosna'nın kaderidir" dedim, bir HDP'li vekil çıktı “Neden İstanbul'un kaderi Diyarbakır'ın kaderidir demiyorsunuz" dedi. Dedim ki o gafile, arkadaşa “Bunu söylemeyi zul adlederiz" Dışarıda olan için bu söylenir içeride olan için bu söylenmez. Diyarbakır biziz, biz Diyarbakırız.

Artık şu silahı terk edin

- Şimdi gelmişler Doğu'da baskı uyguluyorlar milletvekili adayımıza saldırıyorlar Batı'da da özgürlük Türküsü söylüyorlar buraya da gelip müftü efendiyi milletvekili adayı yapıyorlar? Siz buna aldanır mısınız?

- Dedik ki silahları bırakın 2013 Mayıs'ta bırakacaklardı neden silahları bırakmıyorlar? Bu memlekette artık silahla bir şey yapmak mümkün mü? İşte seçime gidiyoruz gelin konuşun, artık şu silahı terk edin. Artık bu anneler ızdırap çekmesin çözüm süreci artık partilerin değil milletin meselesidir. Ne olursa olsun başarıya ulaşacaktır. Biz tek devlet derken herkesin eşit vatandaş olduğu devleti kastediyoruz 12 Eylül devletini kastetmiyoruz. Bu onurun bir parçası da halka hizmet etmektir. Şimdi size bir müjde vereyim Muş havalimanını yeniliyoruz.

YŞ Haber
 
Üst