Davutoğlu: Birinci parti olmazsak bırakırım

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Mustafa Kamalak: Oyumuz yüzde 15

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, BBP ile yaptıkları seçim ittifakı sonucu en az yüzde 15 oy almayı beklediklerini belirtti.

09 Nisan 2015 Perşembe 12:41

http://www.milligazete.com.tr/haber/Mustafa_Kamalak_Oyumuz_yuzde_15/358676#.VSbAlPmsUUQ

acaba kamalak %15 oy almazsak birakirim diyebilirmi?

Ak pariti yüzde 9 oy kaybetti

sp yüzde birini bile alamadi

Acaba kamalak bu saatten sonra istifa edermi ?

elbiss

Ordinaryus
Birinci parti oldu zaten bunun altından çomak aramanın gereği yok %40 gibi bir oy ile başarıyı sağladı....döneminden önceki liderin oyundan düşük almış olsada ilk kez girdiği bir yarışta %40 ay alıp başarıyı sağlamış zaten.....AKP ilk kez seçime girdiğinde ilk lider gördüğünde %34 oy almıştı...

Sayın Davutoğlunun geride kalmasının nedeni..

Parlamentoya 4 parti girmesidir...yoksa genel manada %40 oy başarısız bir oy değildir...seçimde her ne kadar kaybetmiş gözüksede %40 oy ile başarılı bir partidir...

Ülkede ki seçim sisteminde ki tutarszılık bu halde netice ve sonuç gösterdi fakat bu parlamenter sistemi değişecek ise ve bunun yeni adı Başkanlık sistemi olmayacak ise kaygılar ve endişeler yerini huzura ve güvene çevirir

ülkeye milli benliğe uygun içinde özerklik olmayan yeni MODERN bir PARLAMENTER sistemi oluşturulup sunum yapılacak ise oy oranlarını arttırabileceği kanaatindeyim...

Eğri düşünüp dogru yargılayabilirlerse daha ulusalcı bir MODERN politikayı benimserlerse kaybedileni geri kazanabilirler kanaatindeyim....Bu sadece bu partiye has değil genelde Türkiye de faaaliyet gösteren ve gösterecek olan her partiler için geçerli bir durum kanaatindeyim...

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Yeni MODEL bir SİSTEM düşünülecek ise ve bu konuda her kesimden bir ÖNERİ alınacak ise SİSTEM oluşturma konusunda kendi özümüze benliğimize ait DÜNYA ya MODEL olabilecek bir sistemin çalışmaları içerisinde şahsen bende yer almak ve çaba göstermek isterim...

Maksat ve gaye gayet ülkeye uyumlu bir MODEL olmalı:....Ben ülkeye öyle bir model sunarım ki Bu modeli diğer ülkelere bile PAZARLAYABİLECEK konumda dahi olabilir konumda olabiliriz....Ben SİSTEM oluşturma konusunda kendime oldukça güveniyorum SİSTEM oluşturmak benim işim bunu başarabilirim...Hünerlerimi sunmak onur verir..

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Yeter ki yeni sistemin adı BAŞKANLIK sistemi olmasın...

Benim ülkemin insanı ÇALIŞKANDIR ZEKİDİR
Benim ülkemin insanı ÜRETKENDİR...
Benim ülkemin insanı KOPYALARA tenezzül etmez....Kendisi sistemini oluşturur...

Ben ülkemin insanına güveniyorum Sizlerinde güvenmenizi isterim..

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Eğer TÜRKİYE için ve TÜRKİYE nin geleceği için her bir bireyin elini taşın altına koyması gerekiyorsa YENİ MODEL YENİLİKÇİ coğrafyasında BARIŞIK öncü bir TÜRKİYE için ise bu taşın altında varız...

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Türkiye benliği ve çıkarı sonrasında Dünya barışı ve huzuru sonrasında dünyanın her bir karesini Vatan olarak görmüş herkese kapıları aralar...

Benim vatanım DÜNYA nın kendisidir...Dünyadan başka yaşayabileceğim bir VATANIM yoktur....

Zaman birleşme bir arada birlikte huzurlu olma zamanı...
zaman FANATİK olmaktan uzak gerçek kardeşliğe gerçek adalete IŞIK alarak yol izleyerek gitme zamanıdır....
Zaman sorunları oluşturma değil zaman birikmiş dünya genelinde ki tüm sorunlara cevaplar arama vaktidir..

Doğru sorular ile doğru cevaplar aradığımızda çözümlere daha erken ve daha sağlıklı ulaşabiliriz kanaatindeyim.

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Türkiye sadece sistemiyle değil büyümesiyle kalkınmasıyla güven ortamıyla yenilikçi idealist bir program ile devamında enerjik dinamik üretken altyapı ve çalışmalarıyla yeni bir dönem ve kapı kendisine aralamalı...

Türkiye önceden olduğu gibi halka umut veren sonrasında dünyaya ışık olabilen güven ve huzur politikalarını benimsemiş devamında doğuyu avrupanın paris i yapabilecek şekilde suliet değişimini yaparak yeni çalışma ve alan sahaları yeni yatırım alanları iştirak ederek sınır güvenliği ve kontrol techizat ekipmanlarını üst düzey seviyeye çıkararak bölgesindeki ilişkileri Normal seviyeye getirerek bölgede DOST KARDEŞ bir ülke olduğunu göstererek kendine YENİ BİR VİZYON da YENİLİKÇİ hedef ve ENERJİK yapısıyla kapı açabilir kanaatindeyim...

Bizler sıkıntıları değil birleşik ve barışık bir TÜRKİYE den ENERJİ almak istiyoruz.....Türkiye gelen her insann bizlerden söz etmesini bizleri TAKTİR etmesini devamında Çalışmalarımızı alkışlamalarını gıpta ile bakmalarını istiyorum...ama bunlardan en öncesinde ALLAH ın biz insanladan HOŞNUT olmasını istiyoruz..

Yükselen yeni neslin doğru ahlaklanma ile filizlenmiş adaletli huzurlulu güvenli olmasının daimliğini istiyoruz...

İSTEK ÇOK DİLEK ÇOK HAYAL ÇOK .....

O zaman sizlerinde yapabileck ÇOK İŞLERİ ÜRETKENLİK anlamında olması gerekiyor...

DÜŞÜNEN VE ÇALIŞKAN İNSAN ÜRETEBİLMELİDİR...

FAKAT DÜŞÜNMEK ÜRETMEK ÇÖZÜM DEĞİLDİR ÇOĞU ZAMAN..

ÖNEMLİ OLAN DÜŞÜNÜP ÜRETİRKEN

DOĞRU SORULAR İLE DOĞRU CEVAPLAR ARAYARAK ÇÖZÜMLER ÜRETEBİLMEK VE SUNABİLMEKTİR..

Bu sözlerim hiçbir partiye yönelik değildir TÜRKİYE genelinde faaliyet yapan yapacak olan her partiye yöneliktir..

Böyle..

DESIFRE

Yasaklı
Birinci parti oldu zaten bunun altından çomak aramanın gereği yok %40 gibi bir oy ile başarıyı sağladı....döneminden önceki liderin oyundan düşük almış olsada ilk kez girdiği bir yarışta %40 ay alıp başarıyı sağlamış zaten.....AKP ilk kez seçime girdiğinde ilk lider gördüğünde %34 oy almıştı...

Sayın Davutoğlunun geride kalmasının nedeni..

Parlamentoya 4 parti girmesidir...yoksa genel manada %40 oy başarısız bir oy değildir...seçimde her ne kadar kaybetmiş gözüksede %40 oy ile başarılı bir partidir...

Ülkede ki seçim sisteminde ki tutarszılık bu halde netice ve sonuç gösterdi fakat bu parlamenter sistemi değişecek ise ve bunun yeni adı Başkanlık sistemi olmayacak ise kaygılar ve endişeler yerini huzura ve güvene çevirir

ülkeye milli benliğe uygun içinde özerklik olmayan yeni MODERN bir PARLAMENTER sistemi oluşturulup sunum yapılacak ise oy oranlarını arttırabileceği kanaatindeyim...

Eğri düşünüp dogru yargılayabilirlerse daha ulusalcı bir MODERN politikayı benimserlerse kaybedileni geri kazanabilirler kanaatindeyim....Bu sadece bu partiye has değil genelde Türkiye de faaaliyet gösteren ve gösterecek olan her partiler için geçerli bir durum kanaatindeyim...

Böyle.

[video]www.youtube.com/watch?v=M28iOyKjKBY&app=desktop[/video]

DESIFRE

Yasaklı
sp yüzde ikiyi de bbp ile milli ittifak yapip da aldilar

gercekcek den büyük basari

Hem Yüzde iki diye Dalga geciyorsunuz hemde Iktidarin düsmesini, Hadep in Baraji acmasini Saadete bagliyorsunuz :)

Yahu ÖYle Gözüküyor ki sizlerin Yüzde 10 kaybiniz Saadete degilde HDP,CHP ve Mhp ye kaymis basinizi taslara vursanizz yeridir

elbiss

Ordinaryus
[video]www.youtube.com/watch?v=M28iOyKjKBY&app=desktop[/video]

İyide güzel insan

SAYIN Davutoğlu Bey en büyük parti olamazsam seçimi kaybedersem istifa ederim diyor.... AMA

Sonuçlara bakınca eğri oturup doğru konuşmak gerek %40 gibi büyük bir oy almış ve diğer partilerede epey bir fark atarak bunu gerçekleştirmiş Yani burada BÜYÜK PARTİ olmuş zaten...

devamında

iktidar olamazsam istifa ederim demiş...önünde bir koalisyon ilede iktidar olabilecek bir vekil sayısı var...

Yani dememiş ki...

Tek başına iktidar olamazsam seçimi bırakacağım diye...

Ben gördüğüm doğrulara bakarım...

Kaldı ki seçimlere ilk defa girmiş ve ilk defa başkan adayı olmuş bir isim...

DİĞER Partilerin

adaylarına bakıyorum senelerce koltukların başındalar halen yüksek bir sıçrayış yapamamışlar.....Partinin yeni başına gelmiş sayın Davutoğlu bey her ne kadar partinin gücünü kullanmış gibi olsada halk inanmasa kendisine bu oy oranını vermezdii....

BKNZ..

Geçmişte ANAP--DYP--DSP-FAZİLET bunlarda bu durumlar görüldü...

Halkın Tepkisi Davutoğluna değildi...Bunu iyi görebilmek okuyabilmek gerekir...

Davutoğlu %50 oy oranıda alabilirdi eğer Başkanlıkta bu kadar ısrarcı olunmasaydı kendi kendilerine duvar koydular neticede bu oldu halkın nabzını yoklamamışlar yoklasalardı duvarı kaldırabilirlerdi...

Bugün partiler bu duvarın AKP nin kendine oluşturduğunu görmesi gerekir yoksa ortada pek fazla diğer partiler adına bir başarı söz konusu değil gözüküyor...

Benim hiçbir parti üzerinde tarafgirliğim yoktur sadece gördüklerimi söylüyorum benim yanlış anlamayın sakın..

Böyle...

elbiss

Ordinaryus
Sen bu Parlamenter sisteminin çarpıklığına bakma bu sistem zamanından evvel ÖYLE bir iyi hazırlanıp kurgulanmış ki hiçbir zaman tek başına hükümet olunmasın diye kurgulanmış......Sisteme tek partili iktidar olunması için ÖYLE zor şeyler sunulmuş eklenilmiş ki....sende görebilmelisin %40 gibi bir oy ile bir parti TEK başına iktidar olamıyorsun....

Seçime katılım oranı %84 sanırım.....bu oranın 18,5 milyonunun oyunu alarak başarmışsın...

%100 lük bir dilimin %40 lık bir pastasını almışsın ....bu pasta BÜYÜK bir pasta .....

En yakın rakip %25 lik çeyrek bir pasta alabilmiş arada %19 lik MHP +HDP nin toplam pasta oranı var...

Bunları görebilmek gerek....

Pasta oranın ne kadar büyürse Sistemde büyük olman gerekir ama sistemde bu kurgulanmamış aksine pastaya küçük dilimler ne kadar eklenirse büyük pastanın içinin üstü örülmüş...

Elbette yeni sistem için yeni modernite parlamenter sistemi için

her partiye hak ve dilim verilecek ama pastanın büyük dilimini alan TEK başına olabilecek şekilde yeni sistem kurgulanabilmelidir...

Türkiyenin yeni bir yapılaşmada yeni modern kendine özgü bir Modern Parlamenter sisteme ihtiyacı vardır...

Çünkü

ÇAĞIN İHTİYAÇLARI ve gereksinimleri bu yönde...

Sadece bu partiye has olsun diye demiyorum...

Genel manada TÜRKİYE için ÖNEM arzettiği için söylüyorum...

Eğer TÜRKİYE büyümek ve söz sahibi olmak istiyor ise

SİYASİ SİSTEMLERİNİ ÇAĞIN İHTİYAÇLARINA göre yenilemek ve düzenlemek durumundadır...

Aksi halde Pastadan payı hep kaldığı yerde durur...

Dünyada Büyük bir PASTA var bu PASTADAN PAY almak istiyorsanız tüm partilere GÖREV ÜLKE MENFAATİ adına düşmekte PASTANIN SİSTEMİNİ değiştirmek durumundasınız bu bir İHTİYAÇ DEĞİL TÜRKİYE için ZORUNLULUK olmaktadır...

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Mesajını aldım GÜZEL İNSAN...

Hiçbiri suç değildi yapmanız gereken ülke adına doğruları yaptınız .....her biri TÜRKİYE için değerli ,özel ve güzel olandı arada yer yer hatalarınız olduda ama yinede doğrularınız fazlaydı.. ....Şu TÜRKİYE için atılan her adım ayakta taktirle alkışlandı....Şu TÜRKİYE için verilen her hizmet tarafımca değer görmekteydi ve kalıcı eserler adınada halen ÖYLE.......

TÜRKİYE uzun yıllardır görmediği meyvaların TEK partili dönemi ve sürecinde meyvalarını bereketini aldı...Meydanlarda ilk kez uzun soluklu ALLAH nidaları seslendi bu en büyük mükemmel olandı...ALLAH ımızı bu kadar uzun soluklu Meydanlarda bahsetmeniz çok hoş ve gönüllere su serpendi...

Ama unutmamalısınız

Bazen büyük kazanımlar Küçük kayıpların başlangıçlarından gelirmiş..

Bazen büyük hataların olmaması için küçük kayıpların acılarını yaşamak gerekirmiş...

Eğer ALLAH bir acı yada kayıp sunduysa bunda bir üzüntü yada keder yoktur aksine sirkelenip Yeniden tek yürek bir adımla yolda ilerlemelisiniz..

Bundan sonraki süreciniz Halka dönük olsun onların ocaklarına aşlarına evlerine bereketlerine güzelliklerine dönük olsun...

Sizlerden isteğimiz ...

Halka şefkaat kapılarını açmanız girmedik hane mecra bırakmamanız ...

Gelende gidende ALLAH ın bilgisi dahilindedir...Eğer ALLAH isteseydi insanlara size yönelik sevgi sunar kaplerinde işaretler verirdi..unutmayın derim...

Eğer bir kayıp olduysa Bunun adı üzüntü değil eğer amacınız adalet eşilik hak ve bir bütün TÜRKİYE için ise...

Kendinize ördüğünüz duvarı örmeyin....duvarı ne kadar örmeye devam ederseniz o kadar gerilersiniz....önceden de sizi uyardıydım çokça yazdıydım ama benide çorba yaptınız :) neyse ben alışığım hayatımda BÖYLE şeylere :) üzeceğiniz tek kişi ben olayım sorun olmaz yani :)

Fakat göremediğiniz şeyler söylenirken sizi hangi danışman yönlendirdi bilemem ama daha açık çok şey zamanında yazmak isterdim ama beni yanlış anlayacağınızdan çekindim ki beni yanlış anlıyordunuz zaten.....sanalda daha fazla açık yazamam yanınızda olsaydım yüzünüze daha net konuşabilirdim....buradan anca bu kadar olabiliyor :)

Sizler ördüğünüz kendi duvarınızı yıkabilecek GÜÇLÜ insanlarsınız Eğer davanıza ALLAH için inanıyorsanız GELECEK YENİ NESİL DAHA MUTLU YARINLARI GÖREBİLİR....kanaatindeyim..

Seçim anına giderken sordum ne yapmalıyım diye...

Bana susmam gerektiği ve yarışa saygı duymam gerektiği ifade edildi bende ÖYLE yaptım...bana sitem yapmayın beni üzersiniz gerçi alışkınım ama ALLAH böyle istemiş ben birşey yapamam...sizler hatalarınızı duvarlarınızı görebilirseniz kendinize kazanım sağlayabilirsiniz...

Ben istersem bu yazıları yazmak zorunda olmam ama yazıyorum ki TÜRKİYE için buradaki güzel insanlar için sonrasında DÜNYA için ve ikinci vatanım olan İSVEÇ için...TÜRKİYE yi ne kadar Çok seviyorsam İSVEÇ ide ÖYLE SEVİYORUM...

İSVEÇ e ve TÜRKİYE ye Güzel Halklarına SELAM olsun...

Böyle.

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Sen bu Parlamenter sisteminin çarpıklığına bakma bu sistem zamanından evvel ÖYLE bir iyi hazırlanıp kurgulanmış ki hiçbir zaman tek başına hükümet olunmasın diye kurgulanmış......Sisteme tek partili iktidar olunması için ÖYLE zor şeyler sunulmuş eklenilmiş ki....sende görebilmelisin %40 gibi bir oy ile bir parti TEK başına iktidar olamıyorsun....

Seçime katılım oranı %84 sanırım.....bu oranın 18,5 milyonunun oyunu alarak başarmışsın...

%100 lük bir dilimin %40 lık bir pastasını almışsın ....bu pasta BÜYÜK bir pasta .....

En yakın rakip %25 lik çeyrek bir pasta alabilmiş arada %19 lik MHP +HDP nin toplam pasta oranı var...

Bunları görebilmek gerek....

Pasta oranın ne kadar büyürse Sistemde büyük olman gerekir ama sistemde bu kurgulanmamış aksine pastaya küçük dilimler ne kadar eklenirse büyük pastanın içinin üstü örülmüş...

Elbette yeni sistem için yeni modernite parlamenter sistemi için

her partiye hak ve dilim verilecek ama pastanın büyük dilimini alan TEK başına olabilecek şekilde yeni sistem kurgulanabilmelidir...

Türkiyenin yeni bir yapılaşmada yeni modern kendine özgü bir Modern Parlamenter sisteme ihtiyacı vardır...

Çünkü

ÇAĞIN İHTİYAÇLARI ve gereksinimleri bu yönde...

Sadece bu partiye has olsun diye demiyorum...

Genel manada TÜRKİYE için ÖNEM arzettiği için söylüyorum...

Eğer TÜRKİYE büyümek ve söz sahibi olmak istiyor ise

SİYASİ SİSTEMLERİNİ ÇAĞIN İHTİYAÇLARINA göre yenilemek ve düzenlemek durumundadır...

Aksi halde Pastadan payı hep kaldığı yerde durur...

Dünyada Büyük bir PASTA var bu PASTADAN PAY almak istiyorsanız tüm partilere GÖREV ÜLKE MENFAATİ adına düşmekte PASTANIN SİSTEMİNİ değiştirmek durumundasınız bu bir İHTİYAÇ DEĞİL TÜRKİYE için ZORUNLULUK olmaktadır...

Böyle.

böyle bir yapıyı solcular asla istemez
solcuların toplam oyu 35i geçmez
65 lik sağcılar her zaman iktidarda kalır

elbiss

Ordinaryus
böyle bir yapıyı solcular asla istemez
solcuların toplam oyu 35i geçmez
65 lik sağcılar her zaman iktidarda kalır

Sistem solcu sağcı diye bakmamış....sistem zamanından evvel çok iyi kurgulanmış .....herşeyin başarısı gölgelenmiş olacak şekilde oluşturulmuş....

solcu kazanım sağlamak istiyorsa eğer...

radikal, akılcı ,üretken ve çağdaş modernite siyaset benimseyecek aynı şekilde sağcıda bu yönde bu politikayı benimseyecek...

Türkiye gelecek nesillerin hayat yaşam tarzını şekillendirmek istiyorsa bir değil bir kaç kere oturup düşünecek...

Ya ülke için KÖSTEK olmaya engel olmaya devam edecekler yada HEP BİRLİKTE TEK YÜREK BÜTÜN HALDE ÜLKENİN MENFİ KADERİ İÇİN.....

YENİ MODERNİTE BİR PARLAMENTER MODELİ üzerinde oturup çalışacaklar...

TÜRKİYE büyümeyi mi yoksa YERİNDE saymayı mı tercih edecek bu kader sizlerin elinde olacak....

Neyi seçerseniz kaderiniz gelecekte onu gösterecek...

Eğer hak yolda doğru olan ise TÜRKİYE için en HAYIRLI olanı YENİ MODEL BİR SİSTEM ile yapmanız gerekmektedir...

Yoksa Coğrafyada yakın gelecekte İnsanlığı bekleyen çok derin tehlikeler var hazırlıksız yakalanabilirsiniz...

Seçim size ait.....ben birşey diyemem..Ben yazar geçerim.

Böyle..

elbiss

Ordinaryus
Dünyada hayatta kazanımlar olduğu kadarıylan kayıplarda olacak bazen bu kayıplar güzellikleri getirebilir bizim için hayırlı olandır belkide bilemeyiz...

Bak bende sizler gibi hayatımda aşk yaşamım adına yakın gelecekte kayıp verdim Yine YALNIZ kaldım :(...Kazanamadım yani ...insan bazen hazinelerin değerini göremeyince göremiyor çok uğraştım denedim belkide bende de hata vardı ama seçim onun adınaydı bende saygı duydum...

Belki gerçek aşkımın adresinden aşkımı sevdiğime sunamamış olabilirim ama bunu ona söyleyemezdim...seçim yapması gerekiyordu ve seçimini yaptı...

Yani hayatta herdaim kazanılacak diye bir durum yok...Yani kimse mükemmel değil

Bir hata bir irdeleme varsa kendi adıma yapılır taktir neticede ALLAH ındır.....gerisi nasip...sizlerde irdeleme ve öz eleştiri kendi kayıplarınız adına yapmalısınız derim..

Öyle....

DESIFRE

Yasaklı
En Büyük Parti OLmaz Iktidari Devam ettiremez ise Istifa ederim

Sayin Elbiss

yok baskalari yapmadi v.s v.s hepsi bos herkez kendi sözü baglar