Dar'ul Hikme'de ilme yolculuk başlıyor

arifan yolcusu

Profesör
Katılım
9 Ağu 2010
Mesajlar
1,303
Tepkime puanı
79
Puanları
0
Yaş
40
Konum
Dergah-ı Mualla
main_bck.gif
Ana Sayfaya Dön //
Karakter boyutu :
font_01.gif
font_02.gif
font_03.gif
font_04.gif


dar-ul-hikme-de-ilme-yolculuk-basliyor.jpg

Dar'ul Hikme'de ilme yolculuk başlıyor


Katılımcılarını hikmet için derin bir yolculuğa çıkaran Daru’l Hikme seminerleri yeniden başlıyor. Bu kapsamda Ebubekir Sifil Hoca, ‘İslâmî Bilincin İhyası’; Fatih Kaya Hoca, ‘Adab-ı Şer’iyye’; Talha Hakan Alp ise ‘Kelâm’ dersleri verecek.


Share | http://www.addthis.com/bookmark.php...30e&CXNID=2000001.5215456080540439074NXC&tt=0


14 Ekim 2010 Perşembe - 12:31

TIMETÜRK / HABER MERKEZİ

Dâru’l Hikme İlim Araştırma ve Kültür Derneği’nin, İslâmî ilimlerin farklı alanlarına dair klasik metin okumaları başta olmak üzere, farklı ilim dallarında düzenlediği seminerler devam ediyor. Modern tahribe karşı verdiği mücadeleyle tanınan Daru’l Hikme’nin ücretsiz olarak düzenlediği seminerler tüm hızıyla sürüyor. Hanımların da katılımına açık olan ve derneğin Fatih’teki genel merkezinde gerçekleşen seminerlerde İslâmî bilincin ihyasının yanısıra hadis, fıkıh, siyer gibi İslâmî ilimler ayrı ayrı işleniyor.
İSLÂMÎ BİLİNÇ YENİDEN İHYA OLUYOR
Derneğin en önemli seminerleri arasında Ebubekir Sifil’in vereceği ‘İslâmî Bilincin İhyası’ dersleri yer alıyor. Sifil’in vereceği dersler, her ayın ilk Cumartesi günü gerçekleşecek. Sifil ayrıca “Mişkâtü’l-Mesâbîh” adlı eserden hadis sohbetleri verecek.
Mehmet Fatih Kaya’nın Adab-ı Şer’iyye dersleri de bütün hızıyla devam ediyor. Her Cumartesi günü gerçekleşen dersler, 15.00-16.30 saatleri arasında yapılıyor. Kaya’nın vermeyi düşündüğü Usûl-i Hadis dersleri içinse 20 kişinin ders için başvurması gerekiyor.

Molla Hüsrev’in yazdığı “Mirkâtü’l-Vusûl İlâ İlmi’l-Usûl” adlı kitaptan işlenen Usul-i Fıkıh derslerini ise Abdulkadir Yılmaz veriyor. Dersler; Salı, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün saat 17.00-18.00 arasında yapılıyor.
FIKIH DERSLERİ UNUTULMUYOR

Daru’l Hikme, fıkıh derslerini de unutmuyor. Orhan Ençakar’ın verdiği fıkıh dersleri, haftada üç gün; Salı, Perşembe ve Cuma günleri saat 18.00-19.00 arasında yapılıyor. Arapça’yı bilmeyenler için büyük önem taşıyan ‘Klasik Arapça’ dersleri ise yakın bir zamanda başlayacak. Hakan Alp, 3 farklı ders verecek. Alp, ayrıca ‘İslâmî Bilgi Usûlü / Marifet Nazariyesi’ ve ‘Kelâm’ dersleri verecek
timetürk
 

arifan yolcusu

Profesör
Katılım
9 Ağu 2010
Mesajlar
1,303
Tepkime puanı
79
Puanları
0
Yaş
40
Konum
Dergah-ı Mualla
binayı dışardan çarşambanın girişinde gördük maşaAllah...
bi ara dünyaca ünlü alimleri de topladılar...
maalesef mekan bize de çok uzak kalıyor
artık ukubat ihvana katılmak vacib olmuştur:)
evine çok yakın olsa gerek
 
Üst