Dağlıca'da çatışma 2 asker şehit :( :(

mahmud enes

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
24 Nis 2010
Mesajlar
708
Puanları
0
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde, teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Şehit olan askerlerden birinin uzman çavuş, diğerinin ise uzman onbaşı olduğu bildirildi. Hakkari Valisi Muammer Türker, çatışmalarda beş teröristin de öldürüldüğünü açıkladı.


PKK'lı bir grup terörist, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesindeki Dağlıca 3'üncü Motorlu Piyade Tabur Komutanlığı'nın Keri Tepe Üs Bölgesi'ne saldırdı. Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde 21 Ekim 2007'de bir grup PKK'lı teröristin saldırısına uğrayan Dağlıca 3'üncü Motorlu Piyade Tabur Komutanlığı'nın Keri Tepe Üs Bölgesi'ne dün gece yeni bir saldırı düzenlendiği ancak, güvenlik güçleri tarafından püskürtüldüğü belirtildi. PKK'lı teröristlerin peşine düşen güvenlik güçleri ile teröristler arasında sıcak temasın devam ettiği bildirildi.
OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Hakkari Valisi Muammer Türker, Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktığını doğruladı. Türker, bölgede çatışmaların devam ettiğini belirterek, PKK'lı teröristlerle yakın temas sağlandığını kaydetti. Vali Türker, bölgede geniş çaplı operasyonların sürdüğünü söyledi.
 

berraksu

Aşafatlı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Eyl 2006
Mesajlar
3,652
Puanları
0
Yaş
31
Operasyonda 5 terörist gebertilmis sanirim.

Boyunlarina yilanlar dolansin insaAllah. Amin!
 
Üst